İOS Geliştirme Hakkında Bilgi Edinmek İçin En İyi 10 Site ve Blog

İOS Geliştirme Hakkında Bilgi Edinmek İçin En İyi 10 Site ve Blog

Mobil teknoloji şu anda içinde olunabilecek en iyi sektörlerden biridir, bundan dolayı öğrenebileceğiniz tek şey akıllı bir harekettir. İster programcı ister meraklı bir kullanıcı olarak iOS geliştirme ile ilgiliyseniz, bu mevzuda daha çok informasyon edinmenin birçok yolu vardır.

Internet sayfaları ve bloglar, tam kursları yada kullanışlı öğreticileri keşfedebileceğiniz adım atmak için iyi bir yerdir. İşte iOS geliştirme hakkında her şeyi öğrenmek için en iyi 10 çevrimiçi kaynak.

Niçin Apple’ın desteğiyle eğitiminize başlamıyorsunuz? Şirket, dişlerinizi çalışmalarına batırmak için birçok fırsat sunar, sadece sizi tüm temel bilgilerle tanıştıran parasız iOS geliştirme öğreticisine odaklanabilirsiniz.

SwiftUI temellerinden navigasyon, filtreleme ve yönetim tasarımına kadar her mevzuda 14 saatlik malzemeden bahsediyoruz.

Öğrenmenize destek olmak için, mühim uygulamalara, indirilebilir proje dosyalarına ve Apple için kodlamanın değişik yönleri hakkında detaylı adım adım kılavuzlara, iPhone’lara ve iPad’lere kolayca uygulayabileceğiniz derslere erişebilirsiniz. Ne kadar oldukca ipucu emerseniz, potansiyeliniz o denli iyi olur.

Stanford Online Mobil Güvenlik Kursu

Daha yapılandırılmış bir eğitim için Stanford Online’ın neler sunduğunu görebilirsiniz. Bu, evden tamamlayabileceğiniz parasız ve ücretli kurslar içeren üniversitenin dijital platformudur.

Bilhassa iOS geliştirmeye odaklanmasa da, Apple’ın işletim sistemine dokunan algoritmalar ve mobil güvenlik şeklinde mevzularda sınıflar bulacaksınız. İlgili eğitimdeki sınırlara karşın, her kurs kıymetli içgörülerle doludur.

Stanford Online size programlama hakkında ne öğretirse öğretsin, kesinlikle istediğiniz teknolojiye uygulayabilirsiniz. Bir tek bu değil, bununla beraber bu adı CV’nize eklemek [ücretsiz bir kurs için bile] kariyerinizi artırabilir.

Udacity iOS Geliştirme Çevrimiçi Kursu

Her neyse ki, hususi iOS geliştirme eğitimi için seçenekler vardır. Bilhassa, ister basit bir talebe ister fazladan becerilere gereksinim duyan bir ustalaşmış olun, teknolojiyle ilgili her şeyi öğrenmek için bir platform olan Udacity’ye göz atın.

Teklifleri içinde altı aylık bir iOS Geliştirici kursu da var. Ders programı, Apple’ın Xcode, Grand Central Dispatch, Swift programlama dili ve uygulama tasarımı şeklinde mevzuları kapsayan ciddidir.

İlgili: Çarpıcı Kullanıcı Arayüzleri Tasarlamak için iPhone ve iPad Uygulamaları

Sadece bunların hiçbiri parasız değil. Udacity, kendinizi hakikaten mobil yazılım oluşturmanın karmaşık sanatına adamaya karar verdiğınızda başvurabileceğiniz web sitesidir.

AppCoda iOS Geliştirme Kursu

AppCoda, bir iOS geliştiricisi olarak akılda tutulması ihtiyaç duyulan başka bir kaynaktır. Aslına bakarsanız ne bildiğiniz mühim değil, burada becerilerinizi ustalaşmış bir seviyeye yükseltebilir ve Apple cihazları için yazılım tasarlarken kendinize güvenebilirsiniz.

Bu platform, çeşitli parasız ve ücretli seçeneklere haiz Udacity’den daha rahattır. En garip hizmeti iOS programlama için çevrimiçi bir kurs. En azından, detaylı e-kitapları, 40’ın üstünde uygulama projesini ve gurur duyabileceğiniz nihai bir portföyü dört gözle bekleyebilirsiniz.

AppCoda’da ek olarak atölyeler ve birçok parasız öğretici bulacaksınız, öteki programcılardan oluşan bir topluluktan bahsetmiyorum bile. Her halükarda, fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmek için içgörüler elde edersiniz.

Sınıf Merkezi iOS Geliştirme Çevrimiçi Kursları

Class Central şeklinde dizin internet sayfalarına devamlı güvenebilirsiniz. Bir tek iOS geliştirme kursları istediğinizi belirtin ve üniversiteler ve öteki çevrimiçi eğitim sağlayıcıları da dahil olmak suretiyle netin her yerinden bir sıralama bulacaksınız.

Bu tür bir platformu kullanmanın bir pozitif yanları filtreleme seçeneklerinizdir. Sınıfları ihtiyacınız olan düzey, süre, dil, derecelendirme ve maliyetle daraltabilirsiniz.

Mevcut iOS ile ilgili kursların türüne ulaşınca, iyi bir aralık vardır. İster bu programlama yoluna bir giriş ister en iyi şekilde iyi mi yapacağınıza dair derinlemesine ipuçları isteyin, Class Central ve öğretmenleri sizi kapsıyor.

Coursera iOS Geliştirme Kursları

Coursera, yalnız iOS geliştirme için değil, değişik kariyer yolları için eğitim sağlayıcılarını listelemesi sebebiyle Class Central’a oldukca benzer. Filtreleri burada da kullanabilir ve koşullarınız için en iyi önerileri alabilirsiniz.

Bir kez daha, uygun kolejler yada çevrimiçi hizmetler olsun, aralarından seçim yapabileceğiniz değişik kurslarınız ve eğitmenleriniz vardır. Bu programların bir çok da parasız yada oldukca uygun fiyatlıdır, bundan dolayı Coursera düşük bir bütçeyle yeni beceriler ve akreditasyon için mükemmel bir kaynaktır.

İlgili: Programcı Olarak Dikkate Alınması Ihtiyaç duyulan Coşku Verici Kariyerler

Oradan, programlama ve tasarım yeteneklerinizi iyi bir halde kullanmak size kalmış. Kendi iOS uygulamalarınızı geliştirin yada teknoloji endüstrisindeki işverenlere kendinizi kanıtlayın.

objc iOS Geliştirme Eğitimi Web Sitesi

Peşinden, iOS öğrenme materyalleriyle dolu web siteleriniz var ve objc en iyilerden biri. Ana sayfasına indiğiniz anda, platformun tamamen yararlı içgörüleri paylaşmakla ilgili bulunduğunu söyleyebilirsiniz.

Objc’de üç hususi halde gelirler: video, e-kitap ve imalathane. Çeşitli iOS mevzularında bazı eski fakat gene de garip problemler var. Hepsi bir arada, süratli ve kolay bir eğitim için ödeme yapmak istiyorsanız, objc ile ilgilenmeye kıymet.

Oldukça erişilebilir olmanın yanı sıra, Apple teknolojisi ve gerektirdiği her şey hakkında tutkulu insanoğlu içinde olduğunuzu biliyorsunuz ki.

CodeWithChris iOS Geliştirme Eğitim Kursları

İşte daha ulaşılabilir bir dokunuşa haiz başka bir site. Kişisel olmayan hizmetler yerine CodeWithChris’in eğitim gereksinimlerinize uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

Kılavuzlar, YouTube videoları, kurslar ve mevzuyla ilgili tartışmalar içeren iOS geliştirme eğitimi için daha ufak bir platformdur. Parasız ve ücretli seçeneklerin yanı sıra tecrübe etme ve para İade garantisine erişebilirsiniz.

Swift, UIKit ve uygulama tasarımı hakkında birkaç ipucu yada birkaç hafta süresince dalabileceğiniz ciddi dersler istiyorsanız, programlama becerileriniz, hoş çevrimiçi ortam sebebiyle daha da artacaktır.

CodeProject iOS Geliştirme Öğreticileri

Dost canlısı ve akıllı bir topluluk hissini seviyorsanız CodeProject, iOS eğitiminizde ilk durağınız olmalıdır. Kodlayıcıların işletme hakkında içgörülerini paylaşmaları için parasız bir platform.

Çeşitli programlama mevzularıyla ilgili yazıların yanı sıra kodlama problemlerine süratli yanıtlar için bir forum bulacaksınız. Ek olarak tartışmalara ve yarışmalara katılabilirsiniz.

İlgili: iOS ve iPadOS için En İyi Kodlama Uygulamaları

Basitçe söylemek gerekirse, CodeProject öteki geliştiricilerle etkileşim oluşturmak ve iOS informasyon ve becerilerinizdeki boşlukları doldurmak için gidilecek sitedir.

Kodlama Gezgini Blog iOS Programlama Makaleleri

Programlama yolculuğunuzu desteklemek için rahat öğrenme kaynakları açısından, Kodlama Gezgini göz kulak olmak için iyi bir blogdur. Boş zamanlarınızda gezinmek ve yol süresince kullanışlı ipuçları almak için mükemmeldir.

Fakat minimalizminin sizi kandırmasına izin vermeyin; her yazı yada öğretici iyi yazılmış ve eğiticidir ve iOS geliştirme becerilerinizi geliştirmek için dikkat etmeye ve not almaya kıymet.

İster Kodlama Gezgini bültenine abone olun, ister ara sıra ziyaret edin, Apple yazılımıyla emek harcama, etkili uygulamalar tasarlama ve kodlama sorunlarını çözme mevzusunda yararlı güncellemeler alırsınız.

İOS Cihazlarının Yapabileceği Her Şeyi Tanıyın

Apple teknolojisi popülerdir, bundan dolayı ilgili eğitimi bulmak kolaydır. Ne seçtiğiniz, derslerin ne kadar yoğun olmasını istediğinize ve ne kadar pahalı olduğuna bağlıdır.

İOS geliştirmenin yalnız program ve akıllı telefon tasarlamakla ilgili olmadığını, aslına bakarsan var olanın ötesine geçeceğini ihmal etmeyin. Bundan dolayı, hem belirsiz hem de açık olan iPhone ve iPad özellikleri hakkında öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenmek önemlidir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan