SEO için Blog Makaleleri Yazmanın Önemi

SEO için Blog Makaleleri Yazmanın Önemi

İçerik SEO için gereklidir; bu olmadan, arama motorları sayfalarınızı doğru bir şekilde dizine eklemez ve sıralamada size yardımcı olmaz. İyi bir SEO planınız yoksa web sitenizin sayfaları asla kullanılmaz veya yayınlanmaz. Sadece misafirsiz çevrimiçi olarak var olacaklar, bu da niyeti bozguna uğratıyor, değil mi?
SEO blog içeriği arama motoru maruziyetinizi artırır, bu da web sitenize olan trafiği artırır ve insanların mallarınızı veya hizmetlerinizi satın almasını sağlar. SEO blog içeriğine yatırım yaparak şirketinizin kârlılığını gerçek anlamda değerli hale getirebilirsiniz. SEO için blog makaleleri yazmanın bu kadar önemli olmasının nedeni:

Organik arama sonuçlarını iyileştirir

İnsanların %70 ila %80’inin organik arama sonuçlarını destekleyen ücretli arama sonuçlarını reddettiğini biliyor muydunuz? Market ürünleriniz olmak için organik arayış bulun. Organik keşif, en doğal haliyle yapılan bir aramayı ifade eder. Bu, şirketinizi arama sonuçlarının en üstüne çıkarmak için reklam, açık artırma veya teklif ödemediği anlamına gelir. Her yeni blog gönderisi yazdığınızda siteniz için yeni bir URL oluşturursunuz ve her yeni URL, web sitenizin bir aramada dereceye alınması için benzersiz bir fırsatı temsil eder.
Bloglama zaman alsa da, alanınızda uzman olarak görünmenizi sağlayacak ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olacak anahtar kelimeleri ve konuları dikkatlice oluşturabilirsiniz.

Taze İçerik Üretir

Malzeme ne kadar sık indeksleniyorsa, o kadar tazedir. Sosyal medya sitelerinize veya web sitenize ne kadar çok gönderi, indirme ve yeni web sayfası eklerseniz, arama motorunuz sitenizi ziyaret eder ve tercih eder.
Güncellenmiş ve arama motorları ilgili içeriğe büyük saygı göstermektedir. En önemli konuları entegre eden haftalık bir bloga bağlı kalmak, okuyucularınızla bir ilişki geliştirmenize yardımcı olurken, arama motorlarının dizine eklenecek yeni materyaller de sunmasına yardımcı olacaktır. Ana sayfanız ve açılış sayfalarınız değiştirilemez, bu nedenle en alakalı konuları entegre eden haftalık bir blogda kalmak okuyucularınızla bir ilişki geliştirmenize yardımcı olacaktır. Sadece malzemenin kaliteli olduğundan emin olun.

Backlinking’in kredilenebilirliği

Backlinking, bir web sitesinde başka bir tanınmış web sitesine yol açan bağlantıları kullanma uygulamasıdır. Popüler bir bağlantı iki amaca hizmet eder: arama motorlarının web siteleri için yeni web sayfaları bulup oluşturarak bu bağlantıları bir aramanın sonuçlarında nasıl sıralayılacağını bulmasına yardımcı olur. Ve arama motorlarının, web siteleri için yeni web sayfaları bulup geliştirerek bu bağlantıları bir aramacının sonuçlarında nasıl düzenleyeceklerini bulmalarına yardımcı olur.
Verimli ve yeterli bir şekilde backlink yapmak için, geçerli konunuz ve yorumunuz için önemli olan güvenilir bir site eklemelisiniz. Backlinking, kendi büyümenize yardımcı olmak için diğer web siteleriyle ilişkilerin oluşturulmasına yardımcı olur. Web sitesinin sizinkini listeleyerek iyiliğe karşılık ver olması daha da iyidir.

Web Sitenizin Tüm SEO/SERP’ini Artırın

Bir blogunuz varsa SEO’nuz artacaktır. SERP’lerde rakiplerinizden daha üstün olmak istiyorsanız, taze içerik her zaman bir zorunluluktur. Gönderilerinizde anahtar kelimeler kullanın. Kuruluşunuzun bulunmasını istediğiniz anahtar kelimelerin, konuların ve kategorilerin bir listesini oluşturun. Gönderilerinizi yazarken bu ifadeleri ve benzer terimleri kullanın. Bunları aktif olarak arasanız da aramasanız da, düzenli olarak şirketiniz, sektörünüz, ürününüz veya tüketici yaşam tarzınız hakkında blog yazmak doğal olarak arama anahtar kelimelerinizi artıracaktır. Sözleriniz hakkında kasıtlı olmak sadece daha iyi sonuçlar üretmenize yardımcı olacaktır. Google (ve diğer arama motorları), web sitenizi bu aranan terimler için bulmak üzere web sitenizdeki anahtar kelimeleri ve konuları kullanır.

SEO Sıralamanızı Artırma

Yeni ve uygun içerikler arama motorları tarafından hala talep görüyor. Bir makale yazarak arama motorlarının dizine eklenebilir yeni materyaller oluşturabilirsiniz. Başlamak için, makalelerinizde kullanılacak önemli yüksek hacimli, düşük rekabetli anahtar kelimeleri belirlemek için araştırma. Ancak, arama motorlarının dikkatini çekmek için yazınızı anahtar kelimelerle yüklemek tam tersi bir etki yaratacaktır. Yetkin bir SEO firması, doğru sayıda anahtar kelime içeren bloglar oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Satışınızı Artırma

Yaşamlarına değer katan içerik paylaşırsanız okuyucularınızın sizden satın alma olasılığı daha yüksektir. Ücretli reklamlarınızdan veya sosyal medyanızdan bağlantılarla dolu bir web sitesine kişi göndermek yerine, bunları ürününüze veya hizmetinize iltifat eden blog gönderilerine gönderebilirsiniz. İyi yazılmış kopya, şimdi sunduklarının öneminin daha bilinçli olduğu insanları eğitmek ve teşvik etmek için ideal bir fırsat sunar.

Müşterilerinizle ilişkiler kurma

Bloglar, müşterilerinizle ilişkinizi güçlendirmenin başka bir yoludur. Müşterileriniz, doğrudan web sitenizle etkileşime girerek çevrimiçi ana üssünüzün rahatlığından şirketiniz veya ürününüz hakkında bilgi edinebilir. Bundan faydalan. Bir kez daha güvenilir bir bilgi kaynağı olarak güven oluşturun. Tüketiciler öğretilmeyi sever ve öğretiyi yapan siz olduğunuzda bunu takdir ederler.
Geri bildirime tepki gösterin ve diğer sosyal ağ sayfalarınızda olduğu gibi müşterilerinizle bağlantı kurun. Hakkında yazdığınız bir ürünle ilgili endişeleri varsa doğrudan web sitenizde bunlara tepki gösterin. Birçok sosyal medya sitesinin aksine, bir blog genellikle web sitenizde uzun süre aranabilir. Seninki olağanüstü bir örnek.

Kolay Kullanıcı Arabirimi

Kullanıcı deneyimi SEO’nun ayrılmaz bir yönüdür ve web sitesinin sıralandığı yerde daha önemli bir rol oynamaya devam edecektir. Arama motorları, kullanıcılara geri dönmelerini sağlayan benzersiz bir deneyim sunmak istiyor. Bloglama, işletmelerin bunu yapmasına yardımcı olurken, aynı zamanda içerikleriyle yaratıcı olmalarını teşvik eder. İnfografik blog oluşturmak, blogunuzla yenilikçi etmenin bir yoludur. Kullanıcılar bu gönderilerden etkilenecektir, bu nedenle SEO çabalarınızın konusu olmalıdırlar.

Hedeflenen hedef kitle arasında güven oluşturma.

Bloglama, turistler ve müşterilerle daha kişisel düzeyde iletişim kurmanıza yardımcı olur. Hedef kitlenize düzenli olarak yüksek kaliteli içerik sunarsanız sektörünüzde uzman olarak görülmeye başlarsınız.
Ancak, insanların güvenini kazanmak aceleye açılamaz. Okuyucu ve satışlarda önemli bir artış bekleyerek yüksek basınçlı satış taktikleri kullanmayın veya birkaç hafta içinde bir düzine gönderi pompalamayın. En iyi performans için sabırlı ve dürüst olun.

Yorum Yap
0 Yorum yapan