Web sitelerindeki kısa formlar neden uzun formlardan daha fazla dönüşüm alıyor?

Web sitelerindeki kısa formlar neden uzun formlardan daha fazla dönüşüm alıyor?

İçerik, müşterilerin hayati bilgiler ve sorulara yanıtlar için ihtiyaçlarını karşılamadığı için dijital pazarlamanın kritik bir bileşenidir. İçerik oluşturma kavramı basit görünse de, internet pazarlama kampanyanıza dahil etmek için içerik türünü belirlerken daha zor hale gelir.

İçerik geliştirmeden önce, tüketicilerinizin eğitim düzeyi, ilgi alanları, hedefleri ve belirli bir içeriğe ulaşmak için kat etmeleri gereken yolculuk da dahil olmak üzere çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

Bu, kitlenize, ürününüze ve iş hedeflerinize son derece bağlı olduğu için gönderinizin içeriğinin en uygun uzunluğunu belirlemek için evrensel bir formül olmadığı anlamına gelir. Bu bizi içerik oluşturucuların karşılaştığı ortak bir soruna getiriyor: kısa biçimli mi yoksa uzun biçimli materyal mi oluşturmalılar?

Kısa biçimli içerik, dikkat süreleri düşen kitleler için uygun olsa da, uzun formlu bilgiler, arama motoru sıralamalarını ve meşruiyet kanıtı gerektiren pazarlama tekliflerini iyileştirmek için kritik öneme sahiptir.

Dönüşüm oranı açısından, web formu optimizasyonunun altın kuralı, daha kısa formların daha fazla dönüşümle sonuçladığını belirtir. Ancak, durum gerçekten böyle mi? Evet, daha kısa formlar kullanıcılar üzerinde daha az çaba gerektirir ve mantık daha az form alanının sürtünmeyi azalttığını önerir. Yani, genel olarak, bu başlangıç için bir ses tasarımı prensibidir.

Kısa biçimli içerik en fazla 1200 sözcük içerir. E-postalar, kısa blog girişleri ve sosyal medya güncellemelerinden (resimler ve videolar için altyazılar gibi) oluşur.

Kritik bilgileri hızlı ve kısa bir şekilde sunmak için genellikle avantajlıdır, bu da daha iyi dönüşüm oranlarıyla sonuçlanır.

Kısa form bilgileri genellikle aşağıdaki durumlarda avantajlıdır:

Hedef kitleniz markanızı ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi zaten tanıyor. Bu kişiler, satın alma işleminde onlara yardımcı olabilecek belirli bilgiler arıyorlar. Alakasız ayrıntılar sağlayarak zamanlarını boşa harcamak istemezsiniz.

Makul fiyatlı ve sık kullanılan ürün veya hizmetler satıyorsunuz. Bu öğeler veya hizmetler genellikle uzun bir açıklama yerine kısa bir açıklama yararlanır.

Mevcut müşterilerle veya nitelikli müşteri adaylarıyla iletişim kuruyorsunuz. Sizden satın almaya hazırlarsa, markanızı rekabetten ayıran şeyin ne olduğunu zaten anlarlar. Buna ek olarak, neredeyse kesinlikle bir ürün veya hizmet hakkında özel bilgiler arıyorlar.

PPC reklamları, Facebook Reklamları ve e-posta konu satırları da dahil olmak üzere çeşitli biçimler için kopya oluşturuyorsunuz.

Birçok köklü pazarlamacı ve firma için kısa biçimli içerik tercih edilen formattır. Örneğin Seth Godin, sık sık 600 kelimeden daha kısa blog girişleri üretir. Bununla birlikte, parçaları büyüleyici ve genellikle yüksek bir dönüşüm oranı alıyor.

Artan Okuyucu Kitlesi

Birçok insanın sınırlı bir dikkat süresi vardır, bu da uzun blog içeriği aracılığıyla okumayı zorlaştırır. Bu kişiler bunun yerine kritik bilgiler için bir web sayfasına göz atacaklardır. Bu nedenle, kısa formlu içeriğin birincil avantajı, okuyucularınızın gönderinizin tamamını okuma olasılığını artırmasıdır.

Zaman kazandıran

Kısa form içeriğinin oluşturulması, birincil avantajlarından biri olan uzun formlu malzemeden daha az zaman alır. Örneğin, 3000 kelimelik bir blog gönderisi oluşturmak için gereken süre, web sitenizde veya sosyal medya sayfanızda etkileşimi artırırken zaman kazanmak için altı adet 600 kelimelik blog girişi yazmak için kullanılabilir. Uzman olmanıza veya konunun derinine inmenize gerek yoktur. Ayrıca, dış kaynak ihtiyacını ortadan kaldırarak paradan tasarruf etmenizi sağlayan kısa biçimli makaleleri kendiniz yazabilirsiniz.

Tutarlılık

Kısa biçimli içerik daha az zaman ve para gerektirdiğinden, hedef kitlenizle daha sık etkileşim kurmanızı kolaylaştırır. Sonuç olarak, her hafta hızlı bir şekilde birçok gönderi üretebilir ve aktif bir blog tutabilirsiniz. Bununla birlikte, bu, çabalarınızı yoğunlaştırabileceğiniz temalara oldukça bağlıdır.

Mobil Uyumlu

Birçok kişi mobil cihazları üzerinden içeriğe erişmeyi tercih ediyor. İçeriğinizi kısa tutmak, hedef kitlenizin telefonlarında okumasını sağlar ve bu da çok sayıda kişinin görüntülemesine neden olur. Ayrıca, okuyucularınız gönderilerinizi daha sonraya kaydetmek yerine hemen okuyabilir.

Artan Etkileşim

Kısa biçimli içerik, sosyal medya platformlarında kitlenizin dikkatini anında çeken doğrudan, noktaya kadar gönderiler kullanarak etkileşim düzeylerini artırır. Materyaliniz ne kadar kısa olursa, okunma ve muhtemelen paylaşıl olma olasılığı o kadar artar.

Basit Ama Hızlı Bir Kararı Teşvik Etmek İçin Mükemmel

Bu içerik uzunluğu, bültene abone olmak gibi basit karar verme görevleri için idealdir. Tüketicileri kaydolmaya ikna etmeye çalışırken, bülten aboneliklerinin sayısız avantajları ve özellikleri hakkında lirik ağda yapmaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine, onları mümkün olan en az kelimeyle bilgilendirirsiniz.

Çok sayıda öğe içerik kararınızı etkiler, ancak hedef kitlenizi, işletmenizin doğasını, hedefinizi, kaynaklarınızı ve yazma tarzınızı dönüşüm açısından değerlendirdiğinizde, web sitesindeki daha kısa formlar oyunu alır.

Hem kısa hem de uzun biçimli içerikler işimizin çeşitli sektörlerinde faydalıdır. Belirli bilgiler gerektiğinde uzun biçimli içerik değerli olsa da, kısa formlu materyal kitlenizin dikkatini hızla çekmek için idealdir. İnsanlar her zaman uzun metin parçalarını okumak ve okumadan sık sık gezinmek için zamanları olmayabilir. Bu nedenle, kısa formlu materyaller izleyici katılımında tercih edilir, çünkü hızlı ve okunması kolaydır.

Hangi formatı seçerseniz seçin, uzunluğu ne olursa olsun harika içeriğin anahtarının kalite olduğunu unutmayın. Tabii ki, hangi stilin en iyi performans gösterdiğini belirlemek için her zaman bir bölünmüş test gerçekleştirebilirsiniz!

Bu yazıda elde edilen bilgilerle, web sitelerindeki kısa formların uzun formlardan daha fazla dönüşüm aldığını belirleyeceksiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan