Sosyal Medya Siteleri Meta Etiketleri

Sosyal Medya Siteleri Meta Etiketleri

Toplumsal Medya Siteleri Meta Etiketleri, Toplumsal medya hayatımızın her alanında bizimle beraberdir. Toplumsal medya da dolanan içerikleri ise bağlantılar üstünden insanlarla paylaşıyoruz.

Bir web adresinin linkinitoplumsal medyaların her hangi birinde paylaştığınız süre mevzuyla ilgili değişik içeriklere ulaşıyoruz. Paylaşım yapıldığında toplumsal medya siteleri detayları iyi mi elde ediyor? Siteler meta etiketleri yaparak kullanıcıları hakkında data ediniyor. Toplumsal medya meta etiketleri iyi mi kullanılır? Seolog olarak bu mevzuya yanıt veriyoruz.

Toplumsal Medya Meta Etiketleri Nedir?

Toplumsal medya meta etiketlerinin avantajları saymakla bitmiyor. Meta etiketleri internet sayfasına prestij katan özelliklerden bir tanesidir. Meta etiketi kullanarak;

  • İnternet adresinizin toplumsal medyada kaliteli görünmesini sağlar,
  • Toplumsal medya paylaşımlarında istediğiniz içerik paylaşılır,
  • İşletmenizi marka kıymeti yükselir,
  • İşletmenizin kurumsal gözükmesine destek sağlar,

Projeden projeye değişim gösterse de meta etiketlerisitenizin bir adım öne geçmesini elde edecektir.

SEO İçin Etiketler Iyi mi Kullanılmalı?

Title Etiketi
Title etiketi, HTML belgesinin içeriğini belirler. Belgehakında detaylı data verir. Bu yüzden kullanılması gerekir. Kullanılacak etiketin karakter sayısı 50–70 aralığını geçmemelidir. Title etiketini oluştururken anahtar kelimelere dikkat etmelisiniz. Title etiketinizin sayfa içinde ne olduğu ile birebir uyuşması da gerekir.
IMG (Görsel) Etiketi
IMG etiketi, görsellere verilen etiketlerdir. Görsellerinizin arama motorlarına indexlenmesi için kullanılır.
Description Etiketi
Description etiketi, sayfa ile ilgili açıklamanın girildiği bölümlerden bir tanesidir. Sayfanın içerik özetini belirler. Oluşturulacak description alanında içerikle uyumlu olan anahtar kelimelerin bulunması gerekir.Description etiketinin 160 karakteri geçmemesini tavsiye ediyoruz.
Meta Keyword Etiketi
Meta keyword, güncel sayfa içeriğini bizlere sunar. Anahtar kelimelerinizi kullanırken virgül ile kullanmanız gerekir. Anahtar kelime sayısı 10’u geçmemelidir. Oldukca fazla anahtar kelime kullanılması sitenizin negatif puanlanmasına niçin olabilir.
Canonical Kullanımı
Sitenizde benzerlik gösteren sayfaların ve içeriklerin kopya olmadığını arama motorlarına belirtmek için bu etiketten yararlanılır.
Sitemap Kullanımı
Sitemap dosyası site içindeki URL yapısının özetini bizlere sunar. Arama motoru robotlarının site içinde izleyeceği yol haritalarını Sitemap dosyaları belirlemektedir. Sitemap dosyalarının en fazla 10 MB boyutunda olması gerekir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan