Link İnşasının Seo için Önemi

Link İnşasının Seo için Önemi

SEO’nun şirketiniz için önemini inkar etmek mümkün değildir. SEO, günümüzün dinamik pazarında her zamankinden daha kritiktir. Bununla birlikte, SEO’nun etkili bir şekilde yürütülmesi zor olabilir, çünkü yüksek organik arama sonuçları üretmekte birçok sıralama faktörü söz konusudur.
SEO’nun en önemli ve çoğu zaman en ihmal edilen unsuru bağlantı oluşturmadır. Genel SEO stratejinize bağlantı oluşturmayı dahil etmiyorsanız önemli bir iş fırsatını kaçırıyorsunuz. Bağlantı oluşturmanın önemini ve kazanılan bağlar aracılığıyla SEO stratejinizi nasıl ilerletebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Bağlantı oluşturma nedir?

bağlantı oluşturma, diğer web sitelerinden kendi web sitelerinize köprüler edinme işlemidir. Kullanıcıların Internet’teki sayfalar arasında hareket etmesinin yoluna köprü denir . Web’de gezinmek için arama motorları bağlantıları kullanır; web sitenizin sayfaları arasındaki bağlantıları tararlar ve tüm web siteleri arasındaki bağlantıları tararlar. Birkaç bağlantı oluşturma yöntemi vardır ve karmaşıklık bakımından farklılık gösterirler, ANCAK SEO’lar çalışmalarının en zorlu yönlerinden birinin bağlantı oluşturma olduğunu kabul etme eğilimindedir. Zamanlarının geri kalanı birkaç CEO tarafından iyi yapmaya çalışarak geçiyor. Bu amaçla, yüksek kaliteli bağlar oluşturma sanatını ustalaştırabilirseniz, sizi hem diğer SEO’ların hem de rekabetinizin önüne getirecektir.

Diğer Sitelerden Size Nasıl Bağlantı Edinebilirsiniz?

Harici web sitelerinin sizinkine bağlanmasını sağlamak için birkaç teknik vardır. Aşağıda araştırılması gereken birkaç örnek verilmiştir:
İçerik Oluşturma: İkna edici, yüksek kaliteli ve ayırt edici içerik, başkalarının web sitenize bağlanmasını sağlar. İnsanların içeriğinizi bulmasını kolaylaştırmak için e-posta pazarlaması ve sosyal medya aracılığıyla tanıtmayı unutmayın.
Arkadaşlarınızdan ve iş ortaklarınızdan bağlantı isteyin: Bağlantı kurma, arkadaşlarınızdan ve birlikte çalıştığınız kişilerden ağınıza bağlanmalarını istemek kadar basit olabilir. Ancak, endüstrinizin veya nişiniz sınırları içinde kalmak çok önemlidir. Unutmayın, yine de, önem önemlidir! Ürününüzü, hizmetinizi ve web sitenizi her zaman sizi sosyal medyada veya kamuya açık bir incelemede tartışabilecek pazar liderlerinin ve etkileyicilerin önüne yerleştirmelisiniz.
Bağlantı sosyal yardım hizmeti kullanma: Birçok yönden kendi başına bağlar oluşturmaya çalışsanız da, çoğu kişi bir bağlantı sosyal yardım hizmetine veya kuruluşun yardımına güvenmeyi tercih eder. Bağlantıların kurulmasını sağlamanın güvenilir bir yolu, çoğu durumda bir bağlantı sosyal yardım hizmetine güvenmektir. Sadece SMA Marketing’de beyaz şapkalı bağlantı oluşturma stratejileri, müşterilerimizin bütünlüğünü koruma ve tüm bağların yüksek kalitede olmasını sağlama konusunda bağımlıyız.

Bağlantı Oluşturma Neden Önemlidir?

Derecelendirmenizi artırır

Bağlantı oluşturma, bir web sitesinin başarısının anahtarıdır, çünkü daha önce de tartıştığımız gibi, herhangi bir arama motorunda birincil sıralama faktörüdür. İnternetteki sorguların çoğu bir arama motoruyla başlar ve ilk üç arama sonucundan biri bu sorguları gerçekleştiren çoğu kişi tarafından tıklattır. Arama motorları bağlantılara çok fazla önem verdiğinden, bir şekilde, şekilde veya backlink edinme yöntemi olmadan arama motorlarıyla iyi sıralamak fiziksel olarak imkansızdır. Bununla birlikte, harika bilgilere sahip kaliteli bir web siteniz varsa, insanlar bağlantı oluşturmaya çok fazla çaba harcamanıza gerek kalmadan web sitenize otomatik olarak bağlanabilir.  Ancak, bireyler web sitenizi zaten biliyorsa, bu yalnızca işe yarar. Bu noktaya gelmeden önce, çoğu web sitesinin enerjilerini bağlantı oluşturmaya koyması gerekir.

Web Sitelerinde Trafiği Artırır

Bağlantılar oluşturmak, web sitesinin trafiğini iyileştirmeye de yardımcı olabilir. ProofHub’dan Nandini Sharma da aynı fikirde ve bize “Kaliteli backlink’leri elde etmek sadece daha yüksek arama sıralamaları kazanmak için gerekli değil. Aynı zamanda şirketlerin daha fazla trafik sürmesine ve ödeme yapan bir müşteriye dönüşecek daha iyi bir okuyucu kitlesi oluşturmasına yardımcı olmak için.” Bağlantılar oluşturmak, arama motoru sıralamanızı artırarak organik trafiğinizi en üst düzeye çıkarır ve web sitenizde daha fazla tıklamaya yol açacaktır (özellikle ilk sayfaya kadar yaparsanız). Yüksek kaliteli sayfalarda yüksek hacimli organik trafikle ne kadar çok bağlantı alırsanız, web sitenize giden trafikte o kadar fazla sonuç görebilirsiniz.

Marka Maruziyetini Artırın

Bu bağlantıları sadece web siteniz için önemli olan bloglara ve sayfalara koymak değil, aynı zamanda yönlendirme trafiğini de iyileştirmek istiyorsunuz. Materyalin söyleyecekleriniz için geçerli olmasını istiyorsunuz, çünkü bağlantı verdiğiniz makalede okuyucunun ilgilendiğini biliyoruz (üzerine tıkladılar, değil mi). İçerik bağlantınız için gerekliyse, bağlantıyı takip etme ve web sitenizi keşfetme olasılığı daha yüksektir. Blue Claw’ın içerik uzmanı Emily Garner, “Bağlantı oluşturma kampanyaları yürütmek, marka bilinirliği artırmak ve güvenilirlik ve kolaylık arayan birçok müşteri için gidilecek site olma olasılığınızı artırmak için çalışır”, diyor. Bağlantı oluşturmanın arkasındaki temel amaç, LSEO’nun ifadesiyle size geri bağlanacak veya “müşterimizin sitesine geri bağlanacak” harici çıkışlar bulmaktır. Markanızın arama hacmi on kat artabilir.

Ad Pozlama artar

Bağlantı oluşturma, sitenizin daha üst sıralarda yer almasına ve sonunda trafiğinizi artırmasına yardımcı olmak dışında marka bilinirliği için de yararlı olabilir. Herhangi bir web sitesi veya işletme için, nihai uzun vadeli amaç bir ev adı olmaktır.

Hüküm

Bağlantı oluşturma olmadan, SEO stratejisi tamamlanmaz. Bağlantı oluşturma SEO’nun en zorlu ve zaman alıcı prosedürlerinden biri olarak kabul edilirken, sitenizin önemli ölçüde daha yüksek sırada yer almasına, daha fazla trafik elde etmenize ve şirketinizi önemli ölçüde büyütmenize yardımcı olabilir. Arama sıralamaları için bağlantı oluşturma hızlı veya basit bir düzeltme değildir – çok zaman, çaba ve para gerektirir. Bununla birlikte, backlink’ler hala arama motorlarını web varlıklarınıza maruz kalmanın önemli bir bileşeni olabilecek değerli bir kaynaktır. Artık önemsemeye değer tek ve tek arama sinyali olmasalar da, tüm büyük arama motorları onlar için hala önemlidir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan