Bing’e Kayıt

Bing’e Kayıt

Bing, arama motorlarından bir tanesidir ve oldukça güçlüdür. Bing üstünden pek oldukça işlem gerçekleştirebilirsiniz. Yapabileceğiniz işlemlerden biri de Bing’e kayıt işlemidir.

Bing Nedir?

Bing’e kayıt işlemine değinmeden ilkin Bing nedir sorusunun yanıtını verecek olursak, Bing bir arama motorudur. Her ne kadar arama motoru denildiği anda akla ilk olarak Google gelse de web Google ile sınırı olan değildir ve pek oldukça arama motoru bulunmaktadır. Hızla gelişen teknolojinin gelişmesi ve webin yaygınlaşması ile pek oldukça arama motoru geliştirilmiştir. Sadece bu arama motorlarından pek bir çok tercih edilmediği için bilinmemektedir. Bing ise arama motorları içinde en mühim olan arama motorlarından bir tanesidir.
Bir arama motoru olan Bing daha ilkin malum adıyla Live Search, Windows Live Search ya da MSN Search şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bu arama motoru, Microsoft tarafınca kullanıma sunulmuştur ve esasen 2009 yılından beridir hayatımızda yer verilmiştir. Hem de Google’ın en büyük rakibidir fakat bu kendileri tarafınca kabul edilmemektedir. Dünya üstünde milyonlarca kişinin Bing kullandığı ve Bing’e kayıt olduğu bilinmektedir.

Bing Kayıt Özelliği

Bing’in pek oldukça özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerinden bir tanesi de Bing kayıt özelliğidir. Bu bilhassa yalnızca Bing arama motorunda yer almamaktadır. Daha pek oldukça arama motorunda da kayıt özelliği bulunmaktadır. Arama motorlarının kayıt özelliği esasen kullananların işini kolaylaştırmak adına meydana gelen bir eylemdir.
Bing Kayıt Özelliği Ne İşe Yarar
Bing, öteki arama motorlarında olduğu benzer biçimde, kayıt özelliğine haizdir ve buna gore, Bing kullanıcılarının Bing üstünde gerçekleştirmiş olduğu her işlem kayıt altına alınmaktadır. Bu sayede Bing üstünde bir kullanıcı yalnızca bir arama bile yapmış olsa, bir işlem yaptığında kayıt altına alınır ve sonrasında kullanıcı yeniden Bing’i açmış olduğu süre bunu karşısına çıkartarak kullanıcının o işlemi daha kolay bir halde gerçekleştirmesini sağlar.
Bing’in kayıt özelliği normal olarak yalnızca kullananların işini kolaylaştırmamaktadır. Bu özellik bununla birlikte sitelerin de kullanıcılarına ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. Bu sebeple bu özellik yardımıyla bir kullanıcının yapmış olduğu aramanın benzeri sonuçlar da kişinin karşısına çıkmaktadır. Örnek üstünden gidecek olursak, şahıs bir arama yapmışsa ve bir siteyi ziyaret etmişse, benzeri siteler ve benzeri ürünler de Bing kayıt yardımıyla kişinin karşısına çıkacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan