Covid 19 Sırasında SEO Neden Bu Kadar Önemli?

Covid 19 Sırasında SEO Neden Bu Kadar Önemli?

SEO’nun bir pazarlama stratejisinde oynadığı öneme şüphe yoktur. Bu disiplin, arama sonuçlarında görünürlüğü artırmada ve bu nedenle sitenize daha fazla trafik getirmede temeldir.

Bununla birlikte, birçok insan için, sıralama sürecindeki şeffaflık eksikliği ve sürekli gelişen algoritma nedeniyle iyi bir SEO stratejisi elde edilemez. Dijital pazarlama konusunda derin bir anlayışa sahip olanlara genel pazarlama becerilerine sahip olanlar arasındaki bölünme burada gerçekleşir. Bu nedenle, çoğu zaman SEO bir kenara atilir.

Covid-19’un mevcut pandemisi sırasında, SEO ihtiyacı sadece daha da güçlenmiştir. Arama girişi optimizasyonu, başarılı olan ve etkileşim alan işletmeler ile olmayanlar arasındaki ayırt edici faktör olduğunu kanıtlamaktadır. Bunun nedeni, birçok pazarlama taktiğinin artık başarılı olamaması ve daha fazla kullanıcının çevrimiçi arama yapmasıdır.

Google Trendler, son birkaç hafta içinde trafikte artan ilgili arama terimleriyle bu bildirimi destekleyecek daha fazla kanıt ekler. Bu, iyi bir dijital stratejiye sahip olmanın yüksek talep olduğunu gösterir ve her işletmenin pazarlama stratejisinin genel yönünü bildirir.

COVID-19 nedeniyle organik trafik uçucu hale geldi, sadece bu endüstrilerin dik artışlara veya düşüşlere tanık olduğu anlamına geliyor. Hangisinin verimli bir SEO stratejisi olduğuna bakılmaksızın çok önemlidir. Yüksek sıralamayı dereceli olarak, tıklamaların çoğunun sitenize gitmesini sağlarsınız.

COVID-19 Sırasında SEO’nun Faydaları Nelerdir?

Digital Uzun Vadeli Büyüme sunar

Güçlü bir SEO stratejisi ile ödülleri uzun vadeli olarak toplayacaksınız. Örneğin, SPP’lerde bir üst sıra kazandıktan sonra muhtemelen bir süre orada kalacaksınız. En üst noktanızı kaybederseniz, sadece biraz optimizasyon veya içeriği güncellemeniz gerekir. Bu nedenle SEO, aylar önce yüksek sıralamalarını yükselten markalar için COVID-19’da böyle bir varlık oynadı. Şimdi bugün varsa minimum çabayla yüksek trafiğin avantajlarından yararlanıyorlar.

Maliyet

Arama sonuçlarınızı SEO aracılığıyla optimize etmek, özellikle diğer pazarlama faaliyetlerine kıyasla son derece uygun maliyetlidir. Stratejinizi geliştirmek için araçlar satın almayı seçmediğiniz sürece tamamen ücretsiz olabilir. Yine de, birçok araç ücretsiz sınırlı sürümlere veya denemelere sahiptir.

SEO Yararlı Kitle Ölçümleri Sağlar

Hedef kitle metriklerini ve popüler anahtar kelimeleri izleyerek SEO’dan en çok yararlanan sayfaları daraltabilirsiniz. Bu, hedef kitlelerinizin ne aradığını vurgular ve alakalı içerikler oluşturmanıza ve uyarlamanıza olanak tanır.

Optimizasyon Güven Oluşturur

Mevcut kriz sırasında, müşterilerinizle güven oluşturmak çok önemlidir ve dijital pazarlama stratejileri bunda büyük bir rol oynayabilir. Kullanıcılar Google’ın sıralama sistemine inanır ve güvenir, bu yüzden nadiren sonuç sayfasının 2. Bu nedenle, SERP’lerde üst sıralarda yer alamanız, tüketicinin gözünde hemen güvendiğinizi kazanır. Bunun nedeni, kullanıcıların Google’ın en iyi birkaç bağlantı hakkındaki değerlendirmesinin doğru olduğunu varsayıyor olmasıdır.

SEO Stratejinizi Geliştirmek İçin Hangi İlk Adımları Atmalısınız?

  • Araştırma anahtar kelimeleri
  • Yararlı içerik yazma
  • Site içeriğini güncel tutma
  • Yerel SEO’ya Öncelik Verin

COVID-19 dünya çapındaki işletmeleri, çevrimiçi pazarlama etkinliklerini ve trendleri etkilemeye devam ettikçe, stratejinize başlamak için daha iyi bir zaman yoktur. SEO’nun değeri açıktır. Ancak, devam eden bir stratejiniz yoksa, daha ileriye gidene kadar avantaj elde etmeye ve değeri görmeye başlamazsınız.

Sonuçları hemen göremediğinizde hayal kırıklığına etmeyin. Sadece bu en iyi sıralama noktalarının herhangi bir marka için ulaşılabilir olduğunu unutmayın! Bu yüzden stratejinize küçük ve ulaşılabilir başlayın ve ardından devam eden SEO çabalarınızı zaman içinde kademeli olarak geliştirin.

Pazar lideri pazarlama, geliştirme ve tasarım uzmanlığı arıyorsanız bizimle iletişime geçin. Uzmanlarımız sizin için ağır kaldırma yapabilir ve sitenizi ziyaretçiler ve dönüşümler için güçlendirebilir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan