Bağlantı Metni Nedir?

Bağlantı Metni Nedir?

Bağlantı Metni Nedir? Bu yazımızda sizle bağlantı metnini anlatacağız. Backlinkin en mühim detayı olan bağlantı metninin yararlarına yakından bakalım.

Google Penguen güncellemesi ile beraber backlinke dair birçok şey değişmiştir. Backlinklerin de son zamanlarda değişmesi ile beraber fark edilen bir şey var ki o da backlinkin en mühim detayının bağlantı metni olduğudur.
Bağlantı metninin bir öteki adı da çapa metnidir. Peki bağlantı metni nedir? Hedef web sayfasını açmak için belirtilen köprü görevindeki bağlantıdır diyebiliriz. Bağlantı metni öteki adı ile çapa metni kullanmanın SEO ile ilgili birçok yararı bulunmaktadır. Bu yararlar kimi zaman direkt olabilirken kimi zaman de dolaylı yolan olabilmektedir.

Bağlantı Metninin Önemi

Bağlantı metninin, bloğunuz için fazlaca mühim bir husus bulunduğunu açıklayalım. Yazdığınız makalede bağlantı metni kullanarak, makalenizin anahtar kelimeler içermesini ve daha kolay bulunmasını sağlayın. Kendi makaleleriniz haricinde başka makalelere de bağlantı vermek son zamanlarda sıkça kullanılmaktadır.
Sadece bağlantı metinlerini kullanırken dikkatli olmak gerekmektedir. Birçok blog yazarı bu mevzuda hata yapmaktadır. Blog yazarlarının yapmış olduğu en büyük hata bağlantı metninin anlam ifade etmeyen olmasıdır. Bu şekilde alakasız bağlantılar koymanız, arama motoru tarafınca algılanmayacak ve bu yüzden bir yarar sağlamayacaktır. Bağlantı metnini seçer iken makaleniz ile ilgili, makalenizin anahtar kelimeleri olabilecek kelimeleri seçmek size avantaj elde edecektir. Siz de bağlantı metinin önemini merak ediyorsanız, bunu makalelerinizde deneyerek yararını görebilirsiniz. Sadece unutmamak gerekir ki verdiğiniz bağlantılar makalelerinizin anahtar kelimeleri olmalıdır.
Bir tek bağlantı metni üstünden değil yaptığınız backlink çalışmalarının da sitenizle ilgili olması icap ettiğini ihmal etmeyin.

Bağlantı Metni Iyi mi Kullanılır?

Bağlantı metni iyi mi kullanılır bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. WordPress yardımıyla bağlantı metinlerini kullanmak fazlaca kolay olmaktadır. Bağlantı vermek istediğiniz metinde, bağlantı vermek istediğiniz kelimeleri seçerek bağlantı ekle/düzenle seçeneğine tıklayarak kolaylıkla bağlantı verebilirsiniz.
Bağlantı metninin ek olarak okuyucular üstünde de tesiri vardır. İlk ilk olarak makaleleriniz ile ilgili bağlantı metinleri vermek, sayfanızın ziyaretini artıracaktır. Bunun haricinde yazı ile ilgili verilen bir bağlantı metni, okuyucunun sitede geçirdiği zamanı artırmaktadır. Makaleniz ile alakasız vereceğiniz bir bağlantı metninin size bir faydası olmayacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan