Web Sitenizi Güncellemek için 6 Sebep

Web Sitenizi Güncellemek için 6 Sebep

Web sitenizi ne zaman yenileyebileceğinizi bilmek zor bir karar olabilir. Web sitenizi güncellemek zaman alıcı bir süreç olabilir, ancak doğru yapılırsa görünürlüğünüzü artırabilir ve satışlarınızı artırabilir. Bir süre önce web sitenizin yenilenmesi gereken 5 işarete baktık ve bunları tekrar ziyaret etmenin ve web sitesi yenileme hızlı kazançları listesine birkaç tane daha eklemenin zamanının geldiğini düşündük.

Yanıt Vermeyen Web Sitesi

Kullanıcılar çeşitli cihazlardan bilgilere eriştir. Cep telefonları dünyadaki internet kullanımının % 50’sini oluşturuyor ve markaların çeşitli ekran boyutlarına uyum sağlamak için birkaç yılı vardı. Henüz yapmadıysanız, sitenizin masaüstlerine, tabletlere ve cep telefonlarına yanıt vermesi zorunludur. Değilse, kullanıcıların kötü metin kutuları ve zayıf UX ile zor gezinme nedeniyle sitenizden sektiğini görebilirsiniz.

Güncel Olmayan İçerik

Web sayfaları, ürün açıklamaları ve bloglar için içerik oluşturmak dijital ortamın ayrılmaz bir parçasıdır. Yeni anahtar kelimeler ve içerik eklemek, yalnızca anahtar kelimelerden ve görünürlüklerden en iyi şekilde elde etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda içeriği kullanıcılarınızın ihtiyaçlarına göre uyarlamanıza da olanak tanır. Bu, mevsimsel bloglar, güncelleştirilmiş ürün bilgileri veya diğer güncel bilgiler olabilir. Zaman izin verdiğinde, sitenizi gözden geçirin; burada veya orada sadece bir satır olsa bile, içeriği mümkün olduğunca güncelleyin. En son bilgilerse ve sitenizin pazarınızın en ileri noktasında olduğunu gösteriyorsa, kullanıcılarınızın görüşünüze güvenme olasılığı daha fazla olacaktır.

Güncel Değil Güvenlik

Web sitesi güvenliği kullanıcılar için sürekli bir endişe kaynağıdır. GDPR’nin tanıtılması ve kişisel verilerin öneminin daha iyi anlaşılmasıyla, sitenizin güvenliğini, veri politikasını ve sertifikalarını güncellemeniz zorunludur. Zaten bilmiyorsanız, HTTPS gibi sertifikalar bir zorunluluktur. Ayrıca kullanıcılara kullanım hüküm ve koşulları ve kişisel veri kullanımı hakkında bir bildirim sağlamalısınız. Veri Koruma Yasası 2018 yılında İngiliz Yasalarına getirildi; politikalarınızı bir süredir güncellemediyseniz, DPA’yı anlamaya ve şartlarınızı buna göre değiştirmeye değer.

Yorgun Tasarım ve Düzen

Kullanıcılar, bir bağlantıya tıkladan saniyeler içinde bir web sitesinde hızlı kararlar verir. Düzenden yazı karakterine, görüntülere, logolara ve hatta renklere kadar her şey, birinin yerinde kalıp kalmayacağını belirlemede önemli bir rol oynar. Zamanınız, uzmanlığınız veya tasarım uzmanlarından oluşan bir ekibiniz varsa sitenizin tasarımını ve düzenini güncellemeye değer.
Fifteen’te tasarımcılarımız gerçekten nefes kesici projeler üzerinde çalıştılar ve kullanıcı deneyimi (UX) unsurlarını web tasarımıyla birleştirdi. Bu, ekibimizin tanıdık endüstri düzeni ile en son çağdaş web stilini sunmasını sağlar.

Rakip Analizi

İnternet yararlı bilgilerle doludur. Sadece markanızla ilgili değil, rakiplerinizin markalarıyla da ilgili. Sitenize avantaj sağlamak istiyorsanız rakiplerinizi yakından incelediğinizden emin olun. Kullandıkları tasarımlara, düzenlerine, menülerine, ürünlerine, görüntülerine, dillerine bakın ve stillerini tespit edin. Bunu yaparken, güçlü ve zayıf yönlerini izole edebilir ve sitenizi geliştirmek için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Trafikte, Müşteri Adayları’nda veya Dönüşümlerde Düşüş

Son olarak, eski bir web sitesinin kanıtı her zaman görülecek kadar açık değildir. Verileri analiz etmek, güçlü ve zayıf yönlerinizin tam olarak nerede olduğunu ve nerede gelişebileceğinizi görmenize yardımcı olabilir. Deneyimli SEO, ücretli, sosyal ve içerik ekibimiz bu zanaatın ustalarıdır ve görünürlüğü, soruları ve satışları artırmanıza yardımcı olabilir.
İçgörü ve hizmetler sunan birinci sınıf bir dijital pazarlama ajansıyız. Ödüllü ajansımız Hem Kobİ’ler hem de çok uluslu markalarla çalıştı ve tur sitesini yenilemenize yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz. İster daha fazla rezervasyon, satış, hatta sadece görünürlük isteyin, pazar lideri uzmanlığı konusunda size yardımcı olabiliriz. Daha fazla şey öğrenmek için bugün bize ulaşın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan