Dış Kaynak Bğlantı Verme – Siteden Link Çıkışı Seoya Zararı

Dış Kaynak Bğlantı Verme – Siteden Link Çıkışı Seoya Zararı

Bir işletmenin bağlantı oluşturmayı dış kaynak olarak kullanmak istemesinin birçok nedeni vardır, ana nedenler zaman, kaynak, bilgi ve deneyim eksikliğidir. Bu, işletmeniz veya ekibiniz içinde düşündüğünüz bir şeyse, bağlantı oluşturmayı ne zaman ve ne zaman dış kaynak kullanmamanız gerektiğini keşfetmek için okumaya devam edin.

Evet, Deneyimli Bir Bağlantı Oluşturucu kiralamak çok pahalıysa

Deneyimli bir bağlantı oluşturucu, 30-40k arasında bir maaş bekliyor olacak ve hala 18-20k bekleyen küçük bir rol bekliyor olacaktır. Bu rakamla, sadece evde bağlantı kurmaya devam ederseniz maaşlarını karşılamak zorunda kalmazsınız, aynı zamanda içerik geliştirme için ayrı bir bütçe de. Ek maliyetler, bir bağlantı oluşturucunun işini düzgün bir şekilde yapmak için ihtiyaç duyar olduğu tüm araçları içerir.

Evet, Acil Bağlantılara İhtiyacınız Varsa

Bağlantı oluşturma ajansları normalde zaten denenmiş ve test edilmiş bir bağlantı oluşturma stratejisine sahiptir, yani bağlantıları bir ev ekibinden çok daha hızlı bir şekilde edinebilirler. Birçok ajans, endüstriler ve nişler arasında ilişkiler geliştirmiştir ve bu da bağlantı kazanmayı çok daha kolay hale getirir.
Ortalama olarak şirket içi takımların her ay en az 10-20 bağlantı almaya başlaması 3-4 ay sürebilir. Bunun nedeni öncelikle şirket içi ekiplerin yerleşik bir stratejiye sahip olmaması, anlamlı ilişkilerden yoksun olmaları ve fikirlerini doğru bir şekilde ortaya atmayı öğrenmeleridir.

Evet, Ekibiniz İçin Bir Öğrenme Deneyimiyse

Dış kaynak görevleri, bilgi edinmek için para harcadığınız için bilgi ve deneyimi paylaşmanın harika bir yoludur. Bu ömür boyu sürecek bir yatırımdır, çünkü umarım tek başınıza mümkün olan en iyi şekilde devam edebilmek ve bağlantılar kurabilmek için bilgi edineceksiniz. Bağlantı oluşturma konusunda zaten becerileriniz olsa bile, diğer stratejileri görmenin ve diğer denenmiş ve test edilmiş süreçleri izlemenin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Evet, Bağlantıların Tek Başına Elde Etmesi Çok Uzun Sürerse

Ne yazık ki, iş ortaklarıyla yakın bir ilişkiniz yoksa, bağlantı kurmanın hızlı ve kolay sonuçlar olmaması muhtemeldir. Gittiğiniz ajansın nişinizde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek her zaman önemlidir, ancak olmasalar bile, dayanma bağlantıları ve ağızdan ağıza daha iyi sonuçlar elde etme olasılıkları daha yüksektir.

Evet, Mevcut Bağlantı Oluşturma Çabalarınızı Ölçeklendirmeniz Gerekiyorsa

Belki işletmenizin bağlantı kurmadan yararlanacağını anlıyorsunuz, ancak uygulama ve yaklaşma konusunda kendinize güvenmiyorsunuz. Bu durumda ajanslar açınızı seçmenize ve stratejilerinizi gözden geçirmenize yardımcı olur.

Hayır, Dijital PR Arıyorsanız

Sektör lideri bir sitede sizinle ilgili bir makaleniz olmasını istiyorsanız, bu PR için bir görevdir. Bunun nedeni, SEO açısından bu tür kaynaklardan elde edilen bağlantıların genellikle oldukça zayıf olmasıdır.

Hayır, Sağlam Bir SEO Stratejiniz Yoksa

SEO ve bağlantı oluşturma birbirine bağlıdır, yani güçlü bir SEO stratejisi olmadan bağlantı oluşturma yapamazsınız. Yapıyı başarıyla bağlamak için SERPS’deki rakiplerle bağlantı açığını kapatmak ve sonuç olarak daha yüksek sırada olmak için kaç bağlantıya ihtiyacınız olduğunu anlamanız gerekir.

Hayır, Çok Katı Gereksinimleriniz Varsa

Beklentilerinizde gerçekçi olmalı ve ajansın yeteneklerini açıkça anlamalısınız. Ajanslar tarafından sıklıkla zorlanan bu gereksinimler şunlardır:

  • Yalnızca site listesinden bağlantı isteme
  • Yalnızca ayrılmış bir içerikteki bağlantıları isteme
  • Yalnızca katı sayıda bağlantı oluşturmuş sayfalardan bağlantı isteyin

Hayır, Yönlendirme Trafiği Almayı Bekliyorsanız

Uzmanlar, konuk bloglamadan yönlendirme trafiği alma şansınızın az olduğunu doğruladı diğer bağlantı oluşturma stratejilerini boş verin.

Hayır, İletişim kurmak ve Geri Bildirimde Bulunamayacak kadar meşgulseniz

İstediğiniz sonuçları elde etmek için iletişim anahtardır. Dış kaynak oluşturmanın işbirliğiyle ilgili olduğunu unutmamak gerekir, temsilci seçme ve unutmamayla değil.

Hayır, yeterli bütçeniz yoksa

Dış kaynak, genellikle birini dahili olarak işe almaktan daha ucuza çalışabilse de, yine de pahalı bir şeydir. Bu nedenle öncelikle mali durumunuz değerlendirilmelidir.
Genel dış kaynak bağlantı oluşturma, kendiniz yapmak için bilgi ve zamandan yoksunsanız kesinlikle faydalıdır. Ajansın ilişkileri olmadan elde etmek için mücadele edeceğiniz daha değerli bağlantıları hızlı bir şekilde elde etmenin kesinlikle harika bir yoludur. Ancak, çeşitli ajanslarla konuşmak için zaman ayırmanız son derece önemlidir, çünkü biri nişinizde daha fazla ortaklığa sahip olabilir, diğeri daha fazla deneyime sahip olabilir veya daha iyi sonuçlar elde edebilir. İşletmenizi daha iyi sonuçlara nasıl bağlayabileceğimiz hakkında daha fazla şey öğrenmek için bugün bize ulaşın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan