Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) 

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) 

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet)  İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) Google tarafınca yararlı görünen içeriklerin en üstte yer almasıdır.
Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) Google tarafınca kullanıcılar için sunulan bir kolaylık olarak karşımıza çıkmaktadır. Arama sonuçlarında öne çıkan anlamına gelmektedir. Arama sonuçlarında, meydana getirilen aramanın cevabının özetinin üst bölümde görünmesini sağlar. Bu yanıt içinde bir tek özet informasyon yer almamaktadır. Bunun yanında sayfaya ilişik başlık ve bağlantı te yer verilmiştir.

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) Iyi mi Yapılır?

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) iyi mi yapılır sorusu birçok site sahibinin merak etmiş olduğu konulardan biridir. Bu sebeple tüm web site sahipleri kendi sitelerinin en üstte görünmesini istemektedir. Bu yüzden bu mevzunun iyi mi yapıldığını merak ederler.
Bu mevzuda verilecek en iyi yanıt şudur. Ne olursa olsun içeriklerin snippet için optimize edilmesi gerekmektedir. Bu optimizasyon için ise bazı yapılması gerekenler bulunmaktadır. Bunlar ise şu şekilde sıralanabilir.
Ilk olarak ziyaretçilerin neler merak ettiğini bilmek gerekir. Bu sebeple hedef kitle belirlenmeli ve bu yönde iyileştirmeler yapılmalıdır. Bunların yanında sorulan sorulara en iyi cevabın verilmesi gerekmektedir. Bir tek yanıt vermiş olmak için ya da trafik almak için değil aynı vakit da her türlü mevzuya dair doyurucu bilgiler sunun.

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) Niçin Önemlidir?

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) niçin önemlidir sorusu da en fazlaca dört gözle beklenen sorular içinde yerini almaktadır. Bu sebeple siteniz tüm arama sonuçlarında en üstte yer alacaktır. Bunun yanında aramalarda üst sıralarda yer almak öteki kelimeler için de oldukça yararlı olacaktır. Öteki aramalar için de üst sırada görünmesini elde edecektir.
Tüm bunların yanında Google tarafınca seçilen bir site olduğundan güvenirlilik çok çok fazla olacaktır. Bunun yanında güvenilir görülen sitelerde trafik fazlaca daha süratli artmaktadır. Gene bunların yanında üst sırada yer almak görünür olmayı sağlamaktadır. Her geçen gün önemi artan snippetler siteler ve yöneticileri için her geçen gün fazlaca daha çok ehemmiyet arz etmektedir.Tüm bu koşullara uyulması halinde 0. sırada yer almak oldukça kolay hale gelecektir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan