Yoast SEO ne kadar yararlı ve tam olarak nedir?

Yoast SEO ne kadar yararlı ve tam olarak nedir?

Sizin ve günlük aktivitelerinizin hayatını kolaylaştırmaktan daha iyi bir şey yoktur. Çoğu zaman, oraya ulaşmanıza yardımcı olacak bir tür araç olacaktır, bu durumda Yoast SEO (Arama Motoru Optimizasyonu).
SEO, meta verileri sayfalara ve web sitenize yerleştirme işlemidir. Bu meta açıklamalar, anahtar kelimeler, başlık etiketleri ve alt etiketler şeklindedir. Yoast SEO’nun kullanımı, bu genellikle kapsamlı görevleri tamamlamak için hayatı çok daha kolay hale getirebilir.
SEO’da yeniyseniz ve hala ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, önceki blogumuzu burada temel bilgilerle görmenizi tavsiye ederiz.

Peki Yoast SEO nedir?

Yoast SEO, site içeriğinizi SEO amaçları için optimize etmenize ve arama sonuçlarında daha iyi sıralamalar sağlamanıza yardımcı olan bir araç olan WordPress için bir eklentidir. Otomatik bir sistem olmak büyük bir zaman tasarrufu olsa da, yine de önceden planlama yapmanız gerekir.
Yoast SEO’yu WordPress sitenize yükleyebilirsiniz ve sayfalarınızın her birinde bunları düzenlemenize izin verecek bir bölüm olarak görünecektir. Sayfa içeriğinizi analiz edecek ve seo için optimize ederken göz önünde bulundurmanız gereken farklı öneriler ve ipuçları sunacaktır.
WordPress’inizde, eklenti size iyileştirme için herhangi bir alan söyleyen ve olası düzeltmeler öneren bir puan verecektir.

Yoast SEO nasıl yardımcı olabilir?

Eklentinin sürümünü elde ederseniz edin, tüm sürümlerden öğrenebileceğiniz birçok özellik vardır. Örneğin odak anahtar cümlesini ele alalım.
Odak anahtar sözcüğü, bir sayfanın odak noktasını ayarlamak için anahtar sözcük veya anahtar sözcük birleşimidir. Araştırmanızı önceden yaptıysanız, en alakalı ve popüler kelimeleri bulabilirsiniz. Aksi takdirde, sayfadaki en popüler öznel kelimeyi seçebilirsiniz.
Anahtar kelimelerin neden bu kadar önemli olduğunu buradan önceki içeriğimizde okuyun.
Yardımcı etmenin en basit ve bariz yolu, HTML tarafına geçmeniz ve kodlamayı düzenlemeniz gerekmemenizdir. Bu sadece sizin ve ekibiniz için daha uygun hale getirmek için bunu atlayan bir araçtır. Herhangi bir zamanda düzenlenebilir ve tek yapmanız gereken istediğiniz sayfaya gitmektir, bu da mevcut popüler anahtar kelimelerin üstünde kalmak istiyorsanız daha hızlı hale getirir.
Yoast SEO kullanırken akılda tutulması gerekenler

Yoast SEO kullanırken akılda tutulması gerekenler

Sitelerinizin okunabilirliği

Arama motorları sadece anahtar kelimeleri değil, aynı zamanda popüler arama sonuçlarına kıyasla bir sitenin sunduğu en iyi alaka düzeyini de ararlar. Bu basitçe, web sayfanızın belirli bir aramadan ne kadar çok görüntüleme alırsa, arama listesine yerleştirmenizi tasvir edeceği anlamına gelir.
Yoast SEO, şu anda bir sayfaya karşı çıkan sorunları, iyileştirmelerin yapılabileceği fırsatları dikkatinize sunacaktır ve tüm bunlar bir istem veya ipucu olarak gösterilir. Size her koşulda yardımcı olmak için sağladıkları ayrıntılı bilgilere çok yararlı ve özel bir bağlantı verecektir.

Yoast SEO Premium ile Sosyal Medya

Web sayfanıza bağlı sosyal medyadan paylaşılan bir gönderiniz varsa sayfanın önizlemesini alırsınız. Genellikle bir fotoğraf veya bir tür öne çıkan resim, başlık ve açıklama dahil.
Yoast SEO’nun premium sürümü, sosyal medya gönderileri için önizleme olarak kullanmak üzere web sayfanızın SEO sekmesinden başlığı ve açıklamayı otomatik olarak alacaktır. Yoast SEO, başlıklar, açıklamalar yazmanıza ve öne çıkan bir görüntü yüklemenize izin vererek sosyal medya için kullanılabilir hale getirecektir.
Meta Açıklamalar veya Görüntüler için daha ayrıntılı görünümümüzü buradan okuyabilirsiniz.

Yoast SEO sonucu

Yoast SEO, SEO görevlerini anlamıyorsanız veya deneyimlemiyorsanız harikadır, çünkü neyin işe yarayıp neyin yaramadığını da öğretecektir. Daha fazla potansiyel iş sağlamanın avantajıyla çalışan çalışan bir WordPress siteniz varsa, bu sadece harika bir eğitimdir.
Yoast SEO’nun SEO amaçlı neden en iyisi olduğunu da buradaki önceki blogumuzda gösterdik.
Bu yöntemi kullanarak ve Yoast’ın kendi adımlarını izleyerek, bunu ikinci doğa olarak ekleyebilirsiniz. Başladığınız bir sonraki sayfa ve sonraki sayfa için kolay olacak, vesaire. Henüz kullanmıyorsanız, şimdi başlayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan