Yoast WordPress Seo Eklentisi İyi mi?

Yoast WordPress Seo Eklentisi İyi mi?

Yoast SEO eklentisi, kendi kendine barındırılan bir WordPress platformuyla çalışırken sahip olabileceğiniz en kullanışlı araçlardan biridir. Yoast SEO, WordPress için en yaygın eklentilerden biridir ve nedenini anlamak kolaydır. Yoast, ister kişisel bir blog ister bir müşteri için bir web sitesi tutan bir SEO uzmanı çalıştırıyor olun, web sitenizi mümkün olduğunca arama motoru dostu hale getirmenize yardımcı olacak güçlü bir araçtır. Sayfalarının arama motoru sıralamasında gösterilmesini sağlamak için bir vardiyada hayatta kalmak istiyorsanız, her WordPress sitesinin bir SEO eklentisine ihtiyacı vardır. Seo eklentileri söz konusu olduğunda, şimdiye kadarki en yaygın seçimlerden biri Yoast SEO’dur. WordPress SEO, kaçınılmaz olarak karmaşık bir konudur. Ve buna cevap vermek için, sitenizin SEO’su üzerinde tam kontrol sağlamak için Yoast SEO birkaç ayrıntılı özelliğe sahiptir.
Yoast SEO’yu kendi kendine barındırılan herhangi bir WordPress platformuna yükleyebilirsiniz. Kolayca isteyebileceğiniz SEO ile ilgili en ayrıntılı WordPress eklentisi ve hepsinden iyisi ücretsiz! Bazı ekstra özellikler için, premium Yoast SEO eklentileri satın alma seçeneğiniz vardır, ancak en temel işlevleri ücretsiz eklentinin bir parçasıdır. Yoast, izleme başlıkları ve meta açıklamaları gibi şeyleri sizin için basitleştirir, hedeflenen anahtar kelimelerinizi ayarlar ve bunları ne kadar kullandığınızı izler, site eşlemlerini işler ve çok daha fazlasını yapar. yoast’ın SEO için en iyi yapan önemli özellikleri şunlardır:

SEO Yoast SEO İçeriğinizi Artırıyor

Eklentiniz yüklendikten ve yapılandırıldıktan sonra içeriğinizi kullanmaya başlamanın zamanı geldi. Eklentinin sıralamalarınıza izin verdiğini, ancak içeriğinizin hala bunlara bağlı olduğunu unutmayın. Bu, doğru anahtar kelimeler için iyi içerik oluşturmanız gerektiği anlamına gelir.
Anahtar kelime çalışmanızı bitirdikten sonra derecelendirmek istediğiniz anahtar kelimeler ve anahtar ifadeler için bloglarınızdaki sayfaları ve makaleleri optimize etmeye başlamanız gerekecektir. Yoast SEO’daki bir makalenin bunu yapması için öncelikli bir anahtar ifade oluşturabilirsiniz. Ardından, içeriğinizin merkezi kelimenizi kaç kez kullandığınız, metninizin uzunluğu veya herhangi bir dahili bağlantı kullanıp kullanmadığınız gibi çeşitli derecelendirme değişkenlerinde nasıl performans gösterdiğini değerlendirmek için eklenti içerik SEO incelemesini kullanır.
Eklenti, gönderinizi veya sayfanızı bu ana kelimeyle sıralamak için nasıl optimize edebileceğinizi bu inceleme ile size söyleyebilir. Bu, her öğenin nasıl puan attığını göstermek için kırmızı, turuncu ve yeşil madde işaretleri kullanılarak elde edilir. Bu size genel puanın basit bir özetini ve sıralamanızı nasıl artıracağınızı ve her zaman başa çıkabileceğinizi verir!

Yoast’tan SEO Okunabilirliğinizi Artırıyor

İçeriğinizi doğru anahtar cümleyle sıralamak için optimize etmek gerekir, ancak okuyucunuzu unutmayın! Arama motorları için mükemmel bir içerik yazsanız bile, kitleniz bunu anlamazsa bundan yararlanamaz. Bir kişi malzemenizi anlamıyorsa, sizden bir şey satın alma olasılığı sıfıra yakındır. Aynı şey, gönderilerinizden birini arkadaşlarıyla paylaşma şansları için de geçerlidir. Bu nedenle, içeriğinizi anlamanın da kolay olduğundan emin olmanız gerekir. İşte bu noktada okunabilirlik işlevselliği devreye giriyor.
Yoast SEO’nun okunabilirlik özellikleri, yazınızın nasıl optimize edilebileceği hakkında size geri bildirim sağlayan iyi araştırılmış analizlerdir. Bu şimdi kulağa garip gelebilir çünkü yazma şeklin çok kişisel olabilir. Bu işlerin nasıl yürüdüğünü anlatayım. Eklenti, içeriğinizi okunabilirliği artırdığı gösterilen birden fazla değişken üzerinde test etmek için bir algoritma kullanır. Dönüşüm için kelimelerin kullanımına, pasif ses kullanımına, cümlenizin ve paragrafınızın süresine ve daha fazlasına bakıyoruz. Ancak çok katı olmadan mümkün olduğunca doğru hale getirmek için bu algoritmayı dikkatlice tasarladık.
Bu, girişi size uygun bir şekilde kucaklayabilebilnizi sağlar ve içeriğiniz benzersiz sesinizde sesinize sahip olur. Bu SEO eklentisi ile daha fazla Bing ve Google ziyaretçisi alabilirsiniz. Sosyal ağ medyasından daha fazla ziyaret çekecek ve okuyucuların etkileşimini artıracaksınız. Bu SEO eklentisinin tüm avantajlarını deneyimlemek istiyorsanız, ücretsiz modun ücretli bir sürüme dönüştürülmesi gerekir. Sayfaların her biri için anahtar kelime optimizasyonu için en fazla beş anahtar kelimeye izin verir. Bu beş anahtar kelime, web sitenizin arama motoru sayfalarında derecelendirmek istediğiniz anahtar kelimelerdir. Facebook, Google ve Twitter’ın önizlemeleri listede incelenebilir. Bu sosyal medya sitelerinde ve diğerlerinde, önizleme önemlidir, çünkü web sitenize trafik eklemenize izin verecektir.

Arama Sayfalarına Sahip Arama Motorları İçin İdeal

Arama motorlarını baştan çıkarmanın bu eklentiyi çok basit hale getirdiğini söyleyebiliriz. İçeriğinizin anahtar kelimeleri doğru kullandığından emin olmak istiyorsanız, Yoast eklentisi de sizi destekleyecektir. İçeriğinizdeki anahtar kelimelerin doğru konumlandırılıp kullanılmayacağını gösterir.
Yoast SEO her zaman arama motoru için mekanik kurulumun halıyı sermesini sağlayacaktır. .htaccess dosyalarının, site eşlemlerinin veya temiz kalıcı bağlantı URL’lerinin, robotların.txt vb. Bu eklentinin en iyi yanı, her iki haftada bir değiştirilebilmesidir. Bu güncelleme otomatik olarak gerçekleşir ve böylece web sitesinin Google’ın yeni algoritmalarına göre yapılandırılması sağlanır. Sitenize ve bir makalenize olan dahili bağlantıların sayısını da kontrol edebilirsiniz. Hatta web sitenizdeki farklı siteler için de geri bildirim almayı ummalısınız.

Hüküm

Milyonlarca SEO insanı için Yoast SEO eklentisi en yaygın araçtır; 1 milyondan fazla aktif kuruluma sahiptir. Web sitenizi arama motoru için optimize etmeye yardımcı olur, okunabilirliği, anahtar kelime yoğunluğunu, başlığı, meta açıklamayı, hedeflenen anahtar kelimeleri ve içerik analizi işleviyle çok daha fazlasını anlamanızı sağlar. Yoast SEO ile sepetteki en iyi SEO silahlarından birine sahip olacaksınız.

Yorum Yap
0 Yorum yapan