Backlink Yerleşimi

Backlink Yerleşimi

Backlinkin ne demek bulunduğunu, backlinkin faydalarını araştırırken backlink yerleşiminin mühim bir husus bulunduğunu farkına varacaksınız.

Backlink Yerleşimi Iyi mi Olmalıdır?

Birçok web site yöneticisi kendisine en iyi neticeleri almak amacı ile backlinkleri siteme iyi mi yerleştirmeliyim diye soruyordur. Doğal ki bu probleminin birçok cevabı var. Sadece bu cevaplar Google algoritmasını değiştirip geliştirdiği için devamlı değişmektedir. Birçok uzman bu algoritma karşısında en iyi sonuca ulaşmak amacı ile web site yöneticilerine hizmet vermektedirler. Sadece verdikleri bu hizmet bir çok vakit kafa karıştırıcı olacaktır. Bu yazımızda sizlere blacklink yerleşimi iyi mi olmalıdır sorusuna yanıtlar vereceğiz.

Zararı olan Backlinler

Eskiden yararlı veyahut zararı dokunan tüm blacklinklerin SEO açısından yararlı olduğu düşünülüyordu. Senelerdir blacklink üreticileri yararlı ve faydasız olabilecek bağlantılar üretti. Sadece günümüzde faydasız doğrusu zararı dokunan blacklinkler yarardan fazlaca zarar vermektedir. O yüzden bu mevzuda kırılgan davranılmalıdır.
Backlinkleri Iyi mi İnşa Etmeliyiz?
Bugünlerde SEO için kaliteli ve kalitesiz blacklink ayrımını yapıyoruz. Kaliteli bir blacklinke haiz olduktan sonrasında mühim bir adım da backlinklerin yerleşiminin iyi mi olması gerektiğidir. İşte blacklink yerleşiminde dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan hususlar:
Bilinmeyen kaynakların fikirlerini önemsemeyin. Bu bilinmeyen kaynakların Google’da üst sıralara çıkma yöntemini bildiğini, bilse dahi bunu başkalarına öğreteceğini düşünmüyoruz. Başkasının doğru yanlışını tecrübe etmek yerine azca bir bütçe ile kendi doğru yanlışınızı öğrenerek daha iyi data sahibi olabilirsiniz.
Eğer web site yöneticiliğinde yeniyseniz, web siteniz yeniyse naturel yollardan backlink inşa etmeniz açıkçası mümkün değil. Hiçbir şey yapmadan popüler sitelerin size backlink vermesi hayal ürünü olacaktır. Kurduğunuz web siteniz için kendi backlinklerinizi kendiniz inşa etmelisiniz.
Peki backlinklerimizi iyi mi inşa etmeliyiz dediğinizi duyar gibiyim.
Popüler sitelere yazılarınız ile beraber backlink bırakmanız sayfanızın ziyaretçi sayısını kesinlikle artıracaktır.
Bir çok kullanıcının yapmış olduğu hatalardan birisi de backlink kullanılırken arkada iz bırakmaktır. Tüm backlinkleriniz SEO için kurulmuş olsa dahi naturel gözükmesi gerekmektedir. Eğer sitelerde ziyaretçi konumunda yazı yazıyorsanız devamlı olarak kullanıcı adınızı ve hesabınızın biyografisini değiştirin. Çalıştığınız web siteniz için değişik emek harcama şekilleri belirleyin, devamlı aynı emek harcama stili ile ilerlemeyin.
Bunların haricinde başkalarının çalışmalarından backlinkin önemi nedir onu öğrenebilir, onların uyguladığı şekilleri siz de uygulayabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan