Programcılar için En İyi 9 Profesyonel Örnek Kod Web Sitesi

Programcılar için En İyi 9 Profesyonel Örnek Kod Web Sitesi

Bir çok programcı yalnızca masaüstü programcıları, web programcıları yada komut dosyası guruları değildir, bunun yerine çoğu zaman yukarıdakilerin tümü olurlar. Çevrimiçi parasız kod örneklerini nerede bulacağınızı bilmek, bu emek harcama kodu parçacıklarıyla uygulamaları öğrenmenize ve oluşturmanıza destek olabilir.

Her geliştirici, yalnızca parasız örnek kodu aramakla kalmayıp, bununla birlikte daha büyük geliştirici topluluğuna katıldıkları en sevdikleri web sitelerinin bir listesine haizdir. Aralarından seçim yapabileceğiniz bu sitelerin bir çok vardır.

Adım atmak için en sevdiğimiz yerlerden birkaçı için işleri daralttık.

Kod parçacıkları, yardım ve münakaşa için emsalsiz web sitelerinin şampiyonu Stack Overflow olmalıdır.

İster ilk programlama dilinizle yeni başlıyor, ister belirsiz, unutulmuş bir dilde eski yazılımları koruyor, ister makine öğrenimi şeklinde endüstrilerin en ileri noktasında çalışıyor olsanız da, Stack Overflow’un çekebileceğiniz ve başvurabileceğiniz birçok içinde ne olduğu olacaktır.

Bir çok katkı tek bir soruna odaklanır ve kendi örnek kodunuzu eklemenin esasen ne denediğinizi göstermesi beklenir.

Bir çok kullanıcı, iyi mi çalıştığını ve iyi mi uygulanacağını açıklayan örnek kodla cevap verecektir. Bu yüzden yeni süregelen programcılar için en iyi web sitelerinden biridir.

SouceForge ana sayfası.

SourceForge, İnternet’teki en mühim açık kaynak kaynaklarından biridir. Bir şeyi iyi mi yapacağınızı öğrenmek için örnek kodu gözden geçirmeniz gerektiğinde, burası aramak için mükemmel bir yerdir.

Ana sayfadan, Açık Kaynak Kodazy sekmesini seçin ve Gelişme. Bulacağınız şey sizi hayrete açacak; açık kaynaklı projelerin tüm dünyasını keşfedeceksiniz.

Geliştirme altındaki 100.000’den fazla sıralama SourceForge’ı örnek kod parçacıklarının ve parasız kod örneklerinin en büyük koleksiyonlarından biri haline getirir.

İlginizi çeken bir yazılım bulursanız, geliştirme ekibine katılmayı ve projeye katkıda bulunmayı düşünebilirsiniz. Ek olarak, iyi mi çalıştığını öğrenmek için kaynak kodunu da görüntüleyebilirsiniz.

Kodlayıcı logosu.

CodeGuru geliştiriciler için yararlı bir sitedir. Bu bir kaynak ve referans materyali koleksiyonu; çoğunlukla Visual C++/C++, .Net/C# ve Visual Basic’i kapsar, sadece Java, Azure, IoT ve daha fazlasının yolunda da oldukça şey bulursunuz.

Bu oldukça çeşitli programlama dilleri olmasa da, site öteki web sitelerinde bulduğunuz standart forum yayınlarından oldukça daha kapsamlı makalelerle doludur. CodeGuru örnekleri, yeni başlayanlar için muhteşem olan belirli görevlerin iyi mi gerçekleştirildiğini inanılmaz ayrıntılarla açıklar.

Her yazı görsel kılavuzlar, örnek kod ve kullanım örnekleri ihtiva eder. Forum, güneş altındaki her web ve yazılım geliştirme konusunu kapsayan mevzularla da oldukça aktiftir.

CodeProject kodlayıcılar için çevrimiçi topluluk

CodeProject, her insanın kullanabilirsiniz için parasız kaynaklardan oluşan bir kütüphane oluşturan gelişen bir geliştirici topluluğudur. Buradaki içerik üreticileri, mümkün olan en iyi programlama makalelerini sağlamak isteyen programcılardır. Bunların bir çok, size rehberlik edecek örnek kodla beraber iyi yazılmış açıklamalarla beraber gelir.

Topluluk yönü sebebiyle, ödül yarışmalarına, anketlere, makalelere, bildiri panolarına ve hatta iş kuruluna çekilmeniz muhtemeldir. Bu topluluk, ortak kodlama ilgi alanlarına haiz öteki programcılarla bağlantı kurmanın muhteşem bir yoludur. Farkına bile varmadan, kendiniz bir yazı yazmak isteyebilirsiniz!

devx kod sitesi

DevX’ten bahsedilmeden hiçbir geliştirici deposu sıralaması tamamlanmaz. Bu site büyük bir programcı cenneti ve öteki büyük sitelere büyük bir portaldır. Java, C++, veritabanı programlama, Visual Basic, mobil programlama ve oldukça daha fazlası şeklinde en popüler programlama mevzularını kapsar.

Farenizi yukarıda gösterildiği şeklinde sol menü çubuğunun üstünde çalıştırmak, DevX şemsiye portalı altında bulunan alt toplulukları görüntüler. Artık en etken site değil, sadece bu topluluğun geride bıraktığı arşivleri tararsanız, oldukça şey öğrenmek zorundasınız.

GNU Özgür Yazılım Dizini

Şeyiniz parasız, açık kaynaklı kod parçacıklarıysa, direkt GNU giriş sayfasından bağlanan Özgür Yazılım Dizini’ni kaçırmak istemeyeceksiniz. Bu dizin, sevdiğimiz ve güvendiğimiz bir kaynak tarafınca desteklenen özgür yazılımların etkisinde bırakan bir listesidir.

Kategoriler, ihtiyacınız olan neredeyse her uygulama türünü kapsar. Buradaki her şey açık kaynaklı olduğundan, karmaşık uygulamaların iyi mi çalıştığını içten dışa öğrenmek ve idrak etmek için muhteşem bir yerdir.

Devamını oku: Yeni Programcılar İçin En İyi Başlangıç Projeleri

Google Açık Kaynak Merkezi

Yazılım geliştirmeyi öğrenmek istiyorsanız, niçin en büyük ve en iyilerden öğrenmiyorsunuz? Google’ın Açık Kaynak portalında katkıda bulunabilecek çeşitli projelerin yanı sıra kendi projenizi iyi mi başlatıp dünyayla paylaşacağınıza dair talimatlar da bulunmaktadır.

Bu site, her türlü geliştirici için oldukça sayıda temel informasyon barındıran Google’ın Geliştirici Portalı ile el ele gider. Yeni başlayanlar için parasız kodlamayı öğrenmenin muhteşem bir yoludur.

Devamını oku: Parasız Kodlamayı Öğrenmenin En İyi Yolları

Ekrandaki kodun yakın çekimi.

Tek bir siteden daha çok proje koleksiyonu olan bu blog gönderisi, şu anda React için en iyi açık kaynak kaynaklarını birleştirir.

Öteki birçok çerçeve, belirli bir işletim sistemi için arka uç yazılım geliştirmeye ve kullanıcı uygulamalarına odaklanır. Bununla beraber React, webin çağıl yüzüdür ve ön uç kullanıcı arayüzlerinde yoğun olarak kullanılır. Bu açık kaynaklı projeler, React’i çağıl bir geliştirme ortamında öğrenmenin ve kullanmanın birçok yönünü kapsamaktadır.

React, öğrenmeye kıymet en iyi web çerçevelerinden biridir. React Native’i kullanarak Android Uygulamaları bile yazabilirsiniz.

CodePen ana sayfası.

CodePen bildiğimiz en iyi ön uç kod snippet kaynaklarından biridir. Hepimiz öncesinden kurulum yapmadan HTML, CSS yada JS kullanarak tarayıcıda grafikler ve ufak uygulamalar oluşturabilir.

Ön uç CSS ve JavaScript ile ilgileniyorsanız CodePen tam size gore. Tertipli reçeller, zorluklar ve vitrinler, yeni başlayanlardan sektör profesyonellerine kadar tüm topluluğu bir araya getiriyor.

CodePen ek olarak JavaScript animasyon kitaplıkları ile hareketli grafiklerin iyi mi oluşturulacağı şeklinde yeni yaratıcı becerileri öğrenmek için mükemmel bir yerdir.

Bu Örnek Kaynak Kodu Sitelerinden Öğrenin

Bu listedeki her site, yazılımınızı oluşturmak için ihtiyacınız olan kod örneklerini size sağlayabilecektir. Web geliştiriciler için inanılmaz bir kaynaktır. Öğrenecek oldukça şey var.

Bu yazı hiçbir şekilde kapsamlı değildir ve kod bulmak için daha birçok site vardır. Kaynak kodu kendi başına öğrenmenin mükemmel bir yoludur; Deniz bacaklarına kavuştuğunda, derhal bir ustalaşmış şeklinde inşa edileceksin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan