Marka Adı Sorguları için SEO – Pratik E-ticaret

Marka Adı Sorguları için SEO – Pratik E-ticaret

Marka adı sorgularındaki organik arama sonuçları satın alma yolculuğunu etkileyebilir.
Saymak:

  • Google tarafından 2018 yılında yapılan bir anket, tüketicilerin% 53’ünün satın almadan önce bir ürünü araştırdığını ortaya koydu. Çevrimiçi arama birincil araştırma kanalıdır.
  • Bir tarayıcının adres çubuğu genellikle alışveriş yapanların bir şirket veya marka adı yazdığı, takip eden arama sonuçlarını taradığı ve tercih edilen listelere tıkladığı bir arama kutusu görevi görür. Google üzerinden aşağı yukarı doğrudan trafik var.

Ancak, markalar bu sonuçların görünümü ve sıralaması üzerinde sınırlı kontrole sahiptir. Kartvizidinizde ne olduğunu kontrol etmemeye benzer.

Adres çubuğu genellikle bir bilgi grafiği platformu olan Venngage için mobil cihazlarda bu örnekte gösterildiği gibi bir arama kutusu görevi görür.

Marka Odaklı Arama Sonuçları

Google’da marka odaklı arama sonuçları birden fazla bölümde görünür.
Reklam. Bu, arama motoru optimizasyonu dışındadır, ancak Google Ads’de marka adınıza teklif vermek, özellikle e-ticaret şirketleri için iyi bir fikirdir. Reklam bölümünü ve en iyi organik konumu elinde tutmak, arama ekiplerini rakip listelerine kaydırmaktan vazgeçirecektir.
Bilgi panelleri. Yalnızca öne çıkan markaları aramalar Google’ın bilgi panelini tetikleme eğilimindedir. Ancak daha küçük tüccarlar şanslarını şu şekilde artırabilir:

  • Bir bilgi panelini tek başına tetikleyen bir ödül veya adaylık almak. Google ödülleri “varlıklar” olarak kabul eder
  • Vikipedi sayfasına sahip olmak,
  • Bir kitap yazmak ve Amazon üzerinden pazarlamak.

Site bağlantıları ile organik parçacıklar. Çoğu marka araması için Google, resmi ana sayfayı bulmaya ve bunun altında site bağlantıları oluşturmaya çalışacaktır.
İstisnalar arasında genel marka adları (Google bir markayı ortak bir dönem için bir varlık olarak tanımayabilir) ve aynı adı paylaşan birden fazla işletme yer alır.
Site bağlantıları genellikle en iyi sonuç için arama snippet’inde gösterilir. Google’ın site bağlantısı olarak ne gösterdiğini kontrol etmenin, sayfayı sitenizden silmek veya dizine eklememek dışında bir yolu yoktur. Her iki durumda da Google bu sayfayı dizininden kaldırır.
Venngage site bağlantılarının ekran görüntüsü ve altındaki "İnsanlar da soruyor" bölümü

Site bağlantıları, bu masaüstü örneğinde arama snippet’indeki dikdörtgende “Venngage” için görünür. “İnsanlar da soruyor” bölümü de gösterilir.

“İnsanlar da soruyor” ve “İlgili aramalar.” Google, marka odaklı aramalar için kullanıcıların daha fazla araştırmada yardımcı olduğu sorgu uzantısı bölümleri oluşturur:

  • “İnsanlar da soruyor”, genellikle markayı veya rakiplerini içeren benzer sorular gösteriyor.
  • “İlgili aramalar”, insanların markanızı araştırırken ne aray olduklarını bilmek için yararlıdır.

Markalar bu bölümleri ortadan kaldıramaz, ancak yine de onları yakından takip eder. Markanızı düşünürken tüketicilerin aklında ne olduğuna dair ipuçları sağlarlar.
Google

“İlgili aramalar”, bir “Venngage” sorgusundan bu örnekte olduğu gibi, insanların bir markayı araştırırken ne arayabileceğini bildirebilir.

Atlıkarıncalar: Twitter, video, resim. Marka adınız için atlıkarıncalarda görünmek için büyük bir şirket olmak zorunda değilsiniz, sadece YouTube ve Twitter’da (her biri için marka adınız ile) bir varlığa sahip olun ve en azından marka adınız ile çevrimiçi olarak bir bağlantı metni olarak yayınlanan bazı resimlere sahip olun.
Atlıkarıncalar markalı arama sonuçlarını kontrol etmeye yardımcı olur, ancak ziyaretçileri bu üçüncü taraf platformlara gönderirler.

sonuçları izleme

Google, arama motoru sonuç sayfalarını sık sık değiştirir ve değişiklikleri izlemek için mükemmel bir çözüm yoktur. Ancak tercih ettiğim ikisi Sitechecker ve Visualping.
Sitechecker, serp hareketlerini zaman içinde görselleştirerek neyin ne zaman değiştiğini belirler.
Visualping, hemen hemen her arama sonucu değişikliğinde uyarılar gönderir. Etkinleştirmek için bir URL için izleme ayarlayın ve Visualping değişiklikleri size bildirir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan