Site Analiz Siteleri

Site Analiz Siteleri

Site çözümleme siteleri, internet sayfası yöneticileri tarafınca en oldukça ziyaret edilen web sitelerinden bazıları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Site çözümleme siteleri, sitelere ilişik verilerin analizini meydana getiren ve kullanıcılara büyük kolaylıklar elde eden internet sayfaları olarak ortaya çıkmaktadır. Bu siteler ile birçok veri elde etmek mümkündür. Sadece burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mevzu her sitenin gerçek ve yerinde analizler yapmamasıdır. Bu siteleri iyi seçmek ve ona gore davranışta bulunmak oldukça önemlidir.
Tüm çözümleme sitelerini tek tek çözümleme etmek normal olarak mümkün değildir. Sadece bilhassa arama motorları tarafınca sunulan araçlar bu alanda güvenilir olarak karşımıza çıkmaktadır. Malum ve en oldukça kullanılan çözümleme sağlayıcılar ise şunlardır.

  • Google Analytics
  • Yandex Metrica
  • Bing Web Master

Google Analytics

Google Analytics, Google tarafınca sunulan ve derhal her kullanıcı tarafınca kullanılan parasız bir servis sağlayıcısıdır. Site ile ilgili oldukça detaylı analizler yapabilmektedir.

  • Siteye hangi ülkeden giriş yapıldığı
  • Hangi tarayıcıların kullanıldığı
  • İşletim sistemi

Bunlar ve daha fazlasına bu servis ile ulaşmak mümkündür. Bunların yanında hangi kanal üstünden siteye ulaşıldığını da bizlere sunmaktadır. Arama motorlarından ya da başka yollardan gelindiğini göstermektedir.

Yandex Metrica

Birçok kullanıcının bilmiş olduğu ve Yandex arama motoru tarafınca sunulan bir web servis sağlayıcısıdır. Yandex Metrica genel olarak, Google tarafınca sunulan hizmetleri içermektedir. Tamamen parasız şekilde sunulmaktadır. Kullanışlı olması kullanıcıları tarafınca sevilen yönlerinden biridir.
Kullanışlı olmasının yanında doğru ve kullanışlı veriler sunmaktadır. Sunmuş olduğu veriler ile beraber sitelerin daha iyi bir noktaya gelmesini elde etmiş durumdadır.

Bing Web Master

Öteki arama motorları benzer biçimde ücretsiz bir şekilde site sahiplerine sunulan Bing Web Master, birçok veriyi sunmaktadır. Verilerin çözümleme edilmesi ile beraber oldukça daha iyi sitelere haiz olmak mümkün hale gelmektedir.
Özelikle son dönemde gelişme gösteren arama motoru ile beraber daha oldukça gelişme yaşayan web master kısa sürede oldukça daha iyi siteler için çözümleme imkanı sunmaktadır.
Son Güncellemeler Neler Getirdi?
Internet sayfası çözümleme araçları son zamanlarda ABD’de yaşanmış olan siyasal gelişmelerde taraf olmakla suçlandı. Sadece meydana getirilen son güncellemeler ile beraber tekrardan yansız veriler vermeye başladı. Meydana getirilen eleştiriler bu alanda ciddi gelişme olmasını sağlamış oldu.

Yorum Yap
0 Yorum yapan