Google Sandbox

Google Sandbox

Google Sandbox Nedir?

Google Sandbox, yeni internet sayfalarına yerleştirildiği kabul edilen bir tür filtre olarak karşımıza çıkmaktadır.
Google Sandbox, bilhassa yeni internet sayfalarına eklenen bir filtre olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu filtreleme ile beraber mühim anahtar kelimelerde ya da anahtar kelime gruplarında internet sayfaları üst sıralarda yer almamaktadır. Her ne kadar iyi ve kaliteli içeriklere de haiz olsa Google Sandbox ile negatif etkilenmektedir.
Burada amaçlanan spam sitelerinin önüne geçmektir. Esas olarak bir filtrelemeden daha oldukca denetim etme mekanizması olarak da tanımlanabilmektedir. Bu sayede spam sitelerinin önüne geçilmiş olduğu benzer biçimde yasaklanması ve tekrarlanmaması sağlanmaktadır.

Sitem Google Sandbox İçinde mi?

Sitem Google Sandbox içinde mi sorusu da sorulan sorular içinde yerini almaktadır. Sadece bu soruya şu şekilde yanıt verilebilir. Google her yeni siteyi keşfettiğinde Google Sandbox alanında filtrelemeye adım atar. Googlebot tertipli olarak sitenize gelir ve sitenizi ziyaret ederek denetim etmeye devam eder.
Sitenizin analizlerine Google Sandbox içerinde olduğu vakit bakarsanız Googlebot’un devamlı ve tertipli olarak sitenizi ziyaret ettiğini görmüş olacaksınız. Botun, sitenizin tüm sayfalarını denetim ettiğini görebilirsiniz. Özetlemek gerekirse anlatmak gerekirse siteniz ve sayfaları Google Sandbox tarafınca nezaret altına alınmaktadır. Bu sayede sitenin ihtimaller içinde zararları minimize edilmektedir.

Sitem Ne Kadar Google Sandbox İçerisinde Duracak?

Sitem Google Sandbox içinde ne kadar duracak sorusu da dört gözle beklenen bir mevzudur. Sadece bu mevzu için tam bir süre vermek mümkün değildir. Burada arama sonuçlarında ekrana gelecek anahtar kelimeler ve türlerine bakılırsa değişim göstermektedir. Bu süre bazı zamanlarda 6 ile 8 ay kadar olabilmektedir. Buradan çıkışın tek yolu ise Google Sandbox’ı beklemek olmalıdır. Yapmanız ihtiyaç duyulan şey sitenizin kaliteli içeriklere haiz olmasıdır. Bu süre sonunda siteniz lüzumlu donanıma ve kaliteye haiz ise hak etmiş olduğu yere gelecektir.
Sadece belirtilmesi ihtiyaç duyulan bir nokta bulunmaktadır. Her ne kadar Google dünyanın ilk tercih edilen arama motoru olsa da tek arama motoru değildir. Bundan dolayı bir tek Google için düşünmemek ve öteki arama motorları için de emek verme yapmak oldukça önemlidir. Şundan dolayı öteki arama motorlarında bu tür bir filtreleme bulunmamaktadır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan