Link Building Teknikleri – Seo'ya Yeni Başlayanlar

Link Building Teknikleri – Seo'ya Yeni Başlayanlar

Bağlantı oluşturma karmaşık ve zaman alıcı bir süreç olabilir. Son hedefe ulaşmak için birçok farklı taktik vardır. Bağlantı oluşturma her zaman uzun bloglar veya etkileşimli kılavuzlar oluşturmak anlamına gelmez. Bazı işletmeler için, ürün veya hizmetin kendisi genellikle bağlantı kurabilir. Bağlantı kurma için bu yeni başlayanlar kılavuzunda, çabalarınızı odaklamanız için çeşitli taktiklere bakacağız.

Sosyal

Sosyal yardım sadece nişinizdeki farklı kişilere ulaşmak ve onları içeriğinizle tanıştırmaktır. Ancak, bu içerikle sınırlı değildir, çünkü onlar için değerli ve yararlı olduğu sürece yalnızca işletmeniz, markanız, kişiliğiniz, ürünleriniz veya hizmetleriniz olabilir.
Sosyal yardım almak için en iyi kişiler, benzer makalelere veya konulara bağlı olanlar veya makalelerinde hedef anahtar kelimenizi içeren kişilerdir.
Bu İçerik Gezgini’ni keşfetmek harika bir araçtır. Basitçe, anahtar kelimenizi veya tümceciğinizi yazın ve ilgili tüm web sayfalarını çekecektir. Daha sonra benzer makalelere bağlanmış kişileri bulmak için İçerik Gezgini’ne bir filtre ekleyebilirsiniz. Bu, yönlendiren etki alanlarına sahip sayfaları filtreler ve işiniz ilgili bir sayfa bulmak ve ona bağlanan tüm siteleri görmektir.
Sosyal yardım hedeflerinizi daralttıktan sonra iletişim bilgilerini bulmanız ve onlara kişiselleştirilmiş bir e-posta göndermeniz gerekir. Unutmayın, sosyal yardım tamamen ilişkiler kurmakla ilgilidir, bu da ilk e-postanızın bununla uyumlu olması gerektiği anlamına gelir.

Konuk Bloglama

Konuk bloglama, sektörünüz içinde başka bir web sitesi için bir makale yazmanızı gerektirir, yayınladıktan sonra yapmanız gereken tek şey ona bağlanmaktır.
Bu en eski bağlantı kurma taktiklerinden biridir. Bu konuda akıllı olmanız ve konuk bloglama reklam sitelerinden kaçınmanız gerekir. Bunun yerine, kendi sitenizle ilgili sitelere akıllıca sunum yapın. İçerik iyi yazılmış, değer katıyor ve ücretsizse, reddetmesi zor bir tekliftir.

Kırık Bağlantı Binası

Kırık bağlantı oluşturma, bir web sitesinde sizinle ilgili kırık bir bağlantı bulmayı içeren harika ve basit bir taktiktir. Ardından, kopuk bağlantıdan birine benzer bir içerik oluşturmanız gerekir. Son olarak, ölü kaynağa bağlanan tüm sitelerden bunun yerine yeni içeriğinize bağlanmalarını isteyin.
Bu işlem, hedeflemenizin sizinle ilgili parçalara bağlanmaya istekli olduğunu bildiğiniz için harika sonuçlar görür. Sadece bozuk bağlantı sorununu çözmekle kalmaz, aynı zamanda onlara taze, yüksek kaliteli ve alakalı içerik de sağlarsınız.
Ahref’in Kırık Bağlantı Denetleyicisi’ni kullanarak, bu ölü kaynağa bağlanan her siteyi keşfedeceksiniz, bu nedenle bir backlink için çok çaba harcansa da, potansiyel backlink’lerin kazanılması önemli olabilir.

Bağlantısız Bahsetmeler

Bazı durumlarda, diğer siteler web sitenize bağlanmadan işletmenizden bahsedecektir. Bu fırsatlar zaten yarı yolda olduğunuz için kolay bir çalma! Yazar zaten işinize aşinadır, bu yüzden tüm bunlar size ulaşmanızı ve onları sizinle bağlantıya ikna etmenizi gerektirir.

Bağlantı Islahı

Bağlantı bağlantı sayfasından kaldırıldığı veya bağlantı sayfası artık bulunmadığı için bağlantılar her zaman kaybolur. Ancak, genellikle kayıp bağlantıları geri almak yenilerini oluşturmaktan daha kolaydır.
Genellikle siteler içeriklerini yeniden yazdıklarında bağlantınızı bırakabilirler. Bu durumda, bağlantınız için içeriklerinde yeni bir yer bulun ve kibarlığınızın itici olmamasını sağlamak için onlara ulaşın.
Bağlantı oluşturma tamamen deneme yanılma, sizin için neyin en iyi olduğunu test etmek ve değerlendirmek, stratejiniz ve işletmenizle ilgilidir. Tekniği sizin için ustalaştıktan sonra, bağlantı oluşturma çok daha ödüllendirici ve çok daha az çaba gösterecektir. SEO’nuzu nasıl güçlendirebileceğimiz ve sitenizi en üst sıraya nasıl çıkarabileceğimiz hakkında daha fazla şey öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan