İlk İşinizden Önce Gerçek Dünya SQL Deneyimi Elde Etmenin 5 Kolay Yolu

İlk İşinizden Önce Gerçek Dünya SQL Deneyimi Elde Etmenin 5 Kolay Yolu

İlk veri analisti işinize tam zamanlı olarak başlamadan ilkin uygulamalı SQL deneyimine mi ihtiyacınız var? Nereden başlayacağımı bilmiyor musun?

Portföyünüzü çoğaltmak ve kendinize ustalaşmış bir avantaj sağlamak için gerçek dünya SQL deneyimi kazanmanın bir değil beş değişik yolu bulunduğunu bilmek hoş bir sürpriz olur. Iyi mi bulunduğunu bulalım.

Ergonomik SQL Deneyimi Kazanmak Niçin Önemlidir?

Yapılandırılmış Sorgu Dili ( öteki adıyla SQL), standartlaştırılmış bir ANSI (Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü) bilgisayar dilidir. Geliştiriciler ve programcılar bunu ilişkisel veritabanlarıyla kontakt oluşturmak için kullanır.

Sektörlerdeki her işletmenin verilerini yönetmek için ilişkisel veritabanlarını kullandığı göz önüne alındığında, tüm veri analistleri için eğer olmazsa olmaz bir beceridir. Statista, geliştiricilerin %50’ye yakınının tercih ettikleri dil olarak SQL kullandığını ortaya koyuyor.

SQL becerilerinizi geliştirmiş olabilirsiniz, gelişmiş kavramları ve sözdizimini öğrendiniz, sadece ergonomik deneyiminiz yoksa bunların hiçbiri kıymetli değildir. Bu kim bilir bir çok yeni başlayanların hayallerindeki veri işini indirmeyi olanaksız bulmalarının önde gelen nedenidir.

İyi haber: Bugün, SQL dünyasının derinliklerine iyi mi dalacağınızı ve kalabalığın arasından sıyrılmak için lüzumlu deneyimi iyi mi kazanacağınızı öğreneceksiniz.

Hazır?

Temel SQL Deneyimi ve Iyi mi Elde Olunır

SQL informasyon ve becerilerinizi benimsemek başka bir şeydir. İşverenleri muhteşem bir bulgu olduğuna ikna etmek başka bir şey. Veri işlerinin ergonomik edinim olmadan inmesi olanaksız olduğundan, kariyer beklentilerinizi çoğaltmak için CV’nizde “kendi kendini yetiştiren SQL”den birazcık daha fazlasına ihtiyacınız vardır.

İşte veri destekli işler için en oldukça istenen tek aday haline getirmek için kendinize istenen SQL deneyimini elde etmenin beş değişik yolu.

1. SQL Eğitim Kursuna Kaydol

SQL Kullanarak Ham Verilerin Dönüştürülmesi

Yeni başlayanlar için sanayi uzmanları tarafınca yürütülen oldukça çeşitli çevrimiçi, isteğe bağlı SQL kursları vardır. Bu kurslardan bazıları ücretsiz bir şekilde birinci derslik eğitim sunar!

Mesela, Google’ın Dijital Garajı Udacity vasıtasıyla Veri Analizi için SQL adlı bir kurs sunar. Yeni başlayanlar için bu dört haftalık kurs altı derse ayrılmıştır ve temel bilgiler, birleşimler, toplamalar, alt sorgular, geçici tablolar, veri temizleme ve pencere işlevlerini kapsar.

İsteğe bağlı öğrenmeye ek olarak, Udemy’nin Ultimate MySQL Bootcamp’ı şeklinde sertifika eğitim kurslarına kaydolabilirsiniz. Bu 20 saatlik sertifika kursu kullanıcı ve satış verilerini, SQL sözdizimini ve toplama işlevlerini kapsar. Ek olarak MySQL mantıksal işleçlerini, Fotoğraf Paylaşımı Toplumsal Ağı’nı inceler ve SQL kapsamlı bir SQL öğrenme deneyimi için NodeJS’e katılır.

Sadece SQL’i kendiniz öğrenmenin en iyi yanı, beceri düzeyinize bağlı olarak Microsoft’a gidebilir ve SQL Sertifika testlerine katılabilirsiniz.

SQL kolay, mantıklı ve öğrenmesi kolaydır. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan bir program seçmek ve ona bağlı kalmak.

2. Ham Verileri Temiz Veri İşlem Hatlarına Dönüştürün

Pratik Eğitim için SQL Örnek Olay İncelemeleri

Bu daha oldukça kendi kendine öğrenme taktiği olsa da, ham, filtresiz verileri organize, kullanılabilir işlem hatlarına dönüştürmek herhangi bir veri analisti için bir yaşam becerisidir. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan, parlatılmamış verileri güvenilir veri kümelerine işlemek için SQL’i kullanmaktır.

SQL projeniz için ham verileri güvence altına almak için mükemmel bir yer Google Trendler’dir. Dünyanın en büyük arama motorundan parasız ve her insana açık verileri Google Trends Veri Mağazası’ndan indirebilirsiniz. SQL projeniz için mevzuya, coğrafi konuma ve zamana nazaran indirilecek bir veri kümesi seçin.

Mesela, ABD’de COVID-19 aşılarını yaptıran şahıs sayısı hakkında bir veri kümesi indirebilirsiniz. Şimdi kaç tane komorbidide bulunduğunu ve eyalet açısından sayılarını belirlemek istiyorsunuz. Detayları kullanılabilir bilgiler tablosuna ayıklamak için SQL bilginizi kullanın.

Becerilerinizi geliştirmek için Data.gov, Kaggle, IMDb vb. O vakit, bu işte iyi olmak için öğrendiklerini uygulamaya başla.

3. SQL Olay Emek harcamaları ile Gerçek Dünya Senaryoları Üstünde Çalışın

SQL Practice Web Sitesinde ücretsiz kaynak bulma

Bir çok görüşme, yeteneklerinizi ve konfor seviyenizi belirlemek için bir SQL zorluğu ihtiva eder. Yapıcı SQL deneyimi elde etmenin en iyi yollarından biri, gerçek dünyadaki senaryoları yansılamak eden olay emek harcamaları üstünde çalışmaktır.

Gerçek dünyadaki problem durumlarını yansılamak ederek, olay emek harcamaları gelecekteki işyerinizde karşılaşabileceğiniz gerçek sorunlara SQL tabanlı çözümler bulmanıza destek sağlar.

Microsoft, Infosys, Azure şeklinde BT’deki mühim oyuncular tarafınca gösterilen kullanım örneklerini ve olay çalışmalarını arayın ve SQL metodolojisini uygulamak için birçok malzemeniz olacaktır. Sonrasında, çözümlere bakmadan bu olay çalışmalarını sorgulayın: A/ B kontrol olay emek harcamaları, veri girişlerini doğrulamaya adım atmak için muhteşem bir yerdir.

Ek olarak, olay çalışmalarını gerçek zamanlı olarak çözmek için SQL Düzenleyicilerine erişebileceğiniz Mode’a da gidebilirsiniz. Olay çalışmalarınızı çözmek için erişebileceğiniz öteki parasız çevrimiçi SQL editörleri içinde Beekeeper Studio, SQuirrel SQL vb.

4. Çevrimiçi SQL Uygulama Web Sitelerine Güvenin

Bilgisayarında bir görev üzerinde çalışan kadın

Sql hakkında esasen çalışan bir bilginiz var ise, itimat kazanmanın en iyi yolu zanaatınızı uygulamaktır. SQLZoo, SQL Fiddle, DB-Fiddle, Oracle Live SQL şeklinde çeşitli internet sayfaları, SQL bilginizi tecrübe etme emek harcaması için kullanmanıza olanak tanır. Bu “SQL oyun alanlarını” kendi avantajınıza kullanabilirsiniz.

Ek olarak tonlarca muhteşem parasız kaynak ve açık kaynaklı SQL platformu bulacaksınız, bu yüzden bundan en iyi şekilde güvenli olun.

5. Kendinize bir SQL Gig Alın

Konser ekonomisinde yaşayıp bunun bir parçası olamazsın. Bu yüzden, özgür yada kısa süreli SQL konserleri alarak SQL becerilerinizi kontrol edin. Kendinize iyi ücretli bir iş bulamayabileceğinizi ihmal etmeyin, sadece ana motivasyonunuz birazcık edinim kazanmak ve mutlu müşterilerden referanslar kazanmaktır.

Upwork ve Freelancer.com şeklinde platformlarda birçok SQL konseri sunulmaktadır.

Özgür çalışandan SQL danışmanına ve SQL ajansında yarı zamanlı çalışana kadar birçok seçeneğiniz vardır. SQL kullanırken beceri seviyenize nazaran bir iş seçin. Bağlantılar kurar, başvurular alır, reddedilemez SQL deneyimine haiz olmuş olursunuz ve daha fazlası.

SQL Kariyer Yolunuzu Oluşturma

Nereden başlayacağınızı öğrendikten sonrasında SQL portföyünüzü oluşturmak yeterince kolaydır. Sonuçta, SQL, programlamanın temellerini biliyorsanız, ortalama iki ila üç hafta içinde ustalaşıabileceğiniz talebe dostu bir programlama dilidir.

Ek olarak becerilerinizi İlişkisel Veritabanı Altyapısı, SQL Server Tümleştirme Hizmetleri (SSIS), SQL Server Raporlama Hizmetleri (SSRS) yada JavaScript, Python ve PHP şeklinde programlama dilleriyle tamamlamayı seçebilirsiniz.

Bunlar hakkında birazcık anlayış yada emek verme bilgisi bile istediğiniz görevi indirme şansınızı artıracaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan