Seo Yaparak Trafiğinizi Artırmanız için 8 Kolay Yol

Seo Yaparak Trafiğinizi Artırmanız için 8 Kolay Yol

Herhangi bir şirketin bir blogu olabilir, ancak her kuruluş SPP’lerde avantaj sağlamak için blog içeriğinden yararlanamaz. İşte blogunuzu kalabalığın geri kalanından almak ve sitelerinizin görünürlüğünü, trafiğini ve sonuçlarını artırmak için 8 kolay adım.

 1. Blogunuzun Adı

Web siteniz varsa blog bölümünüze ne adacağınıza karar verirken yaratıcı olmak önemlidir. Bu bir optimizasyon fırsatı, bu yüzden sadece standart “Blog” a bağlı kalmayın! Başlığa karar verirken kendinize sormanız gereken çeşitli sorular vardır:

 • Sektörümü nasıl ilgi çekici bir şekilde tarif edebilirim?
 • Hedef kitlem kim?
 • Blogun genel teması nedir?
 • SEO anahtar kelimelerini blog başlığıma veya adıma getirebilir miyim?

Bir tema ve açıklayıcı bir ad etrafında optimize ederek önemli miktarda daha fazla organik trafiğe yol açabilir. Anahtar kelimeleri blog adınıza eklemekte zorlanıyorsanız, en azından SIP’lerde görünen şey bu olduğu için bunları sayfa başlığına eklediğinizden emin olun.

 1. Kitleye Özel Gönderiler

Her blog gönderisi hedef kitlenizin belirli bir bölümü için yazılmalıdır. Bu, içeriğinizi yalnızca belirli müşteriler için oluşturmakla kalmayıp aynı zamanda optimize etmenin en etkili yoludur. Bu, belirli müşteriler, ihtiyaçlar ve çözümlerle ilgili anahtar kelimeler eklemenize de olanak tanır.

 1. Etkili URL Yapıları

Güçlü bir URL yapısının hem web sitesi ziyaretçileri hem de pazarlamacılar için sahip olabileceği çeşitli avantajlar vardır. İlk olarak, raporlamayı çok daha basit ve açık hale getirir. Google Analytics’teki genel ilerlemeyi izleme konusunda yardımcı olacağı için URL sözdizimine her zaman /blog / dahil etmenizi öneririm.
Ardından, her blog gönderisi için URL’nin kullanıcı dostu olduğundan emin olun. Genellikle insanlar başlıktaki her bir kelimeyi URL’ye dahil eder, aslında hile kısa, alakalı ve hala açıklayıcı tutmaktır. HER ZAMAN “ve”, “veya” ve “ama” gibi bağlaçları dışarıda bırakın.

 1. İçeriği Optimize Etmeyi Asla Bırakmayın


SEO iyileştirmeleri her zaman yeni web sitesi içeriği anlamına gelmez. Mevcut içerikte geri dönüşüm ve ek optimizasyon fırsatları aramak da bir o kadar etkili olabilir. Mevcut blog içeriğini kullanarak kaynak ve zaman tasarrufu yapabilirsiniz. Bir blogi daha da optimize etmenin birkaç yolu şunlardır:

 • Başlık etiketlerinin, meta açıklamaların hedeflediğini ve anahtar sözcükler içerdiğini sağlayın
 • Daha fazla dahili bağlantı fırsatı keşfedin
 • Mevcut görüntüleri optimize edin ve yeni optimize edilmiş görüntüler ekleyin
 • İlgili gönderileri birbirine bağlama
 1. İçerik Boşlukları!


Bloglar, web sitenizdeki SEO boşluklarını doldurmanın harika bir yoludur. Şu anda sıralamadığınız sektörle ilgili anahtar kelime fırsatları var mı? Sitenizde bu anahtar kelimelerle ilgili içerik eksik mi? Bu daha sonra bloglarınızı çevrelemek için çeşitli konular oluşturur.

 1. Optimize Edilmiş Görüntüler ve videolar ekleme

Görüntüler sadece olumlu bir kullanıcı deneyimi yaratmakla kalmaz, aynı zamanda SEO değerine katkıda bulunan kullanıcı etkileşimini de artırabilir. Resimlerinizi boyutlandırmadan anahtar kelime bakımından zengin alt etiketleri açıklamalarına kadar her zaman tam olarak optimize edin.

 1. İşaretle

Google’a sayfanız hakkında bilgi sağlamak için HTML’nize yapılandırılmış veri işaretlemesi eklenir. Şema işaretleme, gönderinizin tam olarak optimize edilmiş olmasını sağlar ve SP’lerde temsil etme şeklini iyileştirebilir.

 1. Sosyal Medya Paylaşımından Yararlanın

Blog gönderilerinizi sosyal medyada paylaşmanın, hedef kitlenizi meşgul ve sosyal medyayla ilgili tutmanın bir dizi faydası olabilir. Ayrıca, yönlendirme trafiğini artırabilir ve SEO sonuçlarını da iyileştirebilir. Bunun nedeni, sosyal sinyallerin sıralama algoritmasına dahil edilmesidir.

Blog, bir web sitesinin içeriğini ve genel SEO sonuçlarını iyileştirmenin en hızlı ve en basit yollarından biridir. Bu nedenle, SERP’lerde rekabet avantajı sağlamak için üretilen her bloga yukarıdaki adımları uygulamak çok önemlidir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan