Yenilikçi Bir SEO Ekolü: Holistik SEO

Yenilikçi Bir SEO Ekolü: Holistik SEO

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen search engine optimization, günümüzde birçok kişi tarafından bilinen bir kavramdır. Google sıralamalarında daha üst sıralara yükselmenizi sağlayan search engine optimization çalışmaları, içinde yüzlerce parametreyi barındırır. Bunların başında; anahtar kelime optimizasyonu, metin ve görsel düzenlemeleri, web site hızı ve backlink alımı gibi unsurlar gelir. Ancak yenilikçi ve kural tanımaz bir ekol olan Holistik search engine optimization, bütüncül bir bakış açısıyla klasik search engine optimization’da var olan tüm bu etmenlerin hem dışında hem içinde bir çizgiyle net siteniz için kalıcı başarılar sağlar. Şimdi, yenilikçi bu yaklaşımı daha yakından tanıyalım…

Holistik search engine optimization Nedir?

Holistik kelime anlamı olarak; bütünün parçalarının birbiriyle uyumlu ve sistemli olarak hareket etmesi anlamına gelir. Holistik search engine optimization da; arama motoru optimizasyonlarının içerdiği unsurların birbirine bağlı olduğunu savunan bir ekoldür. Bu ekol, kullanıcı odaklı çalışmaları baz alır ve yapılan search engine optimization çalışmalarının daha doğal akışta yapılması gerektiği görüşünü benimser. Kullanıcı beklentilerini gerçekleştirmek, bu bakış açısındaki en önemli özelliğidir. Holistik yani bütüncül search engine optimization’yla birlikte; kullanıcı deneyimi, web site içi teknik çalışmalar ve sosyal medya kanalları gibi; klasik search engine optimization’da bulunmayan terimler devreye girer. Bütüncül search engine optimization, klasik search engine optimization’nun bir parçası olsa da, ondan daha geniş bir alanı kapsar.

Holistik search engine optimizationnun Geleneksel search engine optimizationdan Farkı Neler?

  • Klasik search engine optimization, backlink alımlarını sadece arama motoru odaklı oluşturur. Ancak bütüncül search engine optimization’da backlink alımı, kullanıcı odaklı inşa edilir. Amaç, sadece sıralamalarda yükselmek değil; aynı zamanda etkileyici bir şekilde kullanıcıların dikkatini çekmek ve merak ettiklerini giderebilmektir.
  • Klasik search engine optimization, anahtar kelime çalışmalarınında yüksek aranma hacimli, maksimum bir iki kelimeden oluşan kelime öbeklerini kullanır. Ancak bütüncül search engine optimization, düşük aranma hacimli kelimelere de odaklanarak; uzun kelime gruplarını da içeriğe dahil eder. Böylece kullanıcıların, merak ettiği tüm bilgilere ulaşmasını sağlar.
  • Klasik search engine optimization, kullanıcı ilgisinden ziyade arama botlarındaki ilgiye odaklanır. Amaç, yüksek net sitesi trafiği elde etmektir. Holistik search engine optimization’daysa hedef, ilgi çekici içeriklerle kullanıcıların dikkatini çekmektir. Net sitesinin güncel olması da Holistik search engine optimization için önemlidir. 

Neden Holistik search engine optimizationyu Tercih Etmelisiniz?

Holistik search engine optimization, net sitenizle ve içeriklerinizle birlikte uzun vadede başarılar elde etmenizi sağlar. Kullanıcı odaklı çalışmalarla varlığınızı sürdürmeniz; arama motoru sıralamalarında da görünürlüğünüzü ve trafiğinizi de artırır. Amacınız artık sadece Google’nin sizi sevmesi değil, kullanıcıların da sizi sevmesi olur. Bu, potansiyel müşterilerinizin ve hedef kitlenizin de satın almaya ya da dönüşüme daha çok katkıda olması demektir. Çünkü net sitenize gelen kişiler, gerçekten ürün veya hizmetine ihtiyacı olan insanlar olacaktır. Holistik search engine optimization, kısa vadede dimension fayda sağlamayacak gibi gözükebilir. Ancak bu, tamamen yanlış bir algıdır. Bütüncül arama motoru optimizasyonuyla yavaş ama kalıcı getiriler elde edersiniz.

search engine optimizationnun Holistik Yaklaşımıyla Tanışın!

Klasik search engine optimization ajanslarına kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak Holistik search engine optimization’yla ilgilenen ajans sayısı, bu orana kıyasla daha azdır. Birçok ajans, klasik search engine optimization’nun hızlı sonuç getirilerinden yararlanmak ister. Ancak biz Setup34 olarak klasik search engine optimization anlayışımız yanı sıra yenilikçi bu ekolü, Holistik search engine optimization’nun gücüne inanıyoruz. Siz de bizimle iletişime geçerek Google’nin ve kullanıcıların sevdiği bu ekolle tanışabilirsiniz!

Yorum Yap
0 Yorum yapan