Backlink Cezaları

Backlink Cezaları

Backlink Cezaları, Backlinki kullanma mevzusunda duyarlı olmanız gerekmektedir. Yoksa siteniz değişik yaptırımlarla karşı karşıya kalabilir.

Backlink Nedir?

Yazıya ilk ilk olarak backlink nedir diye adım atmak doğru olacaktır. Backlink en kısa tabiri ile sitenizin arama motorlarında üst sıralarda görünmesini elde eden bir bağlantıdır.
Backlink kullanmanız durumunda değişik yaptırımla ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Birçok şahıs gün içinde birçok backlink kullanmanın zararı dokunan bulunduğunu söyleyecektir.Sadece bu yanlış bilgidir. Şunu söylemek gerekir kaliteli kullandığınız durumunda backlinklerin sitenize zarar verme olasılığı fazlaca düşüktür.Eğer bu mevzuda endişelenmesi ihtiyaç duyulan biri var ise o da kalitesiz backlink kullanan kişidir. Kaliteli olarak haiz olduğunuz backlinkler size ve sitenize zarar vermeyecektir.İşte bu aşamada naturel olmayan ve kalitesiz backlinkler size zarar verecektir. Bu zararlar sitenizin arama motorlarında fazlaca aşağı sıralara düşmesi yada asla görünmemesine kadar yol açabilir.

Kaliteli ve Kalitesiz Backlinkler

Zararı dokunan backlinlerin birçok türü bulunmaktadır. Kimisi Google’ın kurallarını ihlal ederken, kimisinin emek verme prensibi bir tek arama motorlarındaki sıralamayı değiştirmektir. Bu backlinkler karşımıza devamlı olarak çıkmaktadır. Ve birçoğu zararlıdır.
Sadece kaliteli bir backlinke haiz olmakistiyorum diyorsanız ilk ilk olarak aldığınız backlinkleri denetlemeniz gerekmektedir. Satın alacağınız backlinkin zararı dokunan olup olmadığını, naturel olup olmadığını kolayca anlayarak siteniz için en iyisini tercih edebilirsiniz. Bu tür denetimler, zararı dokunan ve naturel olmayan backlinkleri tespit ederek, sitenizin sıralamasının düşmesini engelleyecek, bunlardan kolaylıkla haberdar olabileceksiniz.
Analizinizi tamamladıktan sonrasında bunu Google’a bildirmeniz gerekecektir. Bu şekilde yaparak ilgili backlinkle ilginiz olmadığını belirterek, gereksiz yere ceza yemeyeceksiniz.Backlinle haiz olduktan sonrasında derhal denetleme işlemi gerçekleştirerek, ilerideki zararlardan ve cezalardan kendinizi korumuş olmuş olursunuz. Sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan şey ise site yöneticisi ile iletişime geçmek olacaktır.
Google’dan backlink hususunda ceza yediğinizde, hesabınıza örnek hataları kapsayan bir metin yollayabilir. Sadece bu metinlerin açık olmadığı aklınızın bir köşesinde bulunsun.Bu mevzular, kimi zaman kullanıcı ile Google içinde problem haline gelebilmektedir. Mevzu ile ilgili uzman SEO’lar bile görüş ayrılığına düşebilmektedir. Durum bu şekilde iken karşılaşacağınız cezayı ve niteliğini bilmeni pek mümkün değil. Backlink ceza yiyecek istemiyorum diyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan en mühim şey kaliteli backlinklere haiz olmaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan