Backlink Kalitesi

Backlink Kalitesi

Backlink Kalitesi Iyi mi Belirlenir?

Backlink Kalitesi, Web site yöneticileri tarafınca en oldukca dört gözle beklenen konulardan önde gelen backlink mevzusunun kalitesi hakkında data vereceğiz.
Backlink nedir diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.
Backlinkler, kurduğumuz yada oluşturmak istediğimiz web sitelerinin ziyaretçi trafiğini çoğaltmak için kullanılan bir uygulamadır. Bu backlinklere belirli bir ücret karşılığında yada ücretsiz bir şekilde haiz olabilirsiniz.  Sadece bu aşamada şunu söylemek gerekir ki backlinklerin yarar gösterebilmesi için kaliteli olmaları oldukca önemlidir.
Backlinkin ne işe yaradığını anladıktan sonraki en mühim husus backlink kalitesi olacaktır.

Backlinklerin Standardını Etkiyen Faktörler

Backlink standardını etkileyen ilk faktörlerin başlangıcında toplumsal medyadan aldığınız bağlantılar gelmektedir. Toplumsal medyada haiz olunan bir backlink, internet sayfasında haiz olunan bir baclinke karşı daha azca yarar sağlamaktadır. Sadece bunu çoğumuz bilmemekteyiz.İşte toplumsal medya değerlendirilir iken hesabın kalitesi göz önüne alınmalıdır, yararlı olup olamayacağı ona bakılırsa karar verilmelidir. Burada yanlış malum bir gerçeği değiştirebildiğimizi umuyoruz.
Bağlantı aldığınız sitelerde dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir öteki husus da gelen trafiğin devamlı olarak ölçülmesidir. Trafiği devamlı olarak denetleyerek aldığınız backlinkten daha çok yara sağlayabilirsiniz. Web sitenize gelen kullanıcılar haiz olduğunuz bağlantılar yardımıyla geliyor ise kullandığınız backlinkler mevzu ile ilgili olmalıdır. Bu şekilde yapmış olursanız daha çok satın alan çekersiniz ve çektiğiniz müşteriler sitenizde daha çok kalıcı olabilir.
Bir çok kullanıcının yapmış olduğu hatalardan birisi de backlink kullanılırken kaliteli backlink kullanmamaktır.  Kalitesiz backlinklerin bir faydası olmayacaktır aksine ziyanı olacaktır. Eğer siz de sitenizin trafiğini çoğaltmak istiyorsanız kaliteli backlinkler kullanmanız gerekmektedir.

Kalitesiz Backlinklerin Zararları

Sadece kaliteli bir backlink iyi mi bulunur diyorsanız satın almadan ilkin backlinkleri sorgulamanız gerekmektedir. Satın almak istediğinizbacklinkin zararı dokunan olup olmadığını, organik olup olmadığını öğrenerek sitenizi fena backlinklerden koruyabilirsiniz. Bu tür sorgulamalar, zararı dokunan ve naturel olmayan backlinkleri tespit etmenize ve kalitesiz kısaca zararı dokunan backlinkler yüzünden sitenizin sıralamasının düşmesini engelleyecek, bu kalitesiz backlinleri almaktan vazgeçeceksiniz.
Şimdiye kadar anlattıklarımızı toplamak gerekir ise, backlinklerin Google ve Google benzer biçimde öteki arama motorlarında sizi üst sıralara taşıdığını anlattık. Kalitesiz kısaca zararı dokunan denebilecek backlinklerin yararından oldukca zararını göreceğinizi de fark ettiniz. Ve bunlara ek olarak kaliteli backlinkleri de anlatarak backlinkin kaliteli olup olmadığını fark edebilecekiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan