Google Dans (Google Dance)

Google Dans (Google Dance)

Google Dans ya (Google Dance) belirli olmayan aralıklar içinde sitelerin sıralamada yerlerinin değişmesine denmektedir.

Google Dans ya da öteki adı ile Google Dance kullanıcılar tarafınca oldukca fazla bilinmeyen bir algoritma olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu algoritmayı en iyi şekilde tanımlamak için dalgalanma da denilmektedir. Belli olmayan zamanlarda herhangi bir sitenin ansızın üst sıralara yükselmesi ve üst sırada olan bir sitenin de aşağılara inmesine denmektedir.
Genel anlamda birkaç gün şeklinde kısa devam eden bir vakadır. Sadece ne süre olduğu yada hangi aralıklar ile olacağı bilinmemektedir. Birkaç gün süre ile siteler içinde yer değişikliği olmaktadır. Mesela daha ilkin x anahtar kelimesinde beşinci sırada olan bir site Google dans ya da dalgalanma esnasında onuncu sıraya düşebilmektedir. Gene sekizinci sırada olan bir site de ansızın üçüncü sıraya çıkabilmektedir.

Google Dans Iyi mi Oluşur?

Google dans (Google Dance) iyi mi oluşur ya da ne çoğunlukla meydana gelir sorusuna verilebilecek bir yanıt bulunmamaktadır. Bilinmiş olduğu suretiyle standardını arttıran sitelerin ya da yeni sitelerin üst sıralara çıkması düzgüsel bir durumdur. Sadece dans zamanı bu değerler haricinde sebepler ile dalgalanmalar meydana gelmektedir. Her ne kadar geçici durumlar olsa da sebebi tam olarak bilinmemektedir. Süre sonunda gene siteler olması ihtiyaç duyulan yerlerde olmaya devam etmektedir. Kısa süre de olsa bu dalgalanmalar bazen meydana gelmektedir.

Google Dans Meydana Gelirse Ne Yapmalıyım?

Google dans süreci meydana vardığında sitenizin düştüğünü görmeniz mümkün olabilir. Sadece bu süre içinde ürkü yapmamak gerekir. Planın dışına çıkmadan devam etmek gerekmektedir. Bundan dolayı sebebi tam olarak bilinmeyen bu durumun sonunda kaliteli ve SEO uyumlu sitenizin yeninden olması ihtiyaç duyulan yere çıktığını görmüş olacaksınız.
Bu dalgalanma esnasında siteler karmaşa içine girebilmektedirler. Sadece bu durumda etkilenmemek için neler yapılması gerektiği mevzusu malum bir durum değildir. Bu yüzden tutarlı ve sağlam bir yol izleyen sitelerin planlarında değişikliğe gitmesine gerek kalmamıştır. Bu sürecin geçici bir süreç olduğu unutulmamalı ve ona gore yola devam edilmelidir. Aksi takdirde sitede ciddi ve kalicı hasarlar bırakmak mümkündür.

Yorum Yap
0 Yorum yapan