Ücretsiz Çevrimiçi Programlama Öğrenmek İçin En İyi 9 Yer

Ücretsiz Çevrimiçi Programlama Öğrenmek İçin En İyi 9 Yer

Bir yan koşuşturma mı yoksa upskill mi başlatmak istiyorsun? Kodlamayı öğrenme nedenleriniz ne olursa olsun, bu ödüllendirici bir karar olabilir. Naturel olarak, ilk adım atmak için yer bazı programlama öğrenmektir.

Üniversiteye giderek geleneksel rotaya gidebilirsiniz, sadece bu nispeten pahalı olacak ve devamlı lüzumlu değildir. Kimi zaman, daha iyi bir alternatif, başarı için ihtiyacınız olan programlama becerilerini buna adanmış birçok parasız çevrimiçi kaynak vasıtasıyla öğrenmektir. Fakat en iyileri nedir?

Udemy, iş dünyasından müziğe ve normal olarak programlamaya kadar oldukca çeşitli mevzuları öğreten binlerce bireysel kurs yaratıcısına ev sahipliği yapıyor.

Bir çok kurs, çoğu zaman değişen bazı ücretlerle sunulmaktadır, sadece çoğu zaman ücretli kurslar kadar iyi olan binlerce parasız Udemy kursu vardır.

Bu kurslara erişmek için bir hesap oluşturmanız yeterlidir; Bunu yapmak sana hiçbir şeye mal olmaz.

Simplilearn ana sayfasının ekran görüntüsü

Simplilearn, internet sayfasında ve Youtube kanalında parasız eğitim sunan bir başka önder küresel çevrimiçi öğrenme platformudur.

Çeşitli beceri setlerinde, öğrencilerin ve profesyonellerin mevcut becerilerini geliştirmelerine yada yenilerini öğrenmelerine destek olmaya odaklanan 400’den fazla kurs sunulmaktadır.

Programlama kurslarıyla daha çok ilgileneceğiniz için, Simplilearn’ın programlamanın tüm taraflarını kapsayan birkaç parasız kurs sunduğunu öğrenmeyi seveceksiniz.

Kurslara erişmek için parasız bir hesap oluşturun, giriş yapın ve parasız kurslar kategorisine gidin. Arkasından, istediğinizi kaydolun ve öğrenmeye başlayın.

Halkın Üniversitesi ana sayfası

Halk Üniversitesi, iş ve bilgisayar bilimleri eğitimine odaklanan kar amacı gütmeyen, eğitimsiz, akredite bir çevrimiçi üniversitedir. Dersler lisans ve lisansüstü düzeyde verilmektedir.

Halk Üniversitesi imtihan harcamalarını karşılamak için bazı ücretler ister, sadece sertifika almak istemiyorsanız bunlardan kaçınma seçeneğiniz vardır. Burs başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Adım atmak için internet sayfasını ziyaret edin ve kabul için başvurun. Geçerseniz bir değerlendirme ve kabul almanız gerekecektir.

Saylor Academy Ana Sayfasının ekran görüntüsü

Saylor Academy, öğrenme arzusu olan her insana parasız ve açık çevrimiçi kurslar sunan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Her biri mevzu uzmanları tarafınca geliştirilen kolej ve mesleki düzeylerde ortalama 100’den fazla kurs sunmaktadır.

Saylor Academy programlama ve bilgisayar bilimleri üstüne 13 ders sunmaktadır ve birkaçı hakkında Siber Güvenlik, Ağ, Yazılım geliştirme dersleri bulabilirsiniz.

Saylor Akademisi’ndeki parasız kurslara kaydolmak için:

  1. Bir hesap oluşturun.
  2. Kurs kataloğunda gezinin.
  3. Seçtiğiniz kursu seçin ve kaydolun.
  4. İlerlemenizi takip edin.
  5. Final sınavına girecek.
  6. Tamamlama sertifikanızı alın.

Bu, programınız için birazcık fazla bağlılık benzer biçimde görünüyorsa, kurs içeriğine tam erişimle kursları denetleme seçeneğiniz de vardır.

Saylor Akademisi’ndeki bazı kurslar üniversite kredisi için uygundur.

Coursera

Coursera, dünyanın herhangi bir bireyine büyük açık çevrimiçi kurslara (MOOC’lar) ve nanodegree programlarına erişim sunan küresel bir çevrimiçi öğrenme platformudur.

Birden fazla programlama nişlerini kapsayan 9.000’den fazla kurs vardır. Bu, ilgi alanınız ne olursa olsun, buradaki hepimiz için bir şey olduğu anlamına gelir.

Adım atmak için internet sayfasına gidin, parasız bir hesap oluşturun, giriş yapın, ilginizi çeken bir programlama kursu arayın ve Parasız Kaydol Düğme.

EdX ana sayfa ekran görüntüsü

Edx, kar amacı gütmeyen küresel bir çevrimiçi öğrenme platformudur. Platform, dünyanın en iyi kurumlarından ve üniversitelerinden çoğu zaman ücretsiz bir şekilde kaliteli kurslar ve sertifikalar sunmaktadır.

Edx, başarıya ulaşmış olmak için ihtiyacınız olan becerileri geliştirmenize destek olmak için kariyer odaklı programlar ve kurslar sunar. Çevrimiçi eğitim kampları, sertifika programları, yönetici eğitimi ve daha fazlasını sunarlar.

Parasız kurslardan herhangi birine kaydolmak için Edx’te bir hesap oluşturmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonrasında, yeni oluşturduğunuz hesabınıza giriş yapın ve ilginizi çeken bir programlama kursu arayın.

Kursun giriş sayfasında parasız olup olmadığını deneyin ve Kayıt düğmesine basın.

freecodecamp ana sayfasından ekran görüntüsü

freeCodeCamp, kar amacı gütmeyen başka bir kuruluştur, sadece EdX’ten oldukca daha dar bir odaklara haizdir. Kurum, insanların kendi alanlarında üstünlük kazanmalarına destek olmak için ihtiyaç duyulan tüm kodlama becerilerini öğrenmelerine destek olmak için yalnızca programlama ile ilgili eğitimler sunmaktadır.

Yalnız 2014 senesinde piyasaya sürülmesine karşın, freeCodeCamp artık programlama öğrenmek için en popüler kaynaklardan biridir.

freeCodeCamp’in her yönü tamamen parasızdır ve mevcut 100’den fazla kursa erişmek size hiçbir şeye mal olmayacaktır. İhtiyacınız olan tek şey parasız bir hesap oluşturmak ve gitmeye hazırsınız.

inekler için inekler-ana sayfası

Geeks for Geeks, iyi açıklanmış bilgisayar bilimi ve programlama makalelerinin yanı sıra yeni öğrencilerin çoğu zaman programlama ile karşılaştıkları stresi hafifletmeye destek olacak birçok parasız programlama kursu içeren bilgisayar bilimi odaklı bir portaldır.

Geeks for Geeks, freeCodeCamp’e oldukça benzer ve sunulan tüm içerik ücretsiz bir şekilde kullanılabilir. Tek ihtiyaç duyulan, yalnız birkaç dakika sürecek bir hesap oluşturmanızdır.

Giriş yaptıktan sonrasında, devam edin ve ilginizi çeken kurslara kaydolın ve öğrenmeye başlayın.

W3Schools Ana Sayfasından ekran görüntüsü

W3Schools yeni başlayanlar için muhteşem bir kaynaktır ve kursların iyi açıklanmış bulunduğunu ve işlerin iyi mi çalıştığını göstermeye destek olan ergonomik örnekler eşliğinde görmüş olacaksınız.

Platform ücretli kurslar sunarken, eğitim materyallerinin çoğunu ücretsiz bir şekilde sunar ve yeni başlayanlar için muhteşem bir yerdir. Öğrenmeye adım atmak için bir hesap oluşturmanıza bile gerek yok!

KodlamaYı Öğrenmeye Başlayın

İşte oldu! Bunlar, yeni başlayanlara sağlam bir temel sağlamaya destek olacak en iyi parasız programlama eğitim kaynaklarından dokuzudur. Daha deneyimli programcılar da bu kaynakların bazılarından yararlanabilir.

Teknoloji alanında kariyer yapmak istediğiniz için programlama öğreniyorsanız, programlamada ustalaşmanızı gerektirmeden ilginizi çekebilecek başka kariyer yolları da vardır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan