SEO'nun İnkar Edilemez Gücü

SEO'nun İnkar Edilemez Gücü

Benbağlantı oluşturmanın arama motoru sıralamanızı iyileştirmede önemli bir rol oynadığı şüphesizdir. Aslında, Google ve diğer arama motorları bunu önemli bir sıralama faktörü olarak görüyor.
Ancak, bağlantı oluşturma sadece ilgili ve yüksek kaliteli bağlantılara odaklanmak değildir. Birçoğu, özellikle SEO çabalarını nasıl artırabileceği konusunda doğru bağlantı metnini seçmenin öneminin farkında değildir.
Farkında değilseniz, Google artık insanların bağlantılarını tanımlamak için kullandıkları kelimelere daha fazla dikkat ediyor. Ne kadar uygun olursa, web sitenizin iyi bir sıralama alma şansı o kadar yüksektir. Ve iyi bir sıralama ile daha fazla görünürlük, müşteri adayı ve dönüşüm gelir.
Peki, arama motoru sonuçları sayfasında en üst sırayı güvence altına almak için bağlantı metninizi nasıl optimize edebilirsiniz? Kanıtlanmış üç ipucunu aşağıda bulabilirsiniz.

Anahtar Kelimeleri Mümkün Olduğunca Alakalı Tutun

Bağlantı bağlantıları, bağlantıları tanımlama konusunda Google’ın temel olarak güvendiği şey olduğundan, bu bağlantıları tam olarak tanımlayan bağlantı sözcüklerini veya ifadeleri seçmek çok önemlidir. Bu şekilde, tarayıcılar bağlantının ne hakkında olduğunu hemen bilecek ve sayfanın iyi bir sıralamayı hak edip etmediğini belirlemelerine yardımcı olacaktır.
Dahası, uygun çapaları seçmek kullanıcılar için daha iyi bir deneyim yaratır. Bu ne anlama geliyor diye soruyorsun? Olumlu bir kullanıcı deneyimi de başka bir sıralama faktörüdür. Google, ziyaretçilerinizin web sitenizin çalışma şeklinden memnun olduğunu gördüğünde, büyük olasılıkla sizi iyi bir sıralamayla ödüllendirecektir.

Çevreleyen Metni Göz önünde bulundurun

Arama motorları artık doğal insan dilini ve çevresindeki bağlamı tercih ederken, çapalarınızın etrafındaki kelimeleri dikkatlice seçmeniz uygundur. Akraba olduklarından emin ol.
Ayrıca, her seferinde çeşitli sitelere bağlantı veriyor olsanız bile, tüm vücutta aynı bağlantı sözcüklerini kullanmayın. Google bunu aşırı optimizasyon olarak kabul edebilir ve sonunda sizi cezalandırabilir.

Gölgeli Web Sitelerinden Kaçının

Google’ın Web Yöneticisi Yönergelerini ihlal eden herhangi bir web sitesine bağlantı vermek açıkça hayırdır. Bunlar spam taktiklerine giren, nefret dolu konuşmaları teşvik eden ve yanlış bilgi yayan sitelerdir.
Bu tür web siteleri manipülatif olarak kabul edilir ve bunlara bağlantı vermek felaket anlamına gelebilir. Kendinizi bu konumda bulursanız, organik sıralamalarda, görünürlükte, trafikte, müşteri adaylarında ve en kötüsü satışlarda önemli bir düşüş bekleyin.
Bu sözde toksik bölgelere acilen bağlantı vermeniz gerekiyorsa, takip etmeyen bir etiket kullanmalısınız. Bu etiket SEO’nuzu korur, çünkü google’a bağlantılı web sitesini gerçekten onaylamadığınızı söyler,

Son Düşünceler

Yine, bağlantı metniniz hafife alınmamalıdır. Amacınız SEO’nuzu tamamen geliştirmekse, bağlantı oluşturma stratejinizin hayati bir parçası olmalıdır.
Bu ipuçları kesinlikle yardımcı olacaktır, ancak becerilerinizden bu kadar emin değilseniz, Miami’de bir dijital pazarlama ajansı kiralamak en iyi şansınız olmalıdır. Bize güvenin, bu asla pişman olacağınız bir karardır.

İlgili Gönderiler

çevrimiçi varlık
SEO'nun Gücü

Yorum Yap
0 Yorum yapan