İzmir Google İşletmemin Sırasını Nasıl Yükseltirim

İzmir Google İşletmemin Sırasını Nasıl Yükseltirim

Google Benim İşletmem yerel SEO için çok önemlidir. Hangi özelleştirme seçeneklerinin sıralamanıza yardımcı olacağını ve hangilerinin olmadığını bilmek önemlidir. Bu blogda, sıralama şeklinizi doğrudan etkileyen dört Google Benim İşletmem alanını keşfedeceksiniz. Sadece dikkatinizi nereye odaklayacağınızdan değil, aynı zamanda çok fazla zaman harcamaktan kaçınacağınız yerden de emin olacaksınız.

GMB Sıralama Alanları

  1. İşletme Adı

Şaşırtıcı bir şekilde, işletme adı genel sıralamanızı etkilemede bir rol oynar, belki de daha fazlası olmalıdır. Anahtar kelime açısından zengin isimlere sahip işletmeler daha büyük bir avantaj görecektir. Ne yazık ki, bu işletmeniz için geçerli değilse, adınızı değiştirmek son derece gerçekçi olmadığı için yapılacak çok şey yoktur.
Bu, rakiplerinizin ne yaptığına bakmak için iyi bir fırsat, işletme adlarına açıklayıcı kelimeler ekliyorlar mı? Bu, Google’ın yönergelerine aykırıdır, bu nedenle izlemenizi tavsiye ettiğim bir yöntem değildir.
Ancak, kuralları ihlal eden herhangi bir rakip tespit ederseniz, Google işletme şikayeti yeniden arama formu bunu bildirebileceğiniz yer olacaktır.

  1. Google Benim İşletmem Kategorileri

Kategoriler, Google Benim İşletmem’in sıralamaları etkileyen ikinci yönüdür. Bu, kendinizi seçtiğiniz bir alan olduğu için nispeten basittir. Oraya ekleyebileceğiniz yalnızca 10 tane olmasına rağmen, Google düzenli olarak (aylık) daha fazlasını ekliyor ve diğerlerini kaldırıyor. Google’ın şu anda yaklaşık 4.000 kategorisi var.
Geçtiğimiz yıl, Google giderek artan miktarda otomobil satıcısı ve restoran kategorisi ekledi. Diş hekimi endüstrisi dental implantlar için daha fazla kategori kazanmıştır. Bu nedenle, bu kontrol ve buna göre güncellemeniz gereken bir alandır.

  1. Web Sitesi alanı

Çoğu insan web sitelerinin hangi sayfasının GMB’ye bağlandığını ve genellikle sadece ana sayfayı bağlayabileceğini bile düşünmez. Bununla birlikte, bağlantı vermek için daha iyi bir sayfa keşfedebileceğiniz bazı testlerle bunda yanlış bir şey yoktur. Örneğin, genellikle birden fazla konumda bir işletmeyseniz, doğrudan bir konum sayfasına bağlanmak daha iyidir.

  1. Değerlendirme -leri

Google Benim İşletmem’in sıralamada etkili olan son alanı yorumlar, daha spesifik olarak yorum sayısıdır. Ancak, bundan döndürülen sonuçlar değişebilir. 20-30 yorumdan atlarken işletmenizin konumunuzdan daha uzakta olduğunu görebilirsiniz. Ancak bu daha sonra 30-70 incelemeden gittiğinizde çoğaltılamadı.

Sıralama Etkisi Olmayan GMB Alanları

  1. Soru-Cevap

Soru-Cevap GMB panosunda olmasa da Google’ın bilgi panelindedir. Ayrıca, bir kullanıcının kaydınıza soru göndermesini takiben uyarılar da almalısınız. Ancak, Soru-Cevap’ın sıralama üzerinde hiçbir etkisi olmayan bir alan olduğunu bilmek önemlidir. Testler, hem sorularda hem de cevaplarda anahtar kelimelerin ve özelliklerin kullanılmasına rağmen sıralamalar üzerinde hiçbir etki olmadığını göstermiştir.

  1. Hizmetleri

Hizmet bölümü, Google’a yalnızca sunduğunuz hizmetlerden bahsetmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda açıklayıcı anahtar kelimeler eklemek için bir fırsattır. Hizmet bölümü bir SEO’nun rüyası gibi görünse de, genel sıralamayı etkilemez.
Alan da çok görünür hale getirilir, bu yüzden çok fazla zaman yatırmaya değmez bir yöndür.

  1. Ürünler

Ürün özelliği sadece son bir yıldır yaklaşık olarak var ve sunduğunuz ürünleri sergilemenizi sağlayan çok görsel bir özellik. Sıralama değeri olmamasına rağmen, ürünler hem mobil hem de masaüstü için bilgi panelinde çok görünür hale gelir. Bu nedenle, çiçekçi veya araba satıcısı gibi ürünleri görselleştirmenin çok önemli olduğu bir işletmeyseniz, yine de dönüşümsel faydalar elde edebilirsiniz.
Sonuç olarak, yerel sıralamalarınızı artırmak için işletme adı, kategoriler, web sitesi alanı ve inceleme bölümü olan dikkatinizi odaklamanız gereken dört net alan vardır.
Ancak, SEO dünyasında yeniyseniz, burada OnBeş’te yerel SEO’nuzu artırmayı da içeren eksiksiz bir SEO hizmeti sunuyoruz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan