Becerilerinizi Yükseltmek için 8 Veri Mühendisi ve Veri Mimarı Sertifikası

Becerilerinizi Yükseltmek için 8 Veri Mühendisi ve Veri Mimarı Sertifikası

Teknoloji hızla gelişiyor ve programlama her BT uzmanının repertuarının bir parçası haline geldi. Bu değişikliklerden haberdar olmak için analistlerin beceri setlerini yükseltmeleri önemlidir. Veri mühendisliği derslerinden buluta özgü uzmanlıklara kadar hepimiz için bir sertifika vardır.

Becerilerinizi yükseltmek istiyorsanız, her biri tertipli sektör profesyonelleri için hususi olarak hazırlanmış bu veri mühendisi ve veri mimarı sertifikalarına göz atın.

Amazon Web Services (AWS) Sertifikalı Veri Analitiği – Uzmanlık Alanı

Amazon Web Services, fazlaca sayıda disiplinler arası vasıta, iş akışı, hizmet ve teknolojiyi paketleyen bir şemsiye terimdir. Sunucu sanallaştırma teknolojisinden veri merkezi yönetimine ve SDLC çerçevelerine, çözümleme vasıta zincirlerine ve daha fazlasına kadar her şeye hizmet ederler.

AWS Certified Data Analytics kursu, her veri analisti için temel bir temel haline gelen akreditasyon sunan hususi bir sertifikadır.

İlgili: AWS DevOps Mühendis Sertifikanızı Kolayca Alın

AWS veri mühendisliği ve analitiğinde sertifikalandırma, uygulamalı AWS veri yaşam döngüsü ve analizleri ile kariyer rotanızın daha gelişmiş rollere doğru ilerlemesine destek olabilir. Sertifika, iki yada daha çok senelik ergonomik AWS maruziyeti olan hepimiz için idealdir.

Kayıt bağlantısı: AWS Sertifikalı Veri Analizi ($300)

2. Cloudera Veri Platformu Genel Sertifika

Cloudera web sitesi arayüzü

Cloudera, bulut veri platformuna aslına bakarsan aşina olan veri mühendislerini akredite etmeye çalışır. Ilk olarak bir CDP platform uzmanıysanız ve araçları ve destek programları hakkında temel bir emek verme bilgisine sahipseniz, CDP genel sertifikasını tercih edebilirsiniz.

Aspirantlar, standartlaştırılmış CDP Generalist müfredatını idrak etmek için bu eğitim kursunu üstlenebilirler. Bu ders, gelişmiş veri yönetimi ve yönetim rollerinin temelini atmaktadır.

Veri mühendisliği alanında iki ila üç yıldan fazla bir deneyime sahipseniz, CDP vasıta zincirindeki deneyiminizin repertuarnıza yararlı beceriler ekleyeceğinden güvenli olabilirsiniz.

Sertifika testi, her biri 90 dakika içinde cevaplanması ihtiyaç duyulan 60 suali kapsamaktadır.

Kayıt bağlantısı: Cloudera ($300)

3. ABD Veri Bilimi Konseyi (DASCA) Destek Büyük Veri Mühendisi

DASCA web sitesi arayüzü

DASCA Associate Big Data Engineer, Büyük Veri analitiği, mimarisi, orkestrasyasyonu ve yönetişimi alanında kariyer yapmak isteyen kişiler için rol tanımlı bir sertifika programı sunmaktadır.

DASCA, BT, CSE yada bilgisayar programlama mezuniyet belgesi sahibi olmanızı önerir. Bunlar mecburi gereksinimler olmasa da, haiz olmak için iyi önkoşullardır.

Bu sertifika, Core Java hakkında çalışan bir bilgiye ve veri işleme için SQL sorgularını kavramaya sahipseniz idealdir.

ABDE sertifikası, fazlaca bulutlu ekosistemleri korumak için listelenen önkoşullardan yararlanabilen veri uzmanları için en iyisidir.

Kayıt Linki: DASCA Associate Büyük Veri Mühendisi ($585)

4. ABD Veri Bilimi Konseyi (DASCA) Kıdemli Büyük Veri Mühendisi

DASCA web sitesi arayüzü

DASCA’nın Kıdemli Büyük Veri Mühendisi sertifikası, ABDE sertifikasından sonrasında veri uzmanları için bir sonraki mantıklı adımdır.

Bu ikincil sertifika, seyretme, yönetim, bağlantı, güvenlik, yönetişim vb. Rolün bazı önkoşulları temel Java, SQL, PERL, Ruby, Linux ve Unix ortamlarında uygulamalı deneyimi ihtiva eder.

Bu ders, alanında minimum dört-beş senelik deneyime haiz mühendislere mühim seviyede yarar sağlayabilir. Kayıt size birkaç yüz dolar çalıştıracak ve bir kurs materyal kiti ve kimlik detayları ihtiva eder.

Kayıt Linki: DASCA Kıdemli Büyük Veri Mühendisi ($620)

5. Google Ustalaşmış Veri Mühendisi

Google

Kurumsal veri çalışanı olarak, verilerin toplanması, dönüştürülmesi ve yayımlanması sizin sorumluluğundadır. Google Ustalaşmış Veri Mühendisi sertifikası, veri mühendisliği becerilerinizi Google marka adı ekli olarak doğrular ve becerilerinizi geliştirmek için muhteşem bir fırsat sunar.

Kurs ek olarak Google’ın veri platformu vasıta zincirinde ve iş akışlarında becerilerinizi geliştirme şansı sunar.

Kurs sertifikasının bir parçası olarak, veri işleme sistemleri tasarlayacak, çözüm QA’larını yönlendirecek ve ML destekli veri işleme modelleri geliştireceksiniz. Ek olarak, daha iyi güvenlik, uyumluluk ve uçlardan uca yönetişim standartlarının geliştirilmesi için Google’ın veri platformu araçlarının düzenlenmesinde de ustalaşırsınız.

Bu, büyük ölçekli işletmelerin veri işlemlerinde talep ettikleri güvenilirlik ve sadakattir. Bu sertifika, kuvvetli Google bulut veri bilimi ve mühendislik kavramlarının bir kombinasyonunu uygulamak için bu rollere hazırlanmanıza destek olacaktır.

Kayıt Linki: Google Ustalaşmış Veri Mühendisi ($200)

6. IBM Sertifikalı Çözüm Mimarı – Veri v4.x için Cloud Temiz

IBM web sitesi arayüzü

IBM, on senelerdir BT ve bilgisayar bilimlerinde öne çıkan bir öteki temeldir. Sertifikalı Çözüm Mimarları, büyük veri analistlerinin ve uzmanlarının hibrit bulut veri ekosistemleri bilgilerini sağlamlaştırmalarının önünü açar.

İlgili: Teknoloji Devleri Parasız BT Upskilling Kurslarını Çevrimiçi Sunuyor

Bu sertifika, Büyük Veri analitiği, yönetişimi ve ilişkili bilimler için Machine Learning Ops tesir alanında mettle’ınızı kanıtlamanıza destek olmak için uzun bir yol kat eder.

63 sorudan oluşur ve bunlardan minimum geçer not almak için 90 dakikada 42 suali doğru yanıtlamanız gerekir.

Kayıt Linki: IBM Sertifikalı Çözüm Mimarı – Veri v4.x için Cloud Temiz ($200)

7. IBM Sertifikalı Çözüm Mimarı – Veri Ambarı V1

IBM web sitesi arayüzü

IBM’in bulut tabanlı veri ardışık düzeni mimarisi dağıtımı hakkında evvelde bilgisi olan kişiler, IBM Sertifikalı Çözüm Mimarı’nı gereksinimlerine uygun bulacaktır.

Veri v4.x için Cloud Temiz, IBM sertifikalı bir özgeçmiş (CV) için veri mühendisleri ve mimarlar için öngörülen ikincil bir sertifikadır.

Ön şart olarak, IBM’in Büyük Veri uzmanı sertifikalarına kaydolmadan ilkin ilgili işbaşı deneyimine haiz olmalısınız.

Bu testin devam etmesi için veri yönetişimi, işleme modelleri, depolama ve sanallaştırma, İş Zekası aracı, SQL sorgu sözdizimi, veri bilimleri, suni zeka ve fazlaca boyutlu modelleme mevzularında emek verme bilgisine haiz olmanız gerekir.

Kayıt Linki: IBM Sertifikalı Çözüm Mimarı – Veri Ambarı V1 ($200)

8. SAS Sertifikalı Büyük Veri Uzmanı

SAS web sitesi arabirimi

SAS Büyük Veri platformu, çağdaş veri mühendisinin cephaneliğindeki en fazlaca yönlü ve harp testine bakılırsa kontrol edilmiş çözümleme araçlarından mesuldür.

Sertifikalı Büyük Veri Uzmanı sertifikası, Makine Öğrenimi ve Suni Zeka, Nesnelerin İnterneti (IoT), pazarlama analitiği ve öteki çeşitli SAS ürün ve çözümleri ile alakalı bilginizi pekiştirmektedir.

Yanıtlayanlar program hakkında ergonomik bilgiye haiz olmalı ve SAS, Hadoop ve Dive’ı kullanarak verileri geçici olarak manipüle edebilmelidir. Veri yönetimi, dolandırıcılık ve güvenlik istihbaratı, risk yönetimi vb.

Bu sertifika ek olarak gelecekteki tüm işverenlere, hususi görselleştirmelerden eleştiri içgörüler elde edebileceğinizi ve veri kalitesi ve analitik raporlama iyileştirmeleri uygulayabileceğinizi kanıtlamaktadır.

Bu mevzuda tercih edebileceğin iki imtihan vardır:

  • SAS Büyük Veri Hazırlama, İstatistik ve Görsel Bulgu Imtihanı
  • SAS Büyük Veri Programlama ve Yükleme Imtihanı

Sas platform araçlarında 6 aylık minimum uygulamalı tecrübe, bu sertifikayı takip etmeden ilkin en iyisidir.

Kayıt Linki: SAS Sertifikalı Büyük Veri Uzmanı (imtihan başına 180 $)

Her BT Uzmanı için Veri Mühendisi ve Veri Mimarı Sertifikaları

Veri mühendisliği sertifikaları kasabanın konuşmuş olduğu yer haline gelmiş olsa da, BT alanında dört gözle beklenerek daha fazlaca şey var. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca seçeneğe haiz olmak ezici görünse de, kariyerinizi ilerletmeye destek olmak için en iyi şansa haiz bulunduğunu düşündüğünüz seçenekleri seçip seçebilirsiniz.

Ağ mühendisliğinde kariyer yapmak isteyen ustalaşmış bir BT insanıysanız, sizin için de birkaç iyi sertifika vardır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan