Google Trendleri

Google Trendleri

Google Trendleri hedeflenen kelimelerin arama hacimlerini sorgulama fırsatı sunan parasız bire vasıta olarak karşımıza çıkmaktadır.

Google Trendleri son yıllarda artan arama sorguları için oldukça önemlidir. Bilhassa SEO mevzusunda olmazsa olmaz bir servis olarak karşımıza çıkmaktadır. Hedeflenen kelimenin arama hacmini parasız bir halde karşımıza çıkarmaktadır.
Anahtar kelimelerin aratılması ile beraber hangi dönemlerde ve konumda ne kadar arandığını bizlere sunmaktadır. Gene belirlenen süre dilimlerinde ne tür bir hacme haiz bulunduğunu bizlere sunmaktadır. Ciddi bir araştırma imkanı sunmaktadır.
Bilhassa işletmeler için oldukça mühim bir vasıta olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında blog şeklinde içerikler üreten internet sayfaları için de oldukça mühim bir yere haizdir. SEO uyumlu ve daha kaliteli içerikler için bu servis kullanılabilir.

Google Trendleri Ne İşe Yarar?

Google Trendleri ne işe yarar sorusuna verilecek en iyi yanıt şudur. Hedef kitlenin hangi tür arama yapmış olduğu bu şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu sayede daha iyi ve kaliteli içerikler yetiştirebilirsiniz. Gene SEO için lüzumlu emekleri yapabilirsiniz.

Google Trendleri Iyi mi Kullanılır?

Google Trendleri iyi mi kullanılır sorusu da oldukça mühim bir mevzudur. Verileri Google üstünden alan servis ile yalnız Google üstünden meydana getirilen aramaları getirmektedir. Burada bilinmesi ihtiyaç duyulan mevzu şudur. Trend arama sorguları ile Google haberler kısmında yer edinen haberler eşleştirilerek trend listesine eklenmektedir. Kısacası ne kadar mühim ve aranan bir sorgu olursa olsun haber yok ise trend içinde yer almaz.
Bir e-ticaret sitesi Google Trendleri ile beraber satışlarını arttırabilir. Bunu da şu yollar ile yapabilir.

  • Arama sorgularına gore ürünler ve reklamlar geliştirilebilir.
  • Yeni ürün ve reklamlara gore satışların arttırılması sağlanabilir.
  • Mahalli bir şirket ise yalnız mahalli arama hacmine bakmak yeterlidir.
  • Global bir şirket ya da ulusal bir şirket ise arama genişletilebilir.

Bu ve daha fazlası ile satışları arttırmak ve daha iyi bir yere gelmek mümkün olacaktır. Sadece bunun için yapılması ihtiyaç duyulan mevzu şudur. Verilerin analizlerini iyi yapmak ve değerlendirmek gerekmektedir. Bu çözümleme ve değerlendirmeler ile fazlaca daha iyi bölgelere gelmek mümkündür

Yorum Yap
0 Yorum yapan