Rakiplerinizin Sosyal Medyadaki Kullanıcı Memnuniyeti Verilerine Artık Ulaşabilirsiniz!

Rakiplerinizin Sosyal Medyadaki Kullanıcı Memnuniyeti Verilerine Artık Ulaşabilirsiniz!

Dijital pazarda ön plana çıkmak isteyen e-ticaret siteleri ve markalar için en mühim silahlardan biri de elbet toplumsal medya! Toplumsal medya ile markalar hem bilinirliğini artırırken hem de kullananların itimatını kazanabiliyor. Müşterinin gözü önünde olmak, her an ulaşılabilir izlenimini vermek de; kullanıcı deneyimleri içinde son aşama mühim.
Tüm bunların yanı sıra toplumsal medya:

  • Web sitenizin trafiğini artırır.
  • Satın alan hizmet kalitenizi pozitif etkisinde bırakır.
  • Hedef kitleniz ile direkt kontakt sağlar.
  • Mevcud satışlarınızı ve tanıtımlarınızı artırır.
  • Markanız ile ilgili geri dönüşlere daha kolay ulaşmanızı sağlar.
  • Rakiplerinizi araştırma fırsatı verir.
  • Gelecek adımlarınızı belirlemede yol gösterir.

Rakiplerinizin Kullanıcı Memnuniyeti Verilerine Ulaşmak Niçin Önemlidir?

Toplumsal medya, markalar için büyük ehemmiyet teşkil ederken; bu mecralardaki kullanıcı deneyimleri de son aşama mühim. Zira rakip markanız hakkında meydana getirilen yorumlardan; iyi- fena eleştirilerden haberdar olmanız gerekir. Niçin mi?
Rakiplerinizin kullanıcı memnuniyeti verilerine ulaşmanız, size bir takım pozitif yanları da bununla beraber getirecektir. Bir sonraki reklam stratejinizde, rakiplerinizin veri analizlerinden yararlanarak daha doğru adımlar atabilirsiniz. Bu, büyük bir dönüşümü de bununla beraber getirebilir. Rakiplerinizin kullanıcı memnuniyeti verilerine ulaşmanız, gelecek hedef ve strateji belirlemenizde; pazarlama vasıta ve yöntemlerini çözümleme etmek istediğinizde size yol gösterecektir.

(rakip karşılaştırma grafiği)

Rakiplerinizin Kullanıcı Memnuniyeti Verilerine Ulaşan CSD Iyi mi Çalışır?

CSD Sistemi Hakkında

Rakiplerinizin kullanıcı memnuniyeti verilerini çözümleme eden sistem, Consumer Satisfaction Data (CSD) ile tanıştırıyoruz sizi! Setup34 Dijital Ekibi’nin ürünü olan bu teknoloji, markalar ile kullanıcıları buluşturan bir platform. CSD sistemi, makine öğrenmesi ile çalışan ve günümüzde birçok marka tarafınca sıkça tercih edilen teknolojilerden biri. Öğrettiğiniz algoritmik sistem doğrultusunda çalışan ve gene sizin belirlediğiniz sınıflandırmalar sonucunda veri çözümleme eden bu sistem, müşterilerinize herhangi bir değerlendirme sorusu ya da bir anket sunmadan; yapılmış yorum, etkileşim ve bildiri şeklinde izlencelerden moderasyon yapmanızı sağlıyor. Tüm toplumsal medyadaki yorumları tarayarak marka adına olumlu- negatif tüm etkileşimleri kendi içinde sınıflandırarak size rapor çıkartıyor. Bu bilgiler bununla birlikte kullanıcı duygu durumlarını çözümleme etmenizde de size destek olan ve stratejilerinizi geliştirmede etkin çözüm sunan bilgilerdir.

(rakip analizleri)

 

Rakiplerin Etkileşim Değerleri İçin CSD 

Markalar için mühim verilerden önde gelen rakiplerin etkileşim dağılımlarına da CSD sistemi ile kolayca bakılabilir. Etkileşim, like, paylaşım şeklinde verileri size sunan bu sistem ile, hangi kanala ne kadar daha yönelmeniz ya da yönelmemeniz gerektiği mevzusunda düşünce sahibi olabilirsiniz. Rakiplerinizin kullanıcı yaklaşımlarını, mesele çözme biçimlerini de incelemeniz yeni atacağınız adımlarda size destek olacaktır.

Bu bilgiler doğrultusunda oluşturacağınız stratejiler size dönüşüm kıymeti katarken; doğru kanallara yatırım yapmanız ile de bütçenize pozitif yansır.

 Toplumsal medyada rakiplere dair gelişimleri yakından kovuşturmak, trendleri, alışkanlıkları ve yaklaşımları tüm boyutlarıyla incelemek markalar için son aşama önemlidir. Bu incelemeler doğrultusunda, müşterilerin talep ve isteklerini hizmete dönüştürmek oldukça daha kolaydır. Rakibinizin ne yaptığını bilir ve almış olduğu geri dönüşleri tek tek incelerseniz; bundan sonrası için kendinize daha doğru bir yol belirleyebilirsiniz.

“Yaptıkları işlerin geri dönüşlerini alan ve rakiplerinin stratejilerini yakından takip edip; öz eleştiri yapabilen markalar için başarı kaçınılmazdır.” Siz de kullanıcı memnuniyeti verilerinizi çözümleme eden suni zeka teknolojisinin ürünü CSD’yi Setup34 ile markanız için keşfedin!

Yorum Yap
0 Yorum yapan