Seo Nedir ?

Seo Nedir ?

Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden türemiş bir kısaltmadır. Dilimize de SEO olarak giren bu kelime günümüzün en popüler kelimeleri içinde yer almıştır.
Seo Nedir? 
Bu soruya verebileceğimiz en net cevap, bir markanız yada web siteniz var ise google şeklinde arama motorlarında daha çok kesime ulaşabilmeniz amacıyla meydana getirilen emek harcamalar olarak nitelendirilebilebilir. Sanal ortamda popülerliği çoğaltmak, potansiyel müşterilere ulaşmak ve arama motoru dostu bir siteye haiz olabilmek için Seo yaşamsal bir öneme haizdir.
Günümüzde iş dünyasında rekabetin artması sebebiyle ehemmiyet verilen bir kavram olan SEO, ürün ve hizmetlerin tanıtımını oldukça uygun bir halde yapabilmek amacıyla meydana getirilen çalışmalardır. Bu çalışmalarında amaçlanan naturel yollar ile hedef kesime ulaşmaktır.
Emekleri site içi ve site dışı optimizasyonlar  olmak suretiyle ikiye ayrılmaktadır. Arama motorları bu iki değişik emek harcama alanında sitelerden maksimum verimlilik ve uyumluluk talep etmektedir. İşinde tecrübeli uzmanlar site içi ve site dışı optimizasyonlara ihtiyaç duyulan önemi gösterdiği takdirde sanal dünyadaki başarınız kaçınılmaz olacaktır.
SEO Niçin Gereklidir?

  • Ziyaretçi sayınızı organik yöntemlerle çoğaltmak ve Google sıralamalarında kalıcı olmak istiyorsanız  gereklidir.
  • Hedeflediğiniz anahtar kelimelerde üst sıralara çıkabilmek için gereklidir.
  • Sitenizden maksimum geri dönüşler alabilmek için gereklidir.
  • Reklam performansınızı çoğaltmak ve maliyetsiz bir halde reklam yapabilmek için gereklidir.
  • Kurumsal bir görüntü yaratmak ve marka bilinirliğinizi çoğaltmak için gereklidir.
  • Hedef kitlenize direkt yetişebilmek için gereklidir.

Google siteniz için yaptığınız detaylı optimizasyonlara oldukça ehemmiyet vermektedir. Kullanıcılarını örneksiz ve yararlı içerikler ile buluşturmak isteyen Google, neredeyse 300 tane kriteri göz önüne alarak siteleri sıralamaktadır. Bu da naturel olarak bu çalışmalara verilen önemin artmasına niçin oluyor.
Özetlemek gerekirse, günümüzde insanoğlu artık boş zamanlarını parklarda yada arkadaşları ile söyleşi etmek için değerlendirmiyorlar, günümüz insanı artık ya bilgisayarlarının başlangıcında ya da akıllı telefonlarında zamanlarını harcamaktadırlar. Bu durumda naturel olarak yeni bir ekonominin ortaya çıkmasına ve sanal dünyanın giderek ehemmiyet kazanmasına niçin olmuştur.  Tüm bu nedenlerden dolayı SEO emekleri oldukça büyük bir öneme haizdir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan