Dropbox, Google Drive veya OneDrive ile Ücretsiz Web Sitesi Barındırma Nasıl Elde Edersiniz?

Dropbox, Google Drive veya OneDrive ile Ücretsiz Web Sitesi Barındırma Nasıl Elde Edersiniz?

Kolay bir internet sayfası barındırmak ister misiniz? Muhtemelen iyi, ucuz bir web barındırma ile en mutlu olacaksınız. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca mükemmel parasız web barındırma olsa da, birçoğu aldatıcı bir halde uygundur. Web siteniz kolay, statik ve bir tek eğlence içinse, başka bir seçenek daha vardır: parasız bir bulut depolama hizmetinde barındırma.

Bulut depolama hizmetleri yalnızca bir çok parasız web barındırıcısından daha güvenilir olmakla kalmaz, aynı sürede neredeyse hiçbir öğrenme eğrisi yoktur, bu da onları yalnızca çalışan bir şeye gereksinim duyan insanoğlu için muhteşem hale getirir.

Burada Dropbox, Google Drive yada OneDrive kullanarak bir internet sayfasını iyi mi ücretsiz bir şekilde barındırabileceğinize göz attık.

Not: Bu makalede, web sayfalarınızın aslına bakarsanız oluşturulduğu ve kullanıma hazır olduğu varsayılıyor; yalnızca bu dosyaları çevrimiçi olarak erişilebilir hale getirmenin gerçek sürecini ele alıyoruz. Daha gelmedin mi? Statik bir site oluşturucu kullanmayı düşünün.

Dropbox’ta Bir Web Sitesi Iyi mi Barındırılır

Dropbox web barındırma için DropPages adlı bir web hizmeti kullanmanız gerekir.

DropPages, Dropbox hesabınıza bağlanır ve sitenizin sayfalarını depolamak için kullanacağınız hususi bir uygulama klasörü oluşturur. DropPages, web sayfalarınızı kendi web sunucusu üstünden barındırır ve Dropbox hesabınızdaki öteki her şeyi yoksayar.

DropPages’in Artıları ve Eksileri

Site dosyalarınızda her değişim yaptığınızda, DropPages bunların kendi sürümlerini güncelleştirin ve derhal hizmet versin. Sitenizi yönetmek, Dropbox klasörünüzdeki mahalli dosyaları düzenlemekten ve senkronize olmalarına izin vermekten başka bir şey içermez.

DropPages’in kullanımı son aşama kolay olmakla kalmaz; ek olarak sitelerinize erişmek için iki parasız alt alan adı ile beraber gelir. Bu, sitenizi başkalarıyla paylaşmayı kolaylaştırır ve aslına bakarsak DropPages’i “bir tek eğlence için” olmaktan daha fazlası olan kolay siteler için uygun bir seçenek haline getirir.

DropPages’in parasız bir planı olsa da, altında 50 MB depolama alanıyla sınırlıdır. Yeni başlarken bu yeter de artar bile. Bu sınıra basarsanız, Temel plan için ödeme yapabilir yada geleneksel parasız bir web barındırıcısına geçebilirsiniz.

DropPages Iyi mi Kurulur

İlk olarak, DropPages internet sayfasını ziyaret edin. Tık Oturum Aç Dropbox’ta oturum açmak için DropPages’in Dropbox hesabınıza erişmesine izin verebilirsiniz. Ödeme detayları de dahil olmak suretiyle yedi günlük parasız tecrübe etme sürümüne kaydolmanız gerekir.

İstendiğinde, siteniz için kullanmak istediğiniz alt tesir alanını yazın ve .droppages.com sonunda.

Bu, Dropbox hesabınızda Dropbox/Apps/My.DropPages. Bu yeni klasörün içinde üç alt klasör görmüş olacaksınız.

Önemsemeniz ihtiyaç duyulan en mühim şey, HTML’nizin gittiği yer olan İçeriktir. Herhangi bir CSS, JS yada görüntü dosyanız var ise, bu tarz şeyleri Ortak klasöre koyun. DropPages’in şablon sistemini kullanmayı düşünmüyorsanız şablonlar güvenle yoksayılabilir.

İlgili: Hususi Portföy Web Siteleri için Parasız Web Sitesi Barındırma

Web sitenizi uygun klasörlere yükleyin ve arkasından hem Dropbox hem de DropPages ile eşitlenmesini bekleyin. İşleri hızlandırmak istiyorsanız yada güncellenmiyorsa, DropPages panonuza gidip Şimdi Yayımla yada Eşitlemeyi Sıfırla.

Artık hususi tesir alanınızı kullanarak yeni sitenizi genel olarak görüntüleyebilmeniz gerekir.

Google Drive yada OneDrive’da Web Sitesi Barındırma

Dropbox barındırma bu kategorideki tek seçeneğiniz değildir. Google Drive ve OneDrive’ın internet sayfalarını barındırmak için yerleşik yolları olmadığından DriveToWeb adlı parasız bir hizmet kullanmanız gerekir.

DriveToWeb barındırma, Google Drive yada OneDrive hesabınıza bağlanır, her insana açık HTML sayfalarını ve varlıklarını arar, arkasından bu dosyaları alır ve kendi web sunucusu üstünden servis eder.

DriveToWeb’in Artıları ve Eksileri

DRV.tw ile bir site barındırmanın güzel olan şey, bir dosya her değiştiğinde DriveToWeb’in otomatikman yakalaması ve kendini güncellemesidir. Sayfadaki metni değişiklik yapmak ister misiniz?

Dosyayı düzenlemeniz ve yeni sürümünüzü Google Drive yada OneDrive’a kaydetmeniz yeterlidir; web sürümü otomatikman eşleşecek şekilde değişecektir. DriveToWeb’i sürücünüzü tekrardan taramak için manuel olarak tekrardan yüklemeniz yada zorlamanız gerekir.

İlgili: WordPress vs. Wix: Fark Nedir?

DriveToWeb’in kurulumu son aşama kolaydır. Sitenizi üç dakika içinde hazırlayabilirsiniz. Fena tarafı mı? Çirkin bir web adresi. DriveToWeb, sitenize erişmek için “vtqelxl5bdrpuxmezsyl9w” benzer biçimde rastgele, anonim bir tanımlayıcı oluşturur.

Bu sizi korur, böylece ziyaretçiler hesap adınızı görmez, sadece paylaşımı zorlaştırır. Sitenizi yalnızca URL’yi direkt paylaştığınız kişiler görür.

DriveToWeb Iyi mi Kurulur

Ilk olarak, web sitenizin Google Drive yada OneDrive’a yüklendiğinden ve tüm dosyaların muntazam bir halde düzenlendiğinden güvenli olun.

Sitenin web’de görünmesini istediğiniz benzer biçimde göründüğüne güvenli olmak için siteyi bir web tarayıcısında mahalli olarak görüntülemeyi deneyin. Her varlığı hedef kitlenizle ayrı ayrı paylaşmayı planlamıyorsanız, bu dosyaları her insana açık hale getirmeniz gerekir.

DriveToWeb Klasörü

Web siteniz her insana açık olduğuna bakılırsa DriveToWeb’in sitesini ziyaret edin ve kullandığınız bulut depolama hizmetini tıklayın: Google Drive yada OneDrive.

Google Drive veya OneDrive ile DriveToWeb

İzin istendiğinde, bu tarz şeyleri ver. Bu, DriveToWeb’in hangi HTML dosyalarının ve varlıklarının her insana açık bulunduğunu bulması için gereklidir.

İzin verildikten sonrasında, DriveToWeb bu dosyaları aramak ve web’de erişilebilen sayfalara dönüştürmek için birkaç saniye harcar, arkasından dönüştürülen tüm sayfaların bir listesini görüntüler:

DriveToWeb Yönetim Masası

Tebrikler! Siteniz artık çevrimiçi. “İnternete sür” dediklerinde latife yapmıyorlar. Bu platformu kullanarak kolay bir internet sayfası oluşturmak asla süre almaz.

Parasız Web Sitesi Oluşturmanın ve Barındırmanın Öteki Yolları

Çalışmanızı çevrimiçi görüntülemek için bir internet sayfası oluşturmak istiyorsanız, barındırılan portföy siteleri de iyi bir seçenektir. Bu tür sitelerin çoğu zaman portföy internet sayfası için hususi alanınızı kullanmanıza izin vermek için sizden minik bir ücret talep ettiğini ihmal etmeyin.

Mühim bir şeyi minik bir kitleyle paylaşmanın bir yoluna ihtiyacınız var ise, bu hizmetlerden birini kullanarak bir siteyi ücretsiz bir şekilde barındırmak çoğu zaman toplu postacılar yada hatta hususi bir toplumsal medya hesabı benzer biçimde daha kişisel olmayan toplumsal yardım araçlarından oldukça daha etkili (ve çoğu zaman daha iyi karşılanan) olacaktır. Kendi parasız barındırma ile şık tutun.

Yorum Yap
0 Yorum yapan