Android için En İyi HTML Editörlerinden 7'si

Android için En İyi HTML Editörlerinden 7'si

Android cihazınızı ne için kullanıyorsunuz? Telefon mu görüşmesi yapıyorsun? Feysbuk mu? Oyun? Haberleri mi okuyorsun? Kodlama?

Evet, bu doğru- Android cihazınızda kodlama yalnız mümkün değil, hem de popüler. Google Play Store’daki en iyi HTML editörleri milyonlarca kez indirildi ve hem profesyonellerin hem de meraklıların işletim sistemini giderek daha uygun bir üretkenlik platformu olarak gördüklerini kanıtladı.

Hareket halindeken kodlamanız gerekiyorsa, bu makaleyi okumanız gerekir. Size Android cihazınız için en iyi yedi HTML düzenleyici uygulamasını tanıtacağız.

1. WebMaster’ın HTML Editörü Lite

WebMaster’ın HTML Editor Lite’ı JavaScript, CSS, PHP ve HTML dosyalarını destekleyen bir kaynak kodu düzenleyicidir.

Oldukca fazla fazladan özellik sunmuyor, sadece temelleri son aşama iyi yapıyor. Sözdizimi vurgulama, satır numaralandırma, uzman ekran kodlama düğmeleri ve yerleşik bir dosya gezgini ihtiva eder. Ek olarak FTP sunucu desteği sağlar.

Özellikler, ondan sonra tartışacağımız öteki editörlerden bazılarına kıyasla oldukça kapsamlı gelmiyor, sadece fırfırlar yok yaklaşımının bir pozitif yanları var: uygulama hem hafifçe hem de kullanımı süratli, bu da onu muhteşem bir HTML kodlama uygulaması haline getiriyor.

Parasız sürüm, sınırı olan kod tamamlama desteği ve önizleme modunun olmaması da dahil olmak suretiyle bazı kısıtlamalara haizdir.

İndirmek: WebMaster’ın HTML Editörü Lite (Parasız)

2. AWD

Android Web Developer’ın kısaltması olan AWD, web geliştiricileri için entegre bir geliştirme ortamıdır.

Uygulama PHP, CSS, JS, HTML ve JSON dillerini destek sunar ve FTP, FTPS, SFTP ve WebDAV kullanarak uzak projeleri yönetebilir ve üstünde ortaklık yapabilirsiniz.

Kod vurgulama, kod tamamlama, satır numaralandırma ve önizlemeler benzer biçimde beklediğiniz çeşitli özellikler sunar, sadece uygulamaya bu listedeki yerini kazandıran bazı mükemmel özellikler de ihtiva eder. Bunlar bir arama ve değişiklik yapma işlevi (düzgüsel ifadeler ihtiva eder), hata denetimi ve kim bilir en cazip, otomatik tek tıklamayla kod güzelleştirme ihtiva eder.

Uygulama ek olarak sınırsız geri alma ve yineleme eylemi, sık otomatik kaydetme ve Git entegrasyonu sağlar.

İndirmek: AWD (Parasız, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

3. DroidEdit

DroidEdit, Windows’taki Not Defteri++ ile karşılaştırılabilir. HTML, PHP, CSS ve JavaScript’in düzgüsel dörtlüsüne ek olarak, C, C++, C#, Java, Python, Ruby, Lua, LaTeX ve SQL’i de destek sunar. Bence, uygulama hem de bu listedeki herhangi bir uygulamadan en iyi sözdizimine haizdir – renk kontrastları daha çarpıcı ve izlenmesi kolaydır.

Ücretli sürüm 2 $ maliyeti, sadece birkaç yararlı özellik ekler. Kodlama mevzusunda ciddiyseniz, maliyetine kıymet.

En coşku verici ücretli özellik, muhtemelen Dropbox, Google Drive ve Box desteğidir. Tüm projelerinizi otomatikman direkt buluta kaydederek günün ilerleyen saatlerinde öteki cihazlarda kolayca almanızı sağlarsınız. Ek olarak SFTP desteği, hususi temalar ve kök modu ekler.

Parasız sürüm reklam desteklidir.

İndirmek: DroidEdit (Parasız, premium sürüm mevcuttur)

4. Sololearn

Kodlama öğreticilerini standart bir kodlama arayüzü ile karıştıran bir uygulama isteyen bir kodlama acemisiyseniz, Sololearn muhtemelen mevcut en iyisidir.

Uygulama topluluğuyla büyük gurur duyuyor. Eşler arası destek ve öğrenme, felsefesinin merkezi bir ilkedir ve yeni başlayanların yanıt alabileceği birçok deneyimli kodlayıcı vardır.

İlerledikçe, bir topluluk etkileyicisi bile olabilir ve yolculuğuna yeni başlamış olan insanlara yardım edebilirsiniz.

Tüm öğrenmenin temelini parasız Android kod editörü alın. HTML, JavaScript, JQuery, Python, Kotlin, C, C++, PHP, SQL, Ruby, Swift ve daha fazlasını destek sunar.

İndirmek: Sololearn (Parasız, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

5. Jota Metin Editörü

Adından da anlaşılacağı benzer biçimde, Jota ilk olarak bir metin editörüdür, sadece HTML kodlamak ve yazmak için de idealdir. Hakikaten de, Android için en iyi HTML editörlerinden biridir.

Neredeyse beş milyon indirme ve kullanıcılarından mükemmel yorumlar ile, uygulama bu listedeki en oldukça indirilen ve en oldukça saygı edilen indirmelerden biridir.

1.000.000 karakteri destekleyebilir, özelleştirilebilir sözdizimi vurgulama özelliğine haizdir ve hatta bir SL4A (Android için Komut Dosyası Katmanı) editörü olarak kullanılabilir.

İndirmek: Jota Metin Düzenleyicisi (Parasız)

6. YARDIMCI

AIDE, Android Entegre Geliştirme Ortamı’nın kısaltmasıdır.

Öne çıkan özelliği programlama dersleridir. etkileşimli öğreticiler istikrarlı bir hızda devam eder ve adım adım bir metodoloji izler ve kodlama temellerini yeni öğrenmeye başlamış olan biri için mükemmel bir kaynak haline getirir. Aralarından seçim yapabileceğiniz dört ders vardır: Java programlama, Android uygulama geliştirme, oyun geliştirme ve Android Wear programlama.

Uygulamanın eğitimsel tarafınca uzakta, gerçek zamanlı hata denetimi, kod tamamlama, Java hata ayıklayıcı ve tek tıklamayla uygulama testi sunar.

AIDE ek olarak masaüstü için en popüler iki IDE olan Eclipse ve Android Studio ile de uyumludur. Bu, bir uygulama üstünde çalışıyorsanız, mesele yaşamadan projenizi masaüstü ve mobil içinde götürebileceğiniz anlamına gelir.

İndirmek: AIDE (Parasız, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

7. anWriter

Listeyi anWriter ile sonuçlandıracağız. CSS, JavaScript ve LaTeX’i de destekleyen parasız bir HTML editörü. Ustalaşmış sürüme yükselseniz PHP ve SQL desteği de alırsınız.

Uygulama, HTML 5, CSS 3, jQuery, Bootstrap ve Açısal dahil olmak suretiyle web’de kullanılan son olarak teknolojilerle çalışabilir. Desteklenen tüm dilleri için otomatik tamamlama özelliğine haizdir ve sözdizimi vurgulama sunar.

anWriter ek olarak uygulama içinden kodladığınız web sayfalarını önizlemenizi sağlar ve JavaScript hata konsolu yardımıyla sizi hatalara karşı uyarır.

Hepsinden iyisi, anWriter daha ilkin değindiğim öteki IDE uygulamalarından oldukça daha hafiftir. Toplam boyut 2 MB’den küçüktür.

İndirmek: anWriter (Parasız)

Android Cihazınızda Kod Kodunuzu Mu Kodlusunuz?

Bunlar Android için en iyi HTML editörlerinden ve kodlama uygulamalarından yedisi. Birçoğu benzer temel özellikler sunsa da, uygulamanın ihtiyaçlarınız için doğru olup olmadığını belirlemenize destek olacak fazladan özellikler ve ücretli sürümler.

Hangi uygulamayı kullanacağınızdan güvenli değilseniz, en iyi tavsiye yedisini de kontrol etmek ve hangisinin iş akışınıza en uygun bulunduğunu görmektir. Tartıştığımız uygulamalardan biri kesinlikle ihtiyaçlarınıza uygun olacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan