Tarama Hatası (Crawl Error)

Tarama Hatası (Crawl Error)

Tarama Hatası (Crawl Error) Nelere Dikkat Edilmeli?

Tarama Hatası (Crawl Error), bilhassa taranma esnasında karşılaşılan problemler olmakla birlikte tehlikeli sonuç öneme haizdir.
Web sitelerin taranması son zamanlarda oldukça mühim hale gelmiştir. Tarama Hatası (Crawl Error) arama motorları botları tarafınca taranamaması ya da ulaşılamaması anlamına gelmektedir. Genel olarak Server (500) hataları ile 404 Not Found hataları olarak karşımıza çıkmaktadır.
Server hatası şu demek oluyor ki Server (500) hatası web sitesinin host edilmiş olduğu alandan meydana gelen bir dorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Gene 404 hatasında sayfanın silinmesi ya da kırık bağlantıya düşmesinden kaynaklanmış olabilir. Genel olarak oldukca fazla sayfası olan sitelerde karşımıza çıkmaktadır. 404 hataları genel anlamda internet sayfaları için oldukca fazla mesele olmasa da 500 hataları siteler için oldukça önemlidir.
Bu hatalar her ne kadar küçük ve giderilmesi mümkün olan hatalar olsa da genel anlamda sitenin trafiğinde kalıcı olarak düşüşe niçin olmaktadır. Bu yüzden bu hataların olmaması için her türlü çaba gösterilmelidir.

Tarama Hatası (Crawl Error) Engellemek İçin Neler Yapılmalı?

Web sitelerinden yaşanmış olan Tarama Hatası (Crawl Error) engellemek için yapılması gerekenler mevzusu daima merak mevzusu olmuştur. Şundan dolayı tehlikeli sonuç ehemmiyet taşımaktadır. Bilhassa sıralama için oldukça ehemmiyet arz etmektedir.
Bu hataların server kaynaklı olanlarının ortadan kaldırılması için ilk olarak server şu demek oluyor ki hostingin sağlam ve kuvvetli olması gerekmektedir. Hataya yol açan sebepler ortadan kaldırılmalı bilhassa uygulama bazında hata var ise o uygulamalar kaldırılmalıdır.  Bunların yerine alternatif yazılımlar kullanılmalı. Gene donanımsal hatalar var ise bu durumun ortadan kalkması için onarım ya da değişiklik yapılmalıdır.
Eğer oldukca büyük bir siteye haiz iseniz sunucu bölme işlemi yapılabilir. Tarama Hatası (Crawl Error) çözümleri olarak karşımıza çıkmaktadır. 404 sayfa bulunamadı hatası ise kalıcı ve kolay yöntemler ile minimum seviyeye indirilebilir. Bu hataların ortadan kalkması için ilk olarak sebebi bilinmeli ve çözüm ona bakılırsa uygulanmalıdır. Bilhassa online alışveriş sitelerinin en büyük problemi olan eylemsiz ürünler mevzusunda bu çözümler uygulanmalıdır. Sadece bunların ortadan kalkması için ustalaşmış yardım almak daima için en mantıklı ve makul yöntem olacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan