Linkler

Linkler

Bağlantılar ve Uygulanması Gerekenler

Bağlantı, web tasarım sektöründe çoğunlukla kullanılan terimlerden bir tanesidir. Bu uygulama çeşitli sayfaları birbirine bağlamaktadır.
Bağlantı değişik sitelere ya da kendi sitenize ilişik sayfalara verilebilir. Değişik bağlantı verme şekilleri bulunmaktadır. Bir internet sayfası oluşturduktan sonrasında web adresinize ziyaretçi gelmesini beklemenin herhangi bir faydası bulunmaz.Kullanıcıları ne olursa olsun dijital pazarlama stratejisi kullanarak sitenize çekmeniz gerekir.

Bağlantılar Iyi mi Anlaşılır?

Bağlantılar, genel olarak web adreslerinde düzgüsel font şeklinde görülmektedir. Linklerin düzgüsel rengi mavi olarak belirlenir. Üstüne tıklandığı süre kırmızı renge dönüşür. Mavi renge haiz olan linklerin alt bölümünde çizgi yer alır. Tıklanmış bir linkin rengi kahverengi şeklini alır.
Linkin Önemi Nedir?
Google içeriklerinizin değişik web sitelerinde bağlantı verildiğini görürse adresinizin marka kıymetini arttırır. Bu da arama sonuçlarında üst sıralarda olmanızı sağlar. Bağlantıları ne kadar etkili olduğu da önemlidir.Binlerce sitede bir tek bir kere tıklanan bağlantı tek bir adreste onlarca tıkla almış linktendaha değersizdir.

Bağlantı Kısaltmak Nedir?

Bağlantı kısaltma, uzun URL ve IP adreslerinin kısa bağlantı üstünden ulaşılmasını elde eden yöntemdir. Http yönlendirme uygulamasıyla uzun bağlantıları kullanıcılara daha kısa bağlantılar olarak sunabilirsiniz.
İnternet kullanıcıları web sayfaların yer edinen içerikleri birbirine göndermek isteyebilir. Gönderme işlemini uzun web sayfaları yerine kısa linklerle paylaşmak ister.  Kısa bağlantılar kolayca bu içeriklere ulaşmanıza destek verir. Bağlantı kısaltma işlemi uygulama ya da web adresleri üstünden yapılabilir.
Google Bağlantı Kısaltma (Bitly) Nedir?
Google bağlantı kısaltma servisi olan Bitly tamamen parasız bir halde web sayfalarınızı kısaltabileceğiniz uygulamalardan bir tanesidir. Ek olarak kısalttığınız bağlantılara kaç kere tıklandığını da görebilirsiniz. Bitly uygulaması bilhassa Twitter benzer biçimde uygulamalarda çoğunlukla tercih edilmektedir. Bu servisin Iphone ve Android uygulamaları da vardır.
Bağlantı, web adresinde ki sayfalara kullananların kolayca ulaşmasını sağlar. Web sayfanızdan bir bağlantı vererek sitenize yönlendirme işlemini yapabilirsiniz. Bağlantı SEO emek harcamaları için mühim terimlerden bir tanesidir. Sayfalarda bağlantılar vererek ziyaretçilerinizin web sitenizde daha uzun süre zaman geçirmelerini sağlayabilirsiniz.
Karakter sınırı olan toplumsal paylaşım sitelerinde bu servisler büyük talep görüyor.  Bağlantı kısaltma işlemi için değişik araçları kullanabilirsiniz. Google bağlantı kısaltma servisi Bitly en malum uygulamalardan bir tanesidir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan