SEO Imagery – Seo için Resimlerinizi Nasıl Optimize Edinesiniz?

SEO Imagery – Seo için Resimlerinizi Nasıl Optimize Edinesiniz?

SEO Imagery ile arama motorlarına sitenizi ve içeriğinizi daha iyi anlamada yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, ürün ve hizmetlerinize olan ilgiyi artırmak için yararlı olan resim arama sonuçlarında görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

SEO görüntü optimizasyonunun neden kritik olduğunu ve fotoğrafların SEO için nasıl optimize edildiğini keşfetmek için okumaya devam edin.

Resimlerinizi SEO için optimize etmek neden kritik öneme sahiptir?

Arama motorlarının web materyallerini değerlendirdiği ve sıraladığı teknik karmaşıktır. Etkili SEO, kitlenizin sizi hızlı bir şekilde çevrimiçi bulmasını sağlar. Ayrıca, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) üst sıralara ulaşmak için en etkili stratejilerden biridir.

Birçok işletme sahibi gibiyseniz SEO’nun yalnızca başlık etiketleri, başlıklar ve gövde içeriğiyle ilgilendiğine inanabilirsiniz.

Bunlar SEO için en önemli konumlardan bazıları olsa da, hiçbir şekilde kapsamlı değildir. Arama motorları fotoğrafları insanların yaptığı şekilde analiz edemez ve görüntü SEO bunu sağlamanın tek yoludur.

SEO resim optimizasyonu tekniği biraz uzmanlık gerektirse de, fotoğraflarınızı arama motorları için hazırlamak oldukça basittir.

Resim SEO, arama motoru sonuçlarında sıralamanızı artırmanın ve sonuç olarak sitenize yapılan ziyaret sayısını artırmanın başka bir yoludur.

SEO İmgeleme için optimizasyon stratejileri

SEO için şu on görüntü optimizasyonu stratejisiyle fotoğrafları SEO için nasıl optimize ederek iyileştirebileceğinizi öğrenin:

Anahtar kelimelerinize ve anahtar kelime öbeklerinize aşina olun.

Web sitenizin optimizasyonunun geri kalanında yaptığınız gibi araştırma yapmak. Muhtemelen insanların sizi çevrimiçi olarak bulmak için kullandıkları birincil arama terimlerinin farkındasınızdır. Sıralama yaptığınız anahtar kelimelere aşinaysanız mükemmeldir. Fotoğraflarınızı arama motorları için optimize ederken hangi anahtar kelimeleri kullanacağınızı zaten biliyorsunuz.

Anahtar kelimeleriniz hakkında emin değilseniz, şimdi araştırma yapma zamanı. İşletmenizle ilgili hangi terimlerin arandığını belirlemek için Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcısı’nı veya başka bir anahtar kelime araştırma aracını kullanabilirsiniz. En uygun anahtar kelimeleri belirledikten sonra, fotoğraflar için SEO’yu etkili bir şekilde kullanma sürecini ele almaya hazırsınız.

SEO dostu resim adlandırma için en iyi uygulamaları benimseyin

Kameranız tarafından sağlanan varsayılan başlığı veya “image2.jpg” gibi temel bir şeyi kullanarak kolay rotaya gitmenin ve fotoğrafları adlandırmanın cazibesini anlıyoruz. Bu ideal değildir, çünkü arama tarayıcıları görüntü dosya adlarını inceler. Bu, resimlerinizin dosya adlarının içeriklerini uygun şekilde belirtmesi gerektiği anlamına gelir.

Görüntüyle ilgiliyse, dosya adına bir anahtar sözcük ekleyin. Bu, SEO görüntü derecelerinizi geliştirmek için rastgele anahtar kelimeler kullanmaktan kaçının. Bir arama motoru bir açıklamanın ilgisiz olduğunu hemen fark etmese de, anahtar kelime doldurma hiçbir zaman akıllı bir fikir değildir.

Site haritasına fotoğraf ekleme

Arama motorları resimlerden bilgi alamadığı için, ne içerdikleri hakkında mümkün olduğunca çok ipucu eklemeniz gerekir. Google, en iyi uygulama olarak fotoğraf yayınlarken resimli site eşlemleri oluşturmanızı önerir.

Bu, çevrimiçi görüntü yayınlama yönergelerine uymanız gerektiği anlamına gelir. Aksi takdirde, fotoğraflarınız arama motorlarında olduğu kadar etkili bir performans göstermeyecektir.

Resim alt etiketlerini geliştirme

Arama motorları, insan beyninin yaptığı gibi görselleri işleyemez. Bunun yerine, neyin görüntülendiğini belirtmek için alt etiketlerine güvenirler. Sitenizdeki her görüntünün, birçok ilgili anahtar kelimeyle birlikte bunu açıklayan benzersiz bir alt etiketi olmalıdır.

Ayrıca, içeriğinizi daha iyi anlamada fotoğraflarınızı göremeyen kullanıcılara yardımcı olurlar.

SEO görüntü optimizasyonunuzun bir parçası olarak, web sitenizdeki her resim için alt etiketleri eklemelisiniz. Çok fazla görüntünüz varsa ve ilk yüklediğinizde alt etiketleri ayarlamadıysanız sıkıcı olabilir, ancak SEO avantajı çalışmaya değer.

Her şey doğru yapılandırıldığında kullanıcılar farelerini görüntünün üzerine geldiğinde bir alt etiketi görüntülenir. Ancak, bir tarayıcı her nedense görüntünüzü görüntüleyemiyorsa, alt etiketi onun yerine görünen metindir.

Alt etiketleri yazarken, fotoğraflarınızı tanımlarken mümkün olduğunca kısa ve öz olmaya çabalayın. Ayrıca, resim sayfanın anahtar sözcükleriyle ilgiliyse bunları da sağlayın.

Sitelerinizi anahtar kelimelerle doldurmak için asla alt etiketleri kullanmamalısınız. Google ve diğer arama motorları nihayetinde yakalayacak ve bu da SEO’nuza uzun vadede zarar verecektir.

Başlık etiketlerini ekle

Alt etiketlerin yanı sıra, fotoğraflarınızı SEO için optimize ederken başlık etiketleri kullanılmalıdır. Birçok web sitesi sahibi bu iki parçayı karıştırır; ancak, alt etiketlerin aksine, başlık etiketleri görüntülenemeyen görüntülerin yerini tutmaz. Bunun yerine, kullanıcı faresini bir resmin üzerine taşıdığında görünürler.

Sonuç olarak, başlık etiketlerinizin anahtar kelime ağırlıklı olması gerekmez. Gerçekten de, kullanıcılarla doğrudan iletişim kurmak için bunları kullanabilirsiniz. Fotoğraf altyazılarına benzer şekilde yazılabilir veya daha fazla açıklama sunmak için kullanılabilirler.

Metninizi resimlerle gizlemekten kaçının.

Herhangi bir metni gizlemek, cezalara neden olacak siyah şapkalı bir SEO görüntü tekniğidir. Genellikle H1 olarak bilinen ilk sayfa başlığı için bir resim değiştirmek isteyebilirsiniz, ancak üstbilgi metninizi gizlemekten kaçının. Akıl yürütme zararsız olsa da, kaçınılmalıdır.

Bir resmi metin yerine başlığınız olarak gerçekten kullanmak istiyorsanız, optimize edilmiş görüntülerin SEO avantajlarından yararlanmak için görüntüyü düzgün bir şekilde tanımlayın.

Görüntüler sıkıştırılmalıdır

Arama motorlarındaki sıralamalar, web sitesi yükleme süresi de dahil olmak üzere çeşitli kriterlere göre belirlenir. Bir sayfadaki resim dosyaları büyük olduğunda, sayfanın yüklenmesi daha uzun sürer. Sayfalarınız yavaş yüklenirse, sıralamalarınız sonuç olarak zarar görebilir. Ve kullanıcıların içeriğinizi görmeden önce hayal kırıklığına uğraması ve çıkması o kadar uzun sürerse, sıralamalarınız daha da acı çekebilir.

Görüntüler web sitenizin estetik çekiciliğini arttırır, ancak idareli kullanılmalıdır. Bunların çok fazlası veya aşırı büyük süs öğeleri, sayfanızın yavaşça yüklenmesine neden olabilir. Bu, dönüşümlerin azalmasına veya sayfanızın sıralamasında bir düşüşe neden olabilir.

Her sayfanın hızlı bir şekilde yüklendiğinden emin olmak için dosya boyutlarını azaltın. Dosya boyutu hakkında sert ve hızlı bir kural yoktur, ancak birkaç yüz kilobayttan fazla bir şey kesinlikle siteyi yavaşlatacaktır.

Fotoğraflarınızın kalitesini korumak için mümkün olduğunca net tutmaya çalışır. Dosya boyutunu kalitenin düştüğü noktaya kadar küçültün ve dosya türünü görünümde büyük bir değişikliğe neden olacak herhangi bir şeyle değiştirmekten kaçının.

JPG’ler güvenli bir bahistir, çünkü en az dosya boyutunda en yüksek kaliteyi sağlarlar, ancak diğer dosya biçimleri de çalışır. Seçimlerinizi deneyin ve hangi türün istenen kaliteyi sağladığını, en küçük boyut ve yükleme süresini belirleyin.

SEO görüntüleri hakkında daha fazla şeyi burada görebilirsiniz ve görünümlere nasıl yardımcı olabileceğini görebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan