Yandex’e Kayıt

Yandex’e Kayıt

Yandex’e kayıt birçok şahıs tarafınca dört gözle beklenen mevzular içinde yer almakla birlikte birkaç kolay adımla mümkündür.

Yandex’e kayıt iyi mi yapılır sorusuna bakmadan ilkin Yandex nedir sorusuna bakmak gerekmektedir. Dünya’nın en büyük arama motorlarından önde gelen Yandex, daha çok söz sahibi olmak ve rekabeti arttırmak için çeşitli hamleler yapmaktadır. Bu hamleler ile öteki arama motorlarından daha öne geçmeyi hedeflemektedir.
Arama motorunun yanında haritalar ve navigasyon benzer biçimde hizmetleri de bulunan şirket, bu alanda ilk olma hususi durumunu taşımaktadır. Yandex haritalar için meydana getirilen kayıtlar bununla beraber navigasyon için de geçerlidir. Bu hizmet ile beraber işletmenize ya da mekanınıza ulaşmak isteyenler haritalardan eklendiğinde navigasyon servisinden de ulaşabilmektedirler. Bunun yanında arama motorunda meydana getirilen aramalarda da listelenirsiniz.

Niçin İhtiyaç Duyulur?

Dünya son 20 yılda teknoloji anlamında çağ atlamış durumda. Bilhassa bilinmeyen yerlerin bulunması için teknoloji oldukça fazla kullanılmaktadır. Sadece hala bilinmeyen yerlerin bulunması zor bir süreçtir. Zira haritalara ve navigasyon cihazlarına yüklenmeyen alanlar hala bilinmemeye devam etmektedir.
Bu nedenlerden dolayı bilhassa Yandex navigasyon uygulamasına kayıt olmak oldukça önemlidir. Tanınmak ve bulunmak için oldukça önemlidir. Örnek verecek olursak x şirketi herhangi bir işi için Yandex arama motorundan arama yapabilir. Ortaya çıkan sonuçların yanında menüde çıkan haritada en yakın işletme seçilebilir ve işler için emek verme başlatılabilir. Önemi ise şurada ortaya çıkmaktadır. Bir ihtimal daha yakında oldukça daha iyi bir şirket ya da işletme mevcuttur. Sadece kayıt oluşturulmadığı için bu fırsattan yararlanamamıştır.

Iyi mi Kayıt Yapılır?

Yandex’e kayıt iyi mi yapılır sorusu bu aşamada en oldukça sorulan sorulardan biridir. Bu aşamaları ise şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Yandex mail ile Yandex Rehber sitesine giriş yapılır.
  2. Fizyolojik bir mekan var ise “Evet bir ofisimiz var” seçeneği tıklanır.
  3. Şirket adresi ve detayları eklenmiş olur ve devam et butonuna tıklanır.
  4. İletişim kanalları ve numaraları eklenmiş olur. SMS ya da telefon onayı butonuna tıklanır.
  5. Gelen kod ilgili alana girilir.
  6. Gelen ekranda işletmeye ilişkin logo ve benzeri dokumanlar eklenmiş olur.

Tüm bilgiler moderatör tarafınca manuel olarak onaylanmaktadır. Bu yüzden onay süresi 3 ile 5 gün içinde sürebilir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan