Resim SEO – Resimler neden web sitenizde çift görüntüleme yapabilir?

Resim SEO – Resimler neden web sitenizde çift görüntüleme yapabilir?

İşletmenizin etkili bir web sitesine sahip olması için, kaliteli içeriğin optimize edilmiş görüntü SEO’su ile olması gerekir. Elbette sitenizi makaleler, ürün açıklamaları, blog gönderileri ve daha fazlasıyla doldurmanız gerekir, ancak web sitenizin rakiplerinize kıyasla sade görünmemesi önemlidir. Görüntüler sitenizi kullanıcı tabanınıza daha çekici hale getirecektir ve görüntülerin sitenize nasıl yardımcı olabileceğine dair birçok önemli faktör vardır.

Görüntüler Neden Önemlidir?

Görüntüler görsel çekicilik dışında birçok nedenden dolayı önemlidir. Marka karakteri oluşturmak için tutarlı görüntülere ihtiyacınız vardır. Daha unutulmaz bir deneyim için, görüntüler bunu görselleştirmeye yardımcı olabilir ve bu da onu daha kolay ve doğal akan bir web sitesi haline getirir. Görüntüler sosyal medya gönderilerinde de büyük bir rol oynar, Instagram iyi görüntü pazarlamasının iyi bir örneğidir, Instagram’da daha fazla bilgi edinin ve nasıl değiştiği.

Sitenizin organik arama sıralamasını artırmak için içerik pazarlaması, yazılı içerik gibi kullanılabilir. Alt-tag veya alt-text olarak da bilinen görüntülerdeki gömülü bilgiler, meta verilerin hayati bir biçimidir.

Görüntü meta verileri SEO amacıyla yaygın bir kullanımdır ve bir kullanıcı faresini görüntüdeki bilgileri gösteren bir resmin üzerine geldiğinde görüntülenebilir. Mümkün olduğunda ortak anahtar sözcükleri ekleyin. Bu kesinlikle organik sıralamanızı artıracaktır. Görüntüleri derinlemesine optimize etmenin SEO için ne kadar önemli olduğunu buradan görebilirsiniz.

Resimlerinizi Optimize Edin

Bir siteye sadece birkaç resim yüklemek basit gibi görünse de, dikkate alınması gereken çok şey var. Doğru görüntü formatlarını kullanmak, doğru çözünürlük ve boyutu kırpmak akılda tutulması gereken birkaç faktördür.

.png dosyaları gibi desteklenen bir biçim kullanarak doğru çözünürlükte doğru kırpıldıklarına emin olun. Bu, tüketici güvenini koruyacak ve web sitenizdeki dönüşüm oranını artıracaktır. Web dostu görüntüleri nasıl yaptığınızı buradan görebilirsiniz.

Görüntü optimizasyonunuzda işaretlemeniz gereken sıra ve faktörler şunlardır:

  • Artan sayfa yükleme süreleri için dosya boyutu
  • Destekleyici görüntü biçimi, .jpg veya .png vb.
  • Net görüntüler için uygun görüntü çözünürlüğü
  • ANAHTAR KELIME ve SEO için uygun alt etiketler
  • Gerekirse kısa ve açıklayıcı altyazılar
  • Resimleri içeriğinizde orijinal tutma

Görüntüleri optimize etmek çok önemlidir ve bu formülü kullanmak, arama sıralamasında rekabetçi kalmak istiyorsanız arama performansını artırmaya ve daha da önemli hale gelecektir. Ama sadece stok fotoğrafları kullanmamalısın. Stok fotoğraflar, orijinal fotoğraflarla aynı SEO etkisine sahip olmayacaktır.

Resimlerinizin sizinle ve markanızla alakalı olması gerekir, tesislerinizin veya mağazalarınızın resimleri bir stok görüntünün yapabileceğinden daha önemli bir etkiye sahip olabilir. Bu, bloglarda, açılış sayfalarında ve makalelerde değeri artıracaktır. İçerik üretmenin diğer yöntemlerine buradan bakabilirsiniz.

Imagery SEO’nun Faydaları

Görüntüler, bir hikayeyi veya hedeflerinizi kelimelerden daha hızlı ve görsel olarak daha çekici bir şekilde anlatmanın daha iyi bir yolu olarak kullanılabilir. Canlı hikaye anlatımı üretmenin bazı yolları şunlardır:

Görüntü Arama Sıralaması Artıyor

Google veya Mozilla Firefox gibi arama motorlarını kullananlar genellikle önce resimlere göz atabilir, bu da bir izleyicinin bir web sitesini ziyaret etme olasılığını daha olası hale getirir. Bu, trafiği artırmanın harika bir yoludur.

Sözcüğü Yay

Harika görüntüler ve çekici içeriğin viral olma olasılığı daha yüksektir, ‘kelimenin yayılacağı’ oldukça açıklayıcıdır.

Geliştirilmiş Kullanıcı Deneyimi

Kullanıcı dostu SEO görüntüleri, metinden daha fazla izleyici çeker. Sadece daha ilgi çekicidirler ve bir sitedeki hemen çıkma oranını azaltmaya yardımcı olurlar.

Son

Mesaj basittir, bu görüntüler bir web sitesindeki diğer her şey kadar etkilenebilir. Bir işletmeyi yönetmek, özellikle bir web sitesinin akmasını sağlamak çok zaman alabilir. Burada, Fifteen’te, her türlü endüstri için ilgi çekici, basit ve kullanıcı dostu tasarımlar üretiyoruz. Bizi ve hizmetlerimizi kontrol etmeyi unutmayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan