İnternet Satışlarında Başarıyı E-Ticaret Danışmanlarıyla Yakalayın! 

İnternet Satışlarında Başarıyı E-Ticaret Danışmanlarıyla Yakalayın! 

İnternet Satışlarında Başarıyı E-Ticaret Danışmanlarıyla Yakalayın! 


Mart 12, 2021


by
Setup34 Digital Agency

7/24 ulaşılabilir bir marka olmanıza olanak tanıyan e-ticaret siteleri, giderek büyüyen teknoloji dünyasında markaların da önemli satış ve tanıtım kanallarından biri oluyor. Büyük ya da küçük tüm markaların sahip olabileceği e-ticaret siteleri, aynı zamanda potansiyel müşteri hacmini de artırıyor. Markalar trafik ve yüksek oranda dönüşümün kapısını aralayan bu yapı, aynı zamanda birçok avantajı da beraberinde getiriyor. 

E-Ticaret Sitesi Size Ne Kazandırır?

  • E-ticaret siteleri, sürekli devam edebilen bir hizmet olduğundan anlık müşterilere kolayca erişmenize olanak tanır.
  • Potansiyel müşterilerinize ürün veya hizmetlerinizi daha geniş bir perspektiften, tüm ayrıntılarıyla sunarsınız.
  • Müşterilerinizin gözünde güvenilirliğiniz artar. Çünkü müşteriler, online kanallar üzerinden size istediği zaman ulaşabileceğini bilir.
  • Global bir marka olma yolundaki adımlarınızı hızlandırır. Online bir platform olmakla birlikte küresel pazarların kapısı size daha kolay açılır.
  • Ürün stoklarınız tükense bile, e-ticaret ile satışlarınıza devam edebilirsiniz.
  • Çalışan sayınız, offline bir mağazaya göre daha az olur. Az personelle maksimum verimi elde edersiniz.
  • Bir e-ticaret sitenizin olması size, para ve zamandan tasarruf sağlar. 

E-Ticaret Yolculuğuna Nasıl Başlamalısınız?

E-ticarete girmek isteyen hemen hemen herkesin aklını karıştıran soruların başında “e-ticarete nasıl başlanır?” sorusu geliyor. Hiç bilmediği bir dünyada yolculuğa başlayacak olan markaların, bu tedirginlikleri oldukça haklı olabilir. Ancak bu, göründüğü kadar zor bir yol olmayacaktır. Çünkü bu iş sürecini geliştirebileceğiniz profesyonel kişiler var: e-ticaret danışmanları. E-ticaret danışmanları; online dünya üzerinde büyümek isteyen fakat yeterli bilgi birikimine sahip olmayan ya da bu yolda kendilerini geliştirmek isteyen firmalar için sunulmuş bir hizmettir. E-ticaret danışmanlığı hizmeti sunan firmalar, size ve markanıza yol gösterirken; yenilikçi adımlarla rekabet avantajı sağlamanıza yardımcı olur. Peki, e-ticaret danışmanları ne yapar? 

E-ticaret danışmanları, markanız için en doğru reklam modellerini belirler. Kaynaklarınızı en iyi şekilde optimize ederek şirket içi ve şirket dışı menşelerinizden maksimum verimliliği elde etmenize olanak tanır. SEO uyumlu içeriklerle, ürün girişleriyle, açıklamalarıyla; Google sıralamalarında en üstlere çıkmanıza yardımcı olur. Site içi SEO çalışmaları kadar; site dışı SEO çalışmalarında backlink alımları yaparak web site trafiğini artırmak konusunda size yardımcı olur. Backlink alımlarının sıralamaları ne oranda etkilediğini öğrenmek için “Google, Organik Sıralamaları Belirlerken Backlink Alımlarına Ne Kadar Dikkat Ediyor?” başlıklı blog yazımızı ziyaret edebilirsiniz! 

E-Ticaret Danışmanlarıyla Çalışmak Size Ne Kazandırır?

E-ticaret danışmanlığı, günümüzde yeni bir trend olsa da büyük markalar tarafından keşfedilmeye başlanmış bir alan. Dolayısıyla vakit kaybetmeden e-ticaret danışmanlarıyla çalışmaya başlamanız, sizi diğer markaların önüne taşır.  E-ticaret sitenizdeki verileri, analiz edip raporlayarak stratejiler geliştirir.

Doğru stratejilerle, marka bilinirliğinizin artmasına ve dönüşüm oranlarınızın yükselmesine olanak tanır. Kısaca e-ticaret danışmanları, online platformdaki varlığınızda size ve markanıza yol arkadaşı olur. Pazarlama altyapısı kurmak mantığıyla hizmet sunan bu danışmanlar, gelişim odaklı perspektifleriyle; teknolojinin trendlerini markanıza uygulanabilir hale getirir. 

Siz de online pazar yerlerindeki varlığınızı daha güçlü kılmak ve rakiplerinizden kolayca sıyrılmak için e-ticaret danışmanlarıyla çalışabilirsiniz. Alanında uzman e-ticaret danışmanlarıyla çalışmak için Setup34 ile tanışın! En doğru stratejileri bizimle belirleyin!

Yorum Yap
0 Yorum yapan